Προς το περιεχόμενο

Apple iPad 2


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 806
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια πήγα σήμερα στο Γερμανό και πήρα στικακι για Ίντερνετ για το καλοκαίρι και ρώτησα αν μπορω κάπως να το βάλω στο iPad για να έχω εκει (έχω το iPad 2 wifi) και μου είπε πως μέσα στη sim που πρέπει να βάλω στο στικακι υπάρχει και μια πιο μικρή και μου την έδειξε και την βάζω λέει στο iPad έχει μια μικρή θυρα για αυτήν την κάρτα μου τη έδειξε αλλα μάλλον εκει είχαν το new iPad και 3g σίγουρα δηλαδη! Οπότε δν έχω εγω κάπου να την βάλω την δικιά μου τν καρτούλα αυτη! Ξέρετε πως αλλιώς μπορω να βάλω το Ίντερνετ στο iPad εκτός απο το λάπτοπ;

Πως θα το κάνεις χωρις το laptop? Μπορείς να κάνεις ασυρματο δικτυο από το laptop και να μοιρασεις το internet απο το stikaki αλλα οταν ρωτας εκτος απο το λαπτοπ καταλαβα οτι δεν θες αυτο...συγνωμη παρεξηγηση..... :fear:

Αλλα καλυτερα να πας σε ένα άλλο τοπικ να ρωτησεις γιατί αυτό είναι ψιλοασχετο με το ipad 2.... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις iPhone, μπορείς να κάνεις tethering μέσω WiFi, και να χρησιμοποιείς το Internet του κινητού σου στο iPad 2. Μπορεί να γίνεται και με άλλο τηλέφωνο, αν έχει την δυνατότητα δημιουργίας WiFi Hotspot. Στο iPhone , η επιλογή λέγεται Personal Hotspot και βρίσκεται στις Ρυθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο iPad υπάρχει τέτοια επιλογή; Βασικα ειναι πολυ ακριβο

 

Δλδ άμα πάρω ένα τέτοιο και βάλω το στικακι στη θυρα USB δεν θα μπαίνει ; http://viewitem.eim.ebay.gr/5-in-1-CAMERA-CONNECTION-KIT-CARD-READER-FOR-IPAD-2-3-SD-TF-USB/270955953301/item

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλημέρα εχω βρει σε κατάστημα ιpad 2 64gb 3g τελευταιο κομματι σφραγισμένο στα 539 ευρω αξιζει να το παρω ?

αν σε ενδιαφερει η χωρητικοτητα ναι ειδαλως παρε το 3 που εχει καλυτερη οθονη και γραφικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα εχω βρει σε κατάστημα ιpad 2 64gb 3g τελευταιο κομματι σφραγισμένο στα 539 ευρω αξιζει να το παρω ?

Οχι βεβαια. Και 10 terabyte να ηταν, τι λεμε τωρα;

http://www.e-mac.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1945&category_id=47&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα. Αγορασα ενα Ipad 2, το οποιο προοριζεται για χρηση απο ατομο που δεν τα παει καλα με την τεχνολογια και το μονο που το ενδιαφερει ειναι η ευχρηστια, το σερφαρισμα, ειδησεις, καιρος, email και καμια εφαρμογη που εχει ενδιαφερον να χαζευει σε ελευθερες ωρες.

 

Περα απο τις default εφαρμογες που εχει (email/youtube/safari) υπαρχει κατι αλλο που να προτεινετε για τα παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ θα το δοκιμασω.

Μια ακομη ερωτηση. Widgets πχ για τον καιρο/ωρα κλπ μπορω να βαλω?

Επισης, στα εικονιδια μπορω να αλλαζω ονομασια? Πχ το safari να το γραψω "Internet".

 

Δεν τρολλαρω, ειναι η πρωτη μου επαφη με apple για πανω απο 1 μερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομη ερωτηση. Widgets πχ για τον καιρο/ωρα κλπ μπορω να βαλω?

Τί εννοείς widgets; Κάτι που να φαίνεται στο "Desktop" δεν μπορείς να βάλεις. Μπορείς να βρεις και να κατεβάσεις εφαρμογές για τον καιρό ή την ώρα. Ψάξε στο App Store, κυκλοφορούν εκατοντάδες.

Επισης, στα εικονιδια μπορω να αλλαζω ονομασια? Πχ το safari να το γραψω "Internet".

Όχι, δεν μπορείς.

 

Πιθανόν να μπορείς αν το κάνεις "jailbreak" (δηλαδή να το χακέψεις ώστε να κάνει πράγματα που δεν υποστηρίζει η Apple ή/και να του βάζεις πειρατικές εφαρμογές).

Αν όμως προορίζεται για αδαή χρήστη δεν ξέρω αν είναι σκόπιμο να μπεις σε αυτήν την διαδικασία μιας και μπορεί να τον μπερδέψεις περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...