Προς το περιεχόμενο

Έκλεισαν το thegreekz.com


Tigran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ ο Χριστοφοράκος είναι εκεί και δεν τον στέλνουν αλλα ξέχασα αυτός είναι επίσημος πειρατής που δίνει δωράκια στους πολιτικάντηδες και δημοσιογράφους.

Εδώ κάνανε την ιστορία James Bond Xρυσοδάκτυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 545
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες η πειρατεια ηρθε για να μεινει..

Ουτως η αλλως οσο περναει ο καιρος ο κοσμος θα εχει ολο και λιγοτερα λεφτα(παγκοσμιως..)οποτε και να θελει να αγορασει καποιος δεν θα το κανει..

 

Προτεινω επισης να μην απευθυνεται κανεις σε πιθανους ιδιοκτητες video club γιατι οι "απαντησεις" μας κουρασανε..

 

Απορια

(1)..Μπορει γνωστος τσοντοπαραγωγος να εχει τοση δυναμη που να κινει κρατικους μηχανισμους(βλεπε αστυνομιες,εισαγγελεις κ.λ.π.) και ολα αυτα για 1-2,000,000?

(2)..Τα σχετικα κολληματα ιντερνετ που αναφερονται πανελλαδικα εχουνε να κανουνε με το κλεισιμο των site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λιστα με τα κλειστες ιστοσελιδες τετιου ειδους ειναι γραμενες στο http://www.mpla-mpla.com επισεις λενε οτι ζητημα ωρων ειναι να ανοιξει το thegreekz.com μπειτε να διαβασετε

 

Και για το gamato έτσι έλεγαν ...

 

 

WTF? Πάει και το gtnet?? Μεγάλη μέρα σήμερα , πάω να πενθήσω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω οτι οταν εχεις στην κατοχη σου ταινια η μουσικη για την οποια δεν εχεις πληρωσει μια λεγεται κλοπη.Ασχετα αν κλεβεις καποιον πλουσιο, η καποιον που δεν τα χει αναγκη, παραμενει κλοπη.Και απλα προσθετω οτι κατα τη γνωμη μου υπαρχουν και αλλες ομαδες που ζημιωνονται απο την πειρατεια και οχι μονο τα μεγαλα κακα στουντιο.

Τοσο πολυπλοκο ειναι?

Δεν είναι πολύπλοκο, είναι λάθος.

Κλοπή είναι να μπεις στο βιντεο κλαμπ, να αρπάξεις την ταινία και να φύγεις τρέχοντας.

Τον σκληρό μου μια χαρά τον έχω αγοράσει και τον μαγνητίζω με όποιον τρόπο γουστάρω.

Να μάθετε για τι μιλάτε εσείς οι υπέρμαχοι των φτωχών και αδικημένων πολυεθνικών.

Δε θα αλλάξουμε γλώσσα 3+ χιλιετιών για πάρτη τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πολύπλοκο, είναι λάθος.

Κλοπή είναι να μπεις στο βιντεο κλαμπ, να αρπάξεις την ταινία και να φύγεις τρέχοντας.

Τον σκληρό μου μια χαρά τον έχω αγοράσει και τον μαγνητίζω με όποιον τρόπο γουστάρω.

Να μάθετε για τι μιλάτε εσείς οι υπέρμαχοι των φτωχών και αδικημένων πολυεθνικών.

Δε θα αλλάξουμε γλώσσα 3+ αιώνων για πάρτη τους.

Δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Η αξία της ταινίας δεν βρίσκετε στο DVD αλλά στο περιεχόμενο. Αν πάρεις το περιεχόμενο έχεις πάρει και την αξία. Τώρα βάλε τα μαγνητάκια στο ψυγείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το πιο απλό πράγμα.

 

Οι ιδιες οι εταιριες γνωριζουν πως ολοι διατηρουμε δεδομένα πειρατίας,γιαυτο και ενα ποσο του κοστους ενος σκληρού δισκου πηγαινει σ'αυτες τις εταιριες.

Οπως και ενα ποσο απο τα χαρτια Α4 που αγοροάζουμε...

 

Οπότε πληρώνουμε και την πειρατία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το πιο απλό πράγμα.

 

Οι ιδιες οι εταιριες γνωριζουν πως ολοι διατηρουμε δεδομένα πειρατίας,γιαυτο και ενα ποσο του κοστους ενος σκληρού δισκου πηγαινει σ'αυτες τις εταιριες.

Οπως και ενα ποσο απο τα χαρτια Α4 που αγοροάζουμε...

 

Οπότε πληρώνουμε και την πειρατία.

 

 

αυτό τώρα πως σου ήρθε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το πιο απλό πράγμα.

 

Οι ιδιες οι εταιριες γνωριζουν πως ολοι διατηρουμε δεδομένα πειρατίας,γιαυτο και ενα ποσο του κοστους ενος σκληρού δισκου πηγαινει σ'αυτες τις εταιριες.

Οπως και ενα ποσο απο τα χαρτια Α4 που αγοροάζουμε...

 

Οπότε πληρώνουμε και την πειρατία.

Πάλι λάθος. Το ποσοστό αυτό αφορά ορισμένες περιπτώσεις. Στην περίπτωση των Multimedia πληρώνεις αυτό το 6% για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις σε προσωπικό επίπεδο με όποιο τρόπο θέλεις το περιεχόμενο που νόμιμα απόκτησες. Πχ. ΄Εχεις ένα blue ray και κάνεις ένα αντίγραφο σε dvd για το βλέπεις και στο εξοχικό σου. Έχεις dvd driver στο pc αλλά θέλεις να το δεις στο σαλόνι με το Media player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Η αξία της ταινίας δεν βρίσκετε στο DVD αλλά στο περιεχόμενο.

Αν η αξία βρίσκεται στο περιεχόμενο, τα κεφάλια μερικών έχουν μηδενική αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πολύπλοκο, είναι λάθος.

Κλοπή είναι να μπεις στο βιντεο κλαμπ, να αρπάξεις την ταινία και να φύγεις τρέχοντας.

Τον σκληρό μου μια χαρά τον έχω αγοράσει και τον μαγνητίζω με όποιον τρόπο γουστάρω.

Να μάθετε για τι μιλάτε εσείς οι υπέρμαχοι των φτωχών και αδικημένων πολυεθνικών.

Δε θα αλλάξουμε γλώσσα 3+ χιλιετιών για πάρτη τους.

 

Κι ομως για καποιο λογο το βρισκεις δυσκολο να ζησεις χωρις τις ταινιες που εφτιαξαν αυτες οι πολυεθνικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως για καποιο λογο το βρισκεις δυσκολο να ζησεις χωρις τις ταινιες που εφτιαξαν αυτες οι πολυεθνικες

Για την ακρίβεια, χωρίς τα αντίγραφα των ταινιών που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ας πω και εγω την γνωμη μου, πριν απο 2 χρονια δεν ηξερα ουτε πως να κατεβασω....καθε παρασκευη επερνα θυμαμαι 2 ταινιες απο 1 ευρω η καθε μια την νοικιαζα απο ενα φιλαρακι (videoclub).εμαθα ομως να κατεβαζω και δεν ξαναπηγα απο τοτε, ε εδω ειναι και η ουσια δεν μπορω να πω οτι τις επερνα ακριβα, (σε αλλους κλεφτες οπως τα seven πληρωνα πανω απο 2 ευρω !!!) αλλα η ευκολη λυση μου αρεσε εχω γεμισει 3 σκληρους του 1 τερα με ταινιες και γενικα εχω δει σχεδον ολες τις αξιολογες ταινιες.κακα τα ψεματα ειμαστε ολοι τζαμπατζηδες και την σημαια την κραταω εγω :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ακρίβεια, χωρίς τα αντίγραφα των ταινιών που λες.

 

Ετσι μπραβο.Και μετα οταν καποιος θα κλεψει εσενα ελα να φωναξεις γιατι κανεις δε δινει δεκαρα για την παρτη σου.

Προς το παρον πηγαινε να τη πεις σε κανα φιλαρακι σου για το ποσα τερα την εχεις μεγαλυτερη τη συλλογη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανω απ ολα ειλικρινεια καποιοι και καποιοι αλλοι θα μας βαλουν να μετραμε ποιοι την εχουν μεγαλυτερη τη συλλογη. Απο επιχειρηματα και σοβαροτητα μηδεν.

Ο αναμαρτητος πρωτος τω λιθω βαλλετω και ας μας πουν οι βιντεοκλαμπαδες εδω μεσα καθε ποσες ταινιες απεφευγαν να χτυπησουν αποδειξη για να κλεψουν το ΦΠΑ απο το κρατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...