Προς το περιεχόμενο

MACBOOK PRO -> SSD in - Superdrive Out


panos2000gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρέπει να σου παίζει γιατι είναι συμβατός και με sata 2 κι εγώ αυτον παρήγγειλα αλλά αν στο στείλουν με ταχυδρομείο απο Αμαζον προσεξε το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 402
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω ενα Macbook Pro του late 07.Ο δισκος αυτος θα παιζει ή θα εχω θεμα?

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004Z0S6SO/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&tag=ocz-agt3-25-sat-3-120gb-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B004Z0S6SO

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την διευκρίνιση ότι οι ταχύτητες που μπορείς να επιτύχεις σε αυτό το σύστημα θα είναι το maximum που μπορεί να δώσει το SATA II (~300mb/s σε θεωρητικά νούμερα). Στην πράξη να υπολογίζεις 220mb/s, αλλά όπως και να έχει οι διάφορές που θα δεις στην απόκριση του συστήματος και στους χρόνους bootαρίσματος θα είναι χαοτικές σε σχέση με κάποιο συμβατικό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ενα update για το ssd 120 agility που αντικατεστησε τον sata 2 ...η αναβάθμιση είναι εντυπωσιακή και η πιο ουσιαστική που έχω κάνει σε μηχάνημα τα τελευταία χρόνια.ολα τρέχουν ρολόι και πολύ γρήγορα.

Αυτές τις μέρες περιμένω τις θήκες απο ebay και για την αναβάθμιση της χωρητικότητας για να βγάλω και το superdrive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι Pata ρε?

 

σίγουρα macbook pro έχεις η air?

 

αυτά βγαίνε με τέτοιους connectors.. (2008)

εχω Macbook Pro late 2007.Συμφωνα με μια προχειρη ερευνα απο 2008 αλλαξε σε σατα.Τεσπα,θα το ανοιξω το μπλιμπλικι και θα δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω Macbook Pro late 2007.Συμφωνα με μια προχειρη ερευνα απο 2008 αλλαξε σε σατα.Τεσπα,θα το ανοιξω το μπλιμπλικι και θα δω...

 

Ασε φιλε κ γω ετσι την PAT(ησ)A.. Κ γω late 2007 εχω και ειχα παραγγειλει sata για το super drive και τωρα δεν ξερω τι να το κανω!! εε τωρα παρειγγειλα pata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε φιλε κ γω ετσι την PAT(ησ)A.. Κ γω late 2007 εχω και ειχα παραγγειλει sata για το super drive και τωρα δεν ξερω τι να το κανω!! εε τωρα παρειγγειλα pata.

 

μερικά ειναι generic και κάνουν και για αλλα λαπτοπ..Αλλιως πούλα το ολο και κάποιος θα το αγοράσει απο εδώ μέσα.

Σήμερα ήρθε και το δικό μου οπότε το μόνο δίλλειμα μου είναι αν θα βάλω τον 320 που είχε πάνω της apple ή ένα 500αρι seagate 5400 ή seagate 7200..

Ψάχνω να βρώ ποιος είναι πιο αθόρυβος.Επίσης πρέπει να έχω και εναν 500αρι 7200 της WD αντε να βγάλω ακρη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικά ειναι generic και κάνουν και για αλλα λαπτοπ..Αλλιως πούλα το ολο και κάποιος θα το αγοράσει απο εδώ μέσα.

Σήμερα ήρθε και το δικό μου οπότε το μόνο δίλλειμα μου είναι αν θα βάλω τον 320 που είχε πάνω της apple ή ένα 500αρι seagate 5400 ή seagate 7200..

Ψάχνω να βρώ ποιος είναι πιο αθόρυβος.Επίσης πρέπει να έχω και εναν 500αρι 7200 της WD αντε να βγάλω ακρη .

δωσε κ απο εδω κανεναν...7200 500αρι SEAGATE του εχω,δεν αλλαξε κατι...σε θορυβο.

 

Ασε φιλε κ γω ετσι την PAT(ησ)A.. Κ γω late 2007 εχω και ειχα παραγγειλει sata για το super drive και τωρα δεν ξερω τι να το κανω!! εε τωρα παρειγγειλα pata.

απο αυτον το πηρες? http://www.ebay.co.uk/itm/300664164805?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα έκανα την εγκατάσταση και έφυγε το superdrive. μου εκανε απλά εντύπωση δεν βίδωνε ο σκληρός πάνω στην θήκη..είχε τις 4 βιδούλες που της έβαλα απευθείας στον σκληρό για να κάνουν αντίσταση πάνω στην θήκη..Μηπως δεν εκανα κάτι σωστά; η θήκη είναι αυτή.

http://www.ebay.co.uk/itm/190561636944?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3343wt_884

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα έκανα την εγκατάσταση και έφυγε το superdrive. μου εκανε απλά εντύπωση δεν βίδωνε ο σκληρός πάνω στην θήκη..είχε τις 4 βιδούλες που της έβαλα απευθείας στον σκληρό για να κάνουν αντίσταση πάνω στην θήκη..Μηπως δεν εκανα κάτι σωστά; η θήκη είναι αυτή.

http://www.ebay.co.uk/itm/190561636944?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_3343wt_884

Εγώ ποτέ δεν έχω βάλει βίδες. Στο optibay έχει ένα κλιπ που σφραγίζει το κενό όταν τοποθετηθεί ο δίσκος. Πρακτικά ο δίσκος είναι αδύνατο να κουνηθεί από την θέση του με αυτό. Αντε να βάλω και μια ταινιούλα για ψυχολογικούς περισσότερο λόγους.

 

Gvr8Q.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια επειδη εχω καιρο να πιασω μηχανημα με μηχανικο δισκο και τωρα κανω το μακ ενως φίλου ειναι λογικό ο μηχανικός να γουργουράει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο το κλίπ υπάρχει για το κενό μόνο ουσιαστικά δεν κάνει και πολλά πράγματα τουλάχιστον στο δικό μου.κατα τα άλλα απο τι βλέπω δεν υπάρχει φόβος να μετακινηθεί γιατι απλά δεν έχει που να πάει μιας και οταν το γυρνάς ανάποδα ακουμπάει σε ενα "μαξιλαράκι" που είναι κολλημένο πάνω στο σασί.Οπότε μένει σταθερό και ακίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν θυμαμαι γτ το ειχα παρει πριν καιρο οταν ειχα ξαναπαραγγειλει τον ssd αλλα δεν υπηρχε τοτε. Κ ετσι μου ειχε ξεμεινει η βαση για το super drive. Αλλα τελικα τζιφος..

btw οποιος ψηνεται να μου πει.. τον σκοτωνω κανα 10ευρω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...