Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.7 Lion


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ kpartsi χρονια και ζαμάνια φίλε... εγώ φταίω που έχω χαθεί ..... αλλά τον τελευταίο χρόνο έχουν συμβεί γεγονότα που δε θα μπορούσα ποτέ να πιστεψω.....φαντάσου ότι σε 5-7 ημέρες γεννιέται ο γιος και διάδοχός μου......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

φαντάσου απλά τι θα γράφει στις πρώτες ολονυκτίες από κλάματα και όταν το update δεν θα διορθώνει αυτά που θέλει :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 787
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μας @#$@$σες ρε applefear.png

yAZbI.png

 

Μόλις το διαπίστωσα κι εγώ... Κ όχι τπτ άλλο, αλλά ήμουν κ στο chapter IV... Δεν υπάρχει γιατρειά φαντάζομαι?? :-(

 

Οσο αναφορα τις θερμοκρασιες:

Σε 2 macbook pro core 2 duo που ειναι με lion, τωρα απλα ψηνονται με το παραμικρο και κανουν και σαν αεροπλανα...

 

Κι εγώ με το ίδιο πρόβλημα είμαι, που το προανέφερα... Έχω ένα Macbook late 2008 2.4 GHx Intel Core 2 Duo και έχω παρατηρήσει ότι μόλις μπω σε youtube, συνδέσω το iPhone (για update πχ) ή με φυσιολογική χρήση πχ 4-5 παράθυρα Safari ανοιχτά, mail και iPhoto μετά από λίγο αρχίζει να απογειώνεται και κάει ολόκληρος (!)... Μέχρι και το trackpad καεί!! Και δεν έχω ιδέα τι να κάνω! Ελεγα μπας κ φταίει κανένα flash, αλλά απ' ότι βλέπω... Και να πάω πίσω σε SL?? Εμπρός πίσω?? Βλακεία το βρίσκω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ξεφτίλα στο μεγαλείο της... Δλδ αν άφηνε τη rosetta θα του έπεφτε ο κώλος του Steve. Επίσης αν άφηνε τόσα άλλα που η ίδια η Apple δημιούργησε πάλι θα χάλαγε το εξαίσιο Lion. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αλλο κακο ειναι λογω της απουσιας rosetta ειναι οτι πχ ενα παλιο scanner που ειχε drivers γραμμενους σε rosetta τωρα πια δεν παιζει..

 

Τα κλασσικα προβληματα του mac os x με τους drivers, τωρα ακομα πιο συχνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@ kpartsi χρονια και ζαμάνια φίλε... εγώ φταίω που έχω χαθεί ..... αλλά τον τελευταίο χρόνο έχουν συμβεί γεγονότα που δε θα μπορούσα ποτέ να πιστεψω.....φαντάσου ότι σε 5-7 ημέρες γεννιέται ο γιος και διάδοχός μου......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Μπράβο, χαίρομαι πολύ! Με το καλό να τον δεχτείς! :-)

 

Το θέμα με τις θερμοκρασίες είναι υπαρκτό αλλά ίσως να δούμε βελτιώσεις στο θέμα αυτό από κάποια updates.

Μπορεί δηλαδή να διορθωθεί φαντάζομαι αν το προσέξουν και πάρουν τα μηνύματα από τον κόσμο.

 

Κι εγώ πιστεύω (και ελπίζω) ότι με το 10.7.2 τα περισσότερα προβλήματα, αν όχι όλα, θα διορθωθούν!

Ισχύει πάντα ο κανόνας να μην περνάμε σε καινούργια έκδοση λειτουργικού μόλις κυκλοφορήσει... Καλύτερα να περιμένουμε το πρώτο update!

Αλλά ποιος περιμένει;;; :P

 

Μόνο ο trequartista είχε υπομονή και άφησε εμάς να παιδευόμαστε! :P :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι? Πρέπει να ενεργοποιήσω από κάπου το να θυμάται ο Safari ποιά site ήταν ανοιχτά πριν το κλείσω; Στην αρχή, την πρώτη φορά, μου το έκανε... Μετά όμως δεν το ξαναέκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μόλις το διαπίστωσα κι εγώ... Κ όχι τπτ άλλο, αλλά ήμουν κ στο chapter IV... Δεν υπάρχει γιατρειά φαντάζομαι?? :-(

Δεν προλαβα να αφιερωσω αρκετο χρονο χτες,αλλα εχω βρει διαφορα μεχρι στιγμης. Θα περασω στις δοκιμες και αν δουλευει κατι απο αυτα θα update!.

Προφανως τα saves και τα ματια σουhappy.gif

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο δουλεύω το lion τόσο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βάλαν το MC στην θέση των spaces και να άφηναν το expose όπως ήταν!! Πραγματικά για αντικαταστάτης των spaces το MC νομίζω θα ήταν άψογο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάτι που θα αγαπήσετε στο Lion!

http://milaraki.com/blog/2011/07/cut-n-paste-on-lion/

 

Sorry αν εχει είδη αναφερθεί...

Γιατί είναι alt-cmd-v και όχι cmd-x σε συνέχεια των cmd-c/cmd-v (και ίδιων με τις εντολές των windows για ομοιομορφια); Πρέπει δηλαδή να πατάμε παραπάνω κουμπιά; Εκτός και αν το cmd-x είναι δεσμευμένο για κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί αλλά σημασία για εμένα έχει ότι πλέον γίνεται default από το λειτουργικό το cut-paste. Το ότι πατάμε ένα κουμπί παραπάνω μου δεν είναι τρομερό προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά το κατέβασα πειρατικό λόγω κλοπής της πιστωτικής μου κάρτας lipssealed.png

και τώρα από το app store δε με αφήνει να το αγοράσω.

Μου γράφει "installed".Δοκίμασα και συνδυασμό κλικ + option ή command ή contol

αλλά τίποτα.

Θα λαμβάνω κανονικά τα updates τουλάχιστον?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξε το appstore μετα κρατα πατημενο το πληκτρο(συνεχως) alt και πηγαινε εκει που λεει purchased μηπως τωρα σε αφηνει να το κατεβασεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...