Προς το περιεχόμενο

Έκλεισαν το thegreekz.com


Tigran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως δεν ξερατε σημερα κυκλοφορησε η νεα Τζουλια, και το γαματο την πρωτη φορα απο την Τζουλια ειχε κλεισει, αχ ρε Σερινακη μας παιδευεις... Αρα απο εδω και περα θα ξερουμε οταω βγαζει η Τζουλια DVD θα κλεινουν και 5-6 σαητ-τρακερς...

θα ανοίγουν δεκαπλάσια μετά ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 545
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλο επιχειρημα με το ποτο και τη ζεμπεκια. Ενω το μπουκαλι κοστιζει 10€ και το πουλανε 200€ αξιζει να το πληρωσω για μια ζεμπεκια που θα θα ριξω που φυσικα ειναι ανεκτιμητη. Γιατι θα εχουμε και εναν νταλκα να σβησουμε τωρα που ακουμε Βισση.

 

Ποιοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον greek tracker τί έγινε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

το ιδιο εγινε το εκλεισαν κι αυτο αφου ηταν του ιδιου

ασε και ειχα ρατιο 6.50

εφτυσα αιμα για να το φτασω εκει και μ ενα κλικ τελος ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μειωσει ειναι περιπου 15% στα μεροκαματα των τεχνικων στην ελλαδα σε αυτο φιλε μου δεν φταιει η πειρατεια αλλα το 40% στην διαφημιση

σε μια ταινια hollywood o clapperLoader παει περιπου 600$ per weak

ο 1 AC γυρο στα 800 per weak

τωρα τελευταια το εχουμε γυρισει και στο DSLR οποτε εχουμε και πτωση

η στο DIGIΒΕΤΑ οπου πανω κατω ειναι τα ιδια με το φιλμ στα μεροκαματα

η μειωσει ειναι περιπου 15% στα μεροκαματα των τεχνικων στην ελλαδα

εαν θελεις σου λεω και για το ανεξαρτητο σινεμα της τιμες και μειωσεις η για τα tv-shows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο επιχειρημα με το ποτο και τη ζεμπεκια. Ενω το μπουκαλι κοστιζει 10€ και το πουλανε 200€ αξιζει να το πληρωσω για μια ζεμπεκια που θα θα ριξω που φυσικα ειναι ανεκτιμητη. Γιατι θα εχουμε και εναν νταλκα να σβησουμε τωρα που ακουμε Βισση.

 

Ποιοτητα

 

Πατε στα ακρα απλα και μονο για να διαφωνησετε.

200 ευρω εχει για 4 ατομα, αρα 50 ευρω εκαστος, πινεις το ποτακι σου (καποιος σε σερβιρει), καθεσαι και ακους τη μουσικη που σου αρεσει. Το αν η συγκεκριμενη μουσικη δεν αρεσει σε εσενα η σε εμενα, δεν ειναι λογος αυτος για να συγκρινω το ποσο στοιχιζει αυτου του ειδους η διασκεδαση με μια οπερα στο μεγαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε τζούλια τί μας έκανες... Κι ήταν ο καλύτερος tracker ο GT.net...

Τώρα τί κάνουμε; Φτού...

 

Τί θα πω σε όλους τους συγγενείς και φίλους που περιμένουν από μένα για να δουν καμμιά ταινιούλα; Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο εγινε το εκλεισαν κι αυτο αφου ηταν του ιδιου

ασε και ειχα ρατιο 6.50

εφτυσα αιμα για να το φτασω εκει και μ ενα κλικ τελος ολα

Είδες πως είναι να μην ανταμείβεται ο κόπος σου. Βρε άντε από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μειωσει ειναι περιπου 15% στα μεροκαματα των τεχνικων στην ελλαδα σε αυτο φιλε μου δεν φταιει η πειρατεια αλλα το 40% στην διαφημιση

σε μια ταινια hollywood o clapperLoader παει περιπου 600$ per weak

ο 1 AC γυρο στα 800 per weak

τωρα τελευταια το εχουμε γυρισει και στο DSLR οποτε εχουμε και πτωση

η στο DIGIΒΕΤΑ οπου πανω κατω ειναι τα ιδια με το φιλμ στα μεροκαματα

η μειωσει ειναι περιπου 15% στα μεροκαματα των τεχνικων στην ελλαδα

εαν θελεις σου λεω και για το ανεξαρτητο σινεμα της τιμες και μειωσεις η για τα tv-shows

 

Δεν μιλαγα για Ελλαδα που ετσι κι αλλιως υπαρχουν πολλα αλλα προβληματα.Αυτο που ειπα εχει να κανει με το κερδος των ταινιων, το οποιο οταν μειωνεται δε σημαινει οτι μειωνεται το ποσο που μπαινει στις τσεπες του κακου μεγαλοκαρχαρια παραγωγου αλλα εχει επιπτωσεις και σε ολους αυτους που δουλεψαν για την ταινια και θα χρειαστουν δουλεια και αυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω εσας :P

Κάπου σε ξέρω εσένα :P

και εγώ εσένα :rolleyes:

 

Κι εγώ εσάς , όλο το κακό συναπάντημα εδώ... :-(

 

:P

 

Ενώ αν ο βλάκας έμενε Ελλάδα και πήγαινε στο αεροδρόμιο σαν το Χρηστοφοράκο δεν θα τον πείραζε κανείς...

Amatures :lol:

 

Χαχαχααχα πες το ψέματα, μόνο εδώ είμαστε μπουρδέλο.

Σκοτώνεις άνθρωπο π.χ., κλείνεσαι σπίτι για 2 μέρες, περνάει αυτόφωρο και είσαι ελεύθερο πουλί μέεεεεεεεχρι να έρθει η μέρα της δίκης....Ελλας φορέβα!

 

Στη Γερμανία καταδίωξη του admin του Thegreekz !

Ανθρωποκυνηγητό εξαπέλυσε χθες το απόγευμα η γερμανική αστυνομία, προκειμένου να εντοπίσει 34χρονο έλληνα υπήκοο που ζει στο Ντίσελντορφ,έναν εκ των διαχειριστών ιστοσελίδας διακίνησης παράνομου υλικού.

 

Μόλις ο δράστης αντιλήφθηκε την παρουσία της αστυνομίας εγκατέλειψε το διαμέρισμα και ξεφεύγοντας από την έξοδο κινδύνου διέφυγε με το αυτοκίνητό του.

Λίγη ώρα αργότερα, το αναζητούμενο όχημα εντοπίστηκε,αλλά παρά το σήμα των αστυνομικών ο οδηγός ανέπτυξε ταχύτητα και κινήθηκε με το αυτοκίνητο εναντίον τους τραυματίζοντας ελαφρά έναν από αυτούς. Το όχημα διέφυγε, αλλά εντοπίστηκε εκ νέου στην περιοχή του Jorgenstrauss, όπου ακινητοποιήθηκε, αφού προηγουμένως προσέκρουσε σε σταθμευμένα αυτοκίνητα. Ο οδηγός συνελήφθη και θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα.

 

Η σύλληψή του ήταν στο πλαίσιο επιχείρησης που εξαπέλυσε η ελληνική αστυνομία σε συνεργασία με τις γερμανικές αρχές προκειμένου να συλληφθούν οι διαχειριστές ελληνικού ιστότοπου έπειτα από σχετική καταγγελία και μήνυση της Ε.Π.Ο.Ε. :cry:

 

 

Σύμφωνα με νεότερες πληροφορίες, ο Καστιήλ κατέβηκε, έριξε την αγγελική οργή του στα άτομα της ιντερπόλ και τους εξαϋλωσε.

Αργότερα όταν το FBI και η Secret Service καταδίωξαν τον ύποπτο με το αυτοκίνητο μέχρι την Ρωσσία, αποδείχτηκε ότι ήταν δαίμονες antiwarez.

Τελικά μετά την σύλληψη, ο ένοχος γνώρισε στην φυλακή έναν τύπο με κοντό μαλλί, Μάικλ Σκόφιλντ, ο οποίος είπε ότι θα τον ελευθερώσει με αντάλαγμα ένα invitation στο γκρικ τράκερ.

 

ΜΟΝΟ ΕΓΚΥΡΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΙΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙΤΕ! :lol:

 

Από τρολλιές στα blogs άλλο τίποτα, ο άνθρωπος σε άλλη χώρα ήταν, και δεν είναι ο Jason Bourne :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαγα για Ελλαδα που ετσι κι αλλιως υπαρχουν πολλα αλλα προβληματα.Αυτο που ειπα εχει να κανει με το κερδος των ταινιων, το οποιο οταν μειωνεται δε σημαινει οτι μειωνεται το ποσο που μπαινει στις τσεπες του κακου μεγαλοκαρχαρια παραγωγου αλλα εχει επιπτωσεις και σε ολους αυτους που δουλεψαν για την ταινια και θα χρειαστουν δουλεια και αυριο

 

ωραία τότε και εσύ που φτιάχνεις μόνος σου την βρύση που σου στάζει να πληρώνεις φόρο γιατί παρανομείς που δεν

παίρνεις εμένα που είμαι τεχνικός και πληρώνω τα κ3ρατα μου και δεν έχω τζίρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο εχουν ολοι και ποιος θα το βρει.

 

Το οτι σημερα βγηκε το νεο DVD μονο τυχαιο δεν ειναι. Το ιδιο εγινε και περυσι. Φυσικα οι πρωτες 48 ωρες ειναι οι βασικες που μπορει να εχει κερδος απο τις πωλησεις των DVD. Κι αυτος επιχειρηματιας ειναι το συμφερον του κοιταει.

 

Επισης συμφωνω με τη λογικη να καταργηθουν τα πνευματικα δικαιωματα. Γιατι καποιος που απεβιωσε πριν απο 20 χρονια να εχει κερδη απο πνευματικα δικαιωματα σημερα. Γιατι αυτα ισχυουν για καμια 100ρια χρονια.

 

Απο την αλλη πιστευω οτι τα πνευματικα δικαιωματα ειναι μια δικαιολογια για να πλουτιζουν οι δισκογραφικες εταιρειες, ατζεντηδες και τα λοιπα. Μονο οι δημιουργοι δεν κερδιζουν απο αυτα.

 

Τωρα για το ποιος εχει παρανομα αρχεια-εφαρμογες στο σπιτι του το ξερετε ολοι καλα οτι ακομα και η πιο φθηνη απομιμηση ρουχου να εχετε αγορασμενη απο λαϊκη αγορα καθιστα κι αυτο ενα εγκλημα αφου στηριζετε το παραεμποριο.

 

Τιποτα σ αυτη την καμενη γη δεν ειναι τυχαιο. Εγω κι εσυ δεν καταλαβαινουμε γιατι συμβαινουν πολλα απο αυτα, γιατι σιγουρα εγω εκνευριζομαι οταν δεν μπορω να περπατησω στα πεζοδρομια της αγορας γιατι οι λαθρομεταναστες εχουν την πραματια τους, αλλα παρ ολα αυτα κανενας δεν τους συλλαμβανει-κατασχει το εμπορευμα τους.

 

Και απο την αλλη: Μπορει εγω να εχω 300 βιβλια στο σπιτι μου που σαφως ειναι γνησια με ενα μεσο κοστος αγορας 12-14 ευρω. Θα μπορουσα να ειχα αλλα τοσα μουσικα cd με το ιδιο κοστος;

 

Αλλα γιατι ρωταω; Ποιος υπευθυνος φορεας θα μου απαντησει;

 

Ολοι τη βολη τους κοιτανε

 

FTW! :rolleyes:

 

Σωστός ο νέος, δεν νομίζω να είναι τυχαίο που την ίδια μέρα που βγαίνει το νέο Dvd της Τσούλιας έγινε ντου, την ώρα που το ντου στο gamato εγινε με το πρώτο της επειδή ο Σειρηνάκης φοβόνταν τα διαφυγώντα κέρδη από το warez ;)

 

Για τα πνευματικά δικαιώματα, συμφωνώ.

Βλέπεις 100 τραγουδίστριες -ο θεός να τις κάνει, λέμε τώρα...- να βγάζουν από ένα τραγούδι "ντιριντάχτα" και "να καεί η νύχτα" με ότι να ναι μουσικη.

Την ίδια "μελωδία", τον ίδιο ρυθμό και μικρή παραλλαγή του στίχου, την βλέπεις σε ξένα γκρουπάκια, ή ξένους τραγουδιστές, όχι απαραίτητα γνωστούς, αλλά βούλγαρους, ουκρανούς, ρώσσους κτλ, ότι δεν ακούγεται στην Ελλάδα για να μην εντοπίζεται από που έκλεψε ο Φοίβος και ο κάθε -πως τον λενε τον ασπρομάλλη που τα χε με την Βίσση που θυμίζει ψωμί?-.

 

Όταν την κλοπή των "πνευματικών δικαιωμάτων" την κάνει η Sony και βγάζει εκατομμύρια, θεωρείται "νόμιμη πώληση".

Όταν την διάθεση ενός δίσκου στο ίντερνετ, και όποιος θέλει το κατεβάζει, θεωρείται "έγκλημα".

 

Μάλλον δουλευόμαστε μεταξύ μας...

 

Σύμφωνα με το παρόν νομικό πλαίσιο, η πειρατεία είναι πειρατεία. Το γνωρίζουμε.

 

Υπάρχουν τα άτομα που κατεβάζουν τραγουδοταινιοπαίχνιδα για να γεμίζουν τους δίσκους τους και να λένε "Την έχω μεγαλύτερη (την συλλογή μου :P)", υπάρχουν τα άτομα που κατεβάζουν για να δουν κάτι να περάσει η ώρα και να το σβήσουν, υπάρχουν τα άτομα που κατεβάζουν μόνο και μόνο για να γεμίσουν τις αλουμινένιες βαλίτσες να τα πουλήσουν στις σχολές, υπάρχουν τα άτομα που κατεβάζουν κάτι επειδή θέλουν να δοκιμάσουν ένα παιχνίδι αν αξίζει, να δουν ένα preview μιας ταινίας αν αξίζει, ένα cd αν έχει καλά τραγούδια και να τα παραγγείλουν από το amazon ...γιατί ΝΑΙ! και να αγοράσουμε τραγούδια, ταινίες, παιχνίδια, από εξωτερικό τα παίρνουμε, από Ελλάδα δεν ακουμπάμε τίποτα, οπότε και πάλι η ΕΠΟΕ παίρνει τα τρία :P

 

Όταν κολλάει η Lacoste σε μια τσάντα με κόστος παραγωγής 10$ και την πουλάει 300€ στα επίσημα, μην παραξενεύονται γιατί ο κόσμος αγοράζει από τους πλανώδιους στην Ερμού. Δεν είμαστε τόσο μλκς ώστε να αγοράζουμε με 3000%++++ αύξηση ένα logo τόσο δα της τάδε εταιρείας την στιγμή που μας κόβουν μισθούς, όταν την βρίσκει η άλλη έξω από το κατάστημα, ακριβώς την ίδια, χωρίς καμία διαφορά (τουλάχιστον αισθητή με το μάτι και το χέρι) με 20€.

 

Μου φαίνεται ότι η κυβέρνηση έχει το logo "Πονάει κεφάλι, κόβει τα νύχια", δεν εξηγείται αλλιώς. Μόνο εδώ έχουν ξεκινήσει το κυνήγι από τα χαμηλά στρώματα, στο εξωτερικό 1000€ να κλέψεις και να είσαι υπουργός, καθαιρείσαι, μπαίνεις φυλακή και σου κατασχέτουν περιουσιακά στοιχεία αν δεν επιστρέψεις τα χρήματα. Εδώ τους ξαναψηφίζουμε again n again n again... Τον μαζοχισμό τον έχουμε στο αίμα μας ρε αδερφάκι μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάω στα μπουζούκια να δω κάποιον σε πολλές περιπτώσεις μαστουρωμένο μέσα στην κάπνα.. να τραγουδάει ίσα ίσα για να πει ότι "τραγούδησα και απόψε" και να μην σκάσω και 300€ να πάω να δω κάτι σαν αυτό? --> http://www.youtube.com/watch?v=wAe2_2bFjwk

 

(Για της τιμές στα μπουκάλια που αναφέρατε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε ταξι και παρκαδορο, τα φρου φρου και τα αρωματα και παει στα 500€. Δικαιολογιες δεν υπαρχουν. Και 2 ποτηρια που μπορει να πιω δεν αξιζουν 50€. Ουτε τα πανερια με τα λουλουδια που πανε κι ερχονται. Και να ηταν και καθαρα ποτα αντε να το δεχτω. Ουτε για προσαναμα δεν κανουν

 

Δεν ειναι θεμα διαφωνιας. Μακαρι να μπορουσαμε να πεισουμε τις εταιρειες οτι δεν θελουμε υπερβολες. Μπορεις να κανεις 2 εκδοσεις απο το προϊον σου. Μια με το κουτι, το βιβλιαρακι και οποιοδηποτε προσθετο υλικο και να στοιχιζει μαξιμουμ 15€. Και μια δευτερη με το δισκακι μονο του για αυτους που δεν νοιαζονται για συλλεκτικα-φανταχτερα προϊοντα και να στοιχιζει 5€. Δε νομιζω να ειναι τοσο τραγικο. Ολοι γνησια θα αγοραζαν αφου ειναι λιγο παραπανω απο τις τιμες που πουλανε οι εφημεριδες που οι κοπιες τους ειναι απαραδεκτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...