Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις Laptop για όλα τα Βαλάντια


KRIKON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει πληθώρα απο καλά 13" laptop και στην ελληνική αγορά π.χ. αυτό.

Και ημουν ετοιμος να γραψω ''δεν υπαρχουν στην ελληνικη αγορας, εκτος απο καποια hp''.

Δεν προτεινα Hp γιατι ειπα να προτεινω καποια αξιοπιστη μαρκα.

800 ευρω να δωσεις για HP και για την 4350;

Πολλα τα θεωρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις και για το ψάξιμο. Το μόνο που θέλω από το λάπτοπ είναι να

είναι γρήγορο. Να σηκώνει το matlab και άλλα "βαριά" προγράμματα χωρίς να κολλάει

και να και "ομορφο" :P

Αν κάποιο δεν υπάρχει στην ελληνική αγορά δεν με πειράζει γιατί σύντομα θα πάω Αγγλία,

όποτε μπορώ να το πάρω από εκει. Τώρα για τα λεφτά, θα έδινα το πολύ 1000.

Για αυτό εδώ τι λέτε?

 

Αν είναι να δώσεις 1000+ για 13, γιατί να μην πας σε macbook pro στα 1100? Σίγουρα έχει καλύτερο επεξεργαστή το Asus, αλλά και το macbook pro ισορροπημένο είναι, με καλύτερη κάρτα γραφικών, με μεγάλη αυτονομία(νομίζω πάνω από 8 ώρες), καλή οθόνη και καλή ποιότητα κατασκευής. Του βάζεις και windows 7 και είσαι κομπλέ. Ακόμη και το λευκό macbook είναι μια χαρά στα 930-950. Υστερεί σε μνήμη βέβαια και σε κάποιες άλλες λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να δώσεις 1000+ για 13, γιατί να μην πας σε macbook pro στα 1100? Σίγουρα έχει καλύτερο επεξεργαστή το Asus, αλλά και το macbook pro ισορροπημένο είναι, με καλύτερη κάρτα γραφικών, με μεγάλη αυτονομία(νομίζω πάνω από 8 ώρες), καλή οθόνη και καλή ποιότητα κατασκευής. Του βάζεις και windows 7 και είσαι κομπλέ. Ακόμη και το λευκό macbook είναι μια χαρά στα 930-950. Υστερεί σε μνήμη βέβαια και σε κάποιες άλλες λεπτομέρειες.

Στα macbook εχεις μεγαλη αυτονομια αν εισαι στα Mac OS.

Αλλιως εισαι πανω κατω στις 4 ωρες στα windows.

Σαν ποιοτητα κατασκευης αξιζουν.

Αλλα να πληρωσω(υποθετικα μιλωντας) 1100 ευρω και να εχω core2duo και 2 giga ram;

Μου κανει καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1100 τα δίνεις για το macbook pro που έχει 4 Gb μνήμη. Το λευκό με τα 2Gb κοστίζει γύρω στα 950. Όχι στο πλαίσιο εννοείται. Για τον επεξεργαστή έχεις δίκιο, αλλά σε γενικές γραμμές κατά τη γνώμη μου είναι ισορροπημένο. Μιλάμε πάντα για κάποιον που ενδιαφέρεται για 13.. Σίγουρα αυτός δεν ενδιαφέρεται και τόσο για επεξεργασία βίντεο ή για σχετικά απαιτητικά παιχνίδια. Δεν είμαι φαν της apple, απλώς νομίζω πως τα συγκεκριμένα είναι μια τίμια πρόταση. Και οι 4 ώρες αυτονομία πιστεύω είναι πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε (και σε ροζακι :P ) : http://www.skroutz.gr/s/255562/Toshiba-Satellite-U500-1G1.html

Υπαρχει φυσικα κ σε αλλα χρωματα : http://www.skroutz.gr/s/255560/Toshiba-Satellite-U500-1FN.html , http://www.skroutz.gr/s/259519/Toshiba-Satellite-U500-1FR.html

 

Μια αλλη προταση με καλυτερο επεξεργαστη αλλα αρκετα ακριβοτερο : http://www.skroutz.gr/s/313433/Samsung-QX310-S03GR.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ημουν ετοιμος να γραψω ''δεν υπαρχουν στην ελληνικη αγορας, εκτος απο καποια hp''.

Δεν προτεινα Hp γιατι ειπα να προτεινω καποια αξιοπιστη μαρκα.

800 ευρω να δωσεις για HP και για την 4350;

Πολλα τα θεωρω..

 

 

Δεν το λές σοβαρά για την HP περί αξιοπιστίας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λές σοβαρά για την HP περί αξιοπιστίας ?

Κατα την γνωμη μου δεν ειναι αξιοπιστα λαπτοπ.

Εχω δει, και εχω διαβασει ακομα περισσοτερα για παρα πολλα Hp λαπτοπ.΄

Και μιλαω παντα για μοντελα ''γενικης σειρας'' και οχι για τα επαγγελματικα της(που ειναι πανακριβα αλλα αξιζουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω για κάποια μοντέλα αλλά αυτό που πρότεινα παραπάνω είναι απο την σειρά Probook(επαγγελματική) η οποία είναι αρκετά καλή και αξιόπιστη (πανακριβα είναι τα επαγγελματικα μοντέλα όλων των εταιριών οχι μόνο της HP).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την γνωμη μου δεν ειναι αξιοπιστα λαπτοπ.

Εχω δει, και εχω διαβασει ακομα περισσοτερα για παρα πολλα Hp λαπτοπ.΄

Και μιλαω παντα για μοντελα ''γενικης σειρας'' και οχι για τα επαγγελματικα της(που ειναι πανακριβα αλλα αξιζουν).

 

 

+1

 

δεν εχει καλη υποστηριξη τα περισσοτερα μοντελα εχουν ενα χρονο εγγυηση και γενικοτερα εκτος απο τα probook (κυριως αυτα ανω του χιλιαρικου και με 3 χρονια εγγυηση) δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα επισης παιζει πολυ δυσκολα αντικατασταση ακομα και σε καινουργιο λαπτοπ

 

εκτος και αν παει καποιος συνειδητα για κατι φθηνο για να κανει την δουλεια του και κοψει κατι απο την ποιοτητα τοτε ναι ειναι καλη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lenovo IdeaPad Y560 βγαίνει και με Core i7-740QM στα 999€

Oποτε μπορείς να το προσθέσεις στην κατηγορία αντί αυτού με i5.

 

i7 στον συγκεκριμενο lenovo δεν θα το συνιστούσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i7 στον συγκεκριμενο lenovo δεν θα το συνιστούσα...

 

Γιατι? Αν ειναι για την πιπιλα "οι i7 προκαλουν υπερθερμανση" περιμενω link για το συγκεκριμενο μοντελο , or didn't happen...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι? Αν ειναι για την πιπιλα "οι i7 προκαλουν υπερθερμανση" περιμενω link για το συγκεκριμενο μοντελο , or didn't happen...

oυτε εγω πιστευω,οτι θα ανταπεξελθει!

Ειναι καυτο αγορι,οταν το ζορισεις λιγο και το λεπτοκαμομενο lenovo y560,μαλλον θα τα βρει σκουρα!

We'll see!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε ένα ισχυρός επεξεργαστής σε λαπτοπ είναι μειονέκτημα?

52C σε θερμοκρασία περιβάλλοντος δωματίου 24C δεν ειναι δα και τραγικό.

Και δεν είναι το μοναδικό με i7...

Αν προσθέσουμε και την 5730... είναι δυνατός συνδυασμός.

Τέτοια χαρακτηριστικά μόνο σε ΠΙΟ ακριβά μηχανάκια τα βρίσκεις.

Μιλάω γιατί είμαι κάτοχος και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε ένα ισχυρός επεξεργαστής σε λαπτοπ είναι μειονέκτημα?

52C σε θερμοκρασία περιβάλλοντος δωματίου 24C δεν ειναι δα και τραγικό.

Και δεν είναι το μοναδικό με i7...

Αν προσθέσουμε και την 5730... είναι δυνατός συνδυασμός.

Τέτοια χαρακτηριστικά μόνο σε ΠΙΟ ακριβά μηχανάκια τα βρίσκεις.

Μιλάω γιατί είμαι κάτοχος και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το εχεις,το συγκεκριμενο λαπτοπ?

Αν τον κραταει σε καλες θερμοκρασιες,τοτε ειναι προτεριμα,δε διαφωνουμε!

Το θεμα με τον ι7 ειναι οταν ζοριζεται και οχι,οταν ειναι σε idle!

 

Τέτοια χαρακτηριστικά μόνο σε ΠΙΟ ακριβά μηχανάκια τα βρίσκεις.

Τα εβρισκες!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...