Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα! Θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνετε μια οικονομική θήκη για Ipad2. Θα προτιμούσα αυτές που είναι σαν βιβλίο και όταν ανοίγουν μετατρέπονται σε στήριγμα αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό. Μετά από μια ματιά που έριξα στα Public οι τιμές ήταν στα 45-55 ευρώ και φαίνονται πολύ υψηλές. Θα έπαιρνα καμιά κινέζικη από το ebay αλλά καλό θα ήταν να αποφύγω την αναμονή μέχρι να έρθει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://viewitem.eim.ebay.gr/FOR-APPLE-IPAD-2-GREEN-PU-LEATHER-SMART-SLEEP-WAKE-FLIP-CASE-COVER-STAND-SHELL/230793369536/item τσέκαρε αυτή, την έχω πάρει σε μωβ και είναι σε καλή τιμή σχετικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://viewitem.eim....0793369536/item τσέκαρε αυτή, την έχω πάρει σε μωβ και είναι σε καλή τιμή σχετικά

 

Ευχαριστώ πολύ! Φαίνεται καλή... Θα την τσιμπήσω μάλλον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Η κοπελα μου πηρε ipad 2 wifi και 3g. Μπορει να βγαλει δευτερη sim και να εκμεταλλευται τα δεδομενα χωρις αναγκαστικα να κανει νεα συνδεση?

 

Η βονταφον υποστηριζει παραλληλα 2 σιμ, αλλα οχι ταυτοχρονα ενεργοποιημενες. Επισης αυτο προυποθετει επιπλεον 5€ συο παγειο..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Σε ipa2 επεσε κ εσπασε το τζαμι συην οθονη. Κατα τα αλλα ειναι λειτουργικη. Τι ανταλλακτικο χρειαζεται αλλαγη; Ολη η οθονη; Υπαρχει σαν ανταλλακτικο μονο το εξωτερικο τζαμπ; Εχει καποια ονομασια;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

 

Εδω και λίγο καιρό αντιμετωπίζω κάτι κολληματάκια με το κουμπί αφετηρίας. Μερικές φορές δεν ανταποκρίνεται καθόλου και πρέπει ή να περιμένω λίγο ή να κάνω reboot για να ξεκολήσει αλλά πλέον το πρόβλημα είναι αρκετά συχνό.

 

Το ipad δεν είναι jailbreak. Είμαι εντός εγγύησης υποθέτω αφού το έχω απο το καλοκαίρι. Έχει παρουσιαστεί αντίστοιχο πρόβλημα σε κάποιον άλλο; Να σημειώσω ότι η χωρητικότητα που εχω σε χρήση είναι κάτω από το μισό της δυνατότητάς του.

 

Αν υπάρχει κάποια άποψη σχετική θα μου έιναι χρήσιμη. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε μου. Αυτό με τα home button είναι γνωστό θέμα με τις Apple devices που ταλαιπωρεί αρκετό κόσμο ειδικότερα όταν η συσκευή κλείνει 1,5-2 χρόνια περίπου. Εσένα λίγο νωρίς το έπαθε. Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα είναι hardware όχι software, δηλαδή δεν κάνει καλή επαφή το κουμπί και δεν πιάνει πάντα; Αν είναι έτσι βάλε σε ένα βαμβάκι λίγο οινόπνευμα και πέρασε το γύρω γύρω και πάτα το κιόλας λίγο να εισχωρήσει. Αυτό με κλειστή την συσκευή. Λογικά θα βελτιωθεί. Αν όχι το πας στο service και αφού είσαι σε εγγύηση σου αλλάζουν αυτοί το κουμπάκι με ένα καινούργιο.
Αν είναι software το πρόβλημα που δεν νομίζω δοκίμασε restore και set up as new

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε μου. Αυτό με τα home button είναι γνωστό θέμα με τις Apple devices που ταλαιπωρεί αρκετό κόσμο ειδικότερα όταν η συσκευή κλείνει 1,5-2 χρόνια περίπου. Εσένα λίγο νωρίς το έπαθε. Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα είναι hardware όχι software, δηλαδή δεν κάνει καλή επαφή το κουμπί και δεν πιάνει πάντα; Αν είναι έτσι βάλε σε ένα βαμβάκι λίγο οινόπνευμα και πέρασε το γύρω γύρω και πάτα το κιόλας λίγο να εισχωρήσει. Αυτό με κλειστή την συσκευή. Λογικά θα βελτιωθεί. Αν όχι το πας στο service και αφού είσαι σε εγγύηση σου αλλάζουν αυτοί το κουμπάκι με ένα καινούργιο.

Αν είναι software το πρόβλημα που δεν νομίζω δοκίμασε restore και set up as new

.

 

Νομίζω ότι είναι θέμα software γιατί η διαχείριση της συσκευής που κάνω είναι πολύ προσεκτική, εκτός κι αν έτυχε σε μένα το ελλαττωματικό κουμπί.

Αν κάνω set up as new οι ρυθμίσεις καθώς και οι εφαρμογές που εχω θα χαθούν; Ευχαριστώ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι με set up as new θα είναι όπως όταν το άνοιξες για πρώτη φορά από το κουτί. Κάνε ένα back up πρώτα. Επαφές, σημειώσεις κλπ icloud και φώτο χειροκίνητο back up. Και μετά εφαρμογές τις προσθέτεις. Ποιο ios φοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 6.1 ,εχτές έκανα update αλλά δεν είδα ακόμα κάποια βελτίωση.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, ίσως το πάω από το service μήπως και δεν κάνει καλή επαφή το κουμπί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω θέμα. Πήγα να περάσω την 6.1 και με πέταξε εδώ: 

TS1275.png

Τότε, το έβαλα στον υπολογιστή να κάνω Restore & Update αλλά κάθε φορά μου πετάει: 

post-137124-0-38796000-1359754756_thumb.png

 

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως κάνουμε ρε παιδιά back up Κλπ δεν ξέρω :(

δεν μπορούμε να κάνουμε αυτόματα την ενημέρωση χωρίς back up?

το Back up θα μείνει και αν το χρειαστούμε και άλλη φορά ας πουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει πάντα καλού κακού να κάνεις back up. αλλά σου απάντησα και στο θέμα του iphone ρώτησες τα ίδια και εκεί. Τσέκαρέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ψάχνω για ασύρματο πληκτρολόγιο για το Ipad 2 που έχω, έψαξα στο ebay και βρήκα κάτι οικονομικό αυτό http://viewitem.eim....1000922491/item

πως σας φαίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...