Προς το περιεχόμενο

Έκλεισαν το thegreekz.com


Tigran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει ένα προβληματάκι συνεννόησης νομίζω..

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε (η μάλλον να trollάρουμε)

Όταν καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ κλοπής και αντιγραφής το ξανακουβεντιάζουμε.

Αφού θες να μάθεις, δεν την έχω ιδιαίτερα μεγάλη (τη συλλογή μου..) .

Άλλωστε μετράει η ποιότητα και όχι το μέγεθος B)

 

Αντιγραφη ενος εργου εχεις δικαιωμα να κανεις οταν το εχεις πληρωσει και το εχεις αγορασει.Το να παρεις μια ταινια τσαμπα και μετα να τη διαμοιραζεις σε μερικους χιλιαδες χρηστες για να ανεβασεις το ratio σου νομιζω δεν εμπεριεχεται στα δικαιωματα σου.

Αλλα απο οτι καταλαβα μαλλον ειμαι ανοητος και λεω παραλογα πραγματα.Συνεχιστε μονοι σας λοιπον χωρις trollιασματα.

 

Καλα μυαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 545
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτά για να δείτε πως μια Τζούλια κινεί τα νήματα.

Στο πρώτο της DVD έκλεισε ένα γνωστό τορρενταδικο.

Τώρα αν δε το ξέρετε ετοιμάζεται να βγεί το δεύτερο DVD.

Και μπαμ, πάνε κάνα δύο τορρενταδικα και κάνα δύο ραπιντσεραδικα.

Είδαν πως διαμοιράστηκε το πρώτο DVD και είπαν αυτή τη

φορά να λάβουν από πριν τα μέτρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν ότι αν δεν αγοράζει κανείς ταινίες δεν θα βγαίνουν στο μέλλον σοβαρές ταινίες...

για την ώρα στηρίζονται στο ότι το εξωτερικό ο κόσμος αγοράζει...

 

αν όλοι στον κόσμο ήταν έλληνες τότε δεν θα υπήρχε σήμερα καμία σοβαρή παραγωγή... εκτός και αν βάζαν διαφημίσεις στο σινεμά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σας την χαλάσω μόνο που διαφωνώ μαζί σας..λίγη σημασία έχεις αφού δεν πρόκειται να βγει τίποτα...απλά χαζεύοντας στον hoster "μας" βρήκα κάτι ξεχασμένο...και ήθελα να το μοιραστώ με μερικά παιδιά εδώ μέσα... :P

75b633d3a355c6805f99221507bc2400.gif

 

<3 αυτό θα μου λείψει... πάντα με βοηθούσαν εκεί :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nukem111

Αυτό που αναφέρεις ισχύει, και έχει γίνει παλαιότερα με μεγάλο κατάστημα φωτοαντιγράφων επί της οδού Σόλωνος. Ο ιδιοκτήτης προσήχθει στην αστυνομία για τα περαιτέρω...

 

Και στους φοιτητές που κάνουν το ίδιο μπορούν να κάνουν σύλληψη κτλ για διαφυγόντα κέρδη ή ότι άλλη βλακεία τους κατέβει στο κεφάλι?

 

Θα συμφωνήσω με τον nukem111 στο

 

Ο Στάθης Δρογώσης που μου αρέσει σαν καλλιτέχνης έχει βγάλει κυκλοφορήσει δωρεάν στο internet τον τελευταίο του δίσκο. Αν θέλεις μπορείς να αφήσεις από 2 έως 10 ευρώ. Εγώ του έδωσα 10... δεν ξέρω αν θα του άφηνα παραπάνω αν γινόταν αλλά εκτιμώ την κίνηση του αυτή.

 

1 εβδομάδα μετά είχε 4.000 downloads και 50 δωρεές όλο όλο... επίσης είδα τον δίσκο του σε πολλά "παρανοματζίδικά" που του έκλεβαν και την μικρή χαρά του να δει τα επίσημα downloads του να ανεβαίνουν...

 

πειρατές εκεί που πρέπει και εκεί που δεν μπορούμε αλλιώς... όχι παντού.

 

Φοβερός ο τύπος!

Και πολλά ελληνικά underground rock γκρουπάκια το κάνουν αυτό (undergroynd, γιατί overground είναι τα τσόλια με τα μικρόφωνα, τις στριγγλιές, τα τσιφτετέλια, τα μεθύσια και τους μαφιόζους στους οποίους δουλεύουν) και οι Radiohead το είχαν κάνει πρόσφατα αν θυμάμαι καλά και πολλοί άλλοι καλλιτέχνες.

Τέτοιες κινήσεις τις υποστηρίζω με χίλια!

 

 

Δεν θέλω να σας την χαλάσω μόνο που διαφωνώ μαζί σας..λίγη σημασία έχεις αφού δεν πρόκειται να βγει τίποτα...απλά χαζεύοντας στον hoster "μας" βρήκα κάτι ξεχασμένο...και ήθελα να το μοιραστώ με μερικά παιδιά εδώ μέσα... :P

75b633d3a355c6805f99221507bc2400.gif

 

Δεν υπάρχεις :P

Κανα ποστ του Μάνου παίζει με τα λεμόνια? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με την ευκαιρία του post αυτού για την Τζούλια,ήδη υπάρχει ανεβασμένη :lol: :lol:

 

Θα της έλεγε να πάει να *αστεράκια* αυτής, αλλά έτσι βγάζει λεφτά αυτή...οπότε πάει κι η βρισιά :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν ότι αν δεν αγοράζει κανείς ταινίες δεν θα βγαίνουν στο μέλλον σοβαρές ταινίες...

για την ώρα στηρίζονται στο ότι το εξωτερικό ο κόσμος αγοράζει...

 

αν όλοι στον κόσμο ήταν έλληνες τότε δεν θα υπήρχε σήμερα καμία σοβαρή παραγωγή... εκτός και αν βάζαν διαφημίσεις στο σινεμά...

 

Συγνώμη αλλα τόση φασαρια σε σουηδία, αμερική με public trackers εχει γίνει επειδή ο κόσμος αγοράζει ταινίες;

Η ρουμανία εχει 70% πειρατεια κ ο πρωθυπουργός το εχει καμάρι, η Κίνα είναι η ατμομηχανή διαμοιρασμού bluray και κατα τα αλλα ολη την ζημιά την έχουν οι έλληνες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν ότι αν δεν αγοράζει κανείς ταινίες δεν θα βγαίνουν στο μέλλον σοβαρές ταινίες...

για την ώρα στηρίζονται στο ότι το εξωτερικό ο κόσμος αγοράζει...

 

αν όλοι στον κόσμο ήταν έλληνες τότε δεν θα υπήρχε σήμερα καμία σοβαρή παραγωγή... εκτός και αν βάζαν διαφημίσεις στο σινεμά...

+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...