Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τί εννοείς widgets; Κάτι που να φαίνεται στο "Desktop" δεν μπορείς να βάλεις. Μπορείς να βρεις και να κατεβάσεις εφαρμογές για τον καιρό ή την ώρα. Ψάξε στο App Store, κυκλοφορούν εκατοντάδες.

Ναι κατι τετοιο εννοουσα πχ να εχω καιρο/ημερολογιο καπου στο desktop χωρις να χρειαζεται να ανοιγω αντιστοιχη εφαρμογη. Το θεωρουσα αυτονοητο πως γινεται συνηθισμενος σε android. Δεν γινεται τελικα το διαπιστωσα οσο το ψαχνω λιγο αυτες τις μερες.

Πιθανόν να μπορείς αν το κάνεις "jailbreak" (δηλαδή να το χακέψεις ώστε να κάνει πράγματα που δεν υποστηρίζει η Apple ή/και να του βάζεις πειρατικές εφαρμογές).

Αν όμως προορίζεται για αδαή χρήστη δεν ξέρω αν είναι σκόπιμο να μπεις σε αυτήν την διαδικασία μιας και μπορεί να τον μπερδέψεις περισσότερο...

Eιναι jailbroken εχει κατι cydia επανω, αν και δεν με ενδιαφερουν οι τσαμπα εφαρμογες, αυτο που με ενδιαφερει ειναι να κανω μετονομασια εικονιδιων ή να σβησω εικονιδια της apple που δεν προκειται να χρησιμοποιησει ο χρηστης, αλλα δεν με αφηνει να τα σβησω κιολας (πχ υπομνησεις, contacts κλπ).

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να φτιάξεις φακέλους, τους οποίους ονομάζεις όπως θέλεις. Να βάλεις εκεί μέσα τα αντίστοιχα apps κ να βρίσκει το δρόμο του ο χρήστης βάση ονόματος folder. Το ίδιο μπορείς να κάνεις για να μαζέψεις κάπου οσα apps δε θα του χρειαστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα παρατεταμένα πάνω σε οποιαδήποτε εφαρμογή μέχρι να αρχίσουν όλες να 'τρέμουν'

Σύρε ένα εικονίδο πάνω σε ένα άλλο κ θα δημιουργηθεί αυτόματα ο φάκελος.

Στο πάνω μέρος του θα σου γράψει αυτόματα μια ονομασία με βάση το είδος των εφαρμογών που ζευγάρωσες, αλλά μπορείς να το σβήσεις κ να γράψεις ο,τι θες. Και ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που με ενδιαφερει ειναι να κανω μετονομασια εικονιδιων ή να σβησω εικονιδια της apple που δεν προκειται να χρησιμοποιησει ο χρηστης, αλλα δεν με αφηνει να τα σβησω κιολας (πχ υπομνησεις, contacts κλπ).

Για το θέμα της μετονομασίας των εφαρμογών, δε νομίζω πως είναι και τόσο δύσκολο να εξηγήσεις στον άλλον πως Safari σημαίνει internet.

 

Μερικά πράγματα (όχι όσα θα ήθελες βέβαια) μπορείς να τα απενεργοποιήσεις, πηγαίνοντας στο Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Περιορισμοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως το εξηγησα αυτο, απλως προσπαθω γενικα να του το κανω οσο πιο απλο γινεται, αν και ειναι απλο. Γιατι οταν μιλαμε για αδαη μιλαμε και για ανθρωπο που σημερα του εξηγεις οτι το Σαφαρι ειναι το ιντερνετ, αλλα σε ρωταει την επομενη πως μπαινει στο ιντερνετ επειδη νομιζει οτι κραταει στα χερια του τον υπερυπολογιστη της NASA και το παιρνει απο φοβο. Οποτε κοιταζω να αφησω μονο τα χρησιμα για αυτον, ωστε να μην ψαχνεται μεχρι να συνηθισει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κανενα καλο προγραμμα που να δουλευει σωστα για ταινιες χωρις να χρειαζεται να τις μετατρεψω μεσω handbrake(μιλαμε για πολλους κυκλους σειρων :) ) , απλα drag 'n drop? (iPad 2 non jb)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρηκα και μ' ενα γρηγορο search στο νετ, αλλα δε το βρισκω στο app store!

 

χαχα

πέρασες σε ios6 ε ?

κάτι σκαλίσανε και το κάνανε μπάχαλο το appstore

και εγώ όταν το δοκίμασα το 6 πολλά δεν τα έβγαζε (μου έβγαζε μήνυμα δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα σου)

5.1.1 jailbrake μεχρι να βγει για το 6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα

πέρασες σε ios6 ε ?

κάτι σκαλίσανε και το κάνανε μπάχαλο το appstore

και εγώ όταν το δοκίμασα το 6 πολλά δεν τα έβγαζε (μου έβγαζε μήνυμα δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα σου)

5.1.1 jailbrake μεχρι να βγει για το 6

 

Εχεις δικιο δεν το βρισκω ουτε εγω με ios 6..

Προτεινω να πας στο official site και να τους το πεις..λογικα θα το φτιαξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...