Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.7 Lion


tr3quart1sta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί να χαρακτήρίζεσαι funboy της apple όταν λες την άποψη σου για αυτήν ....

με αυτό το σκεπτικό όλοι είναι funboys και fangirls κάποιας εταιρίας ...

είναι τουλάχιστον χαζό να πετάς απλώς ένα: είσαι funboy και να νομίζει ότι καθάρισες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 787
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πολυ εφε για το τπτ μου φαινεται και εμενα...τρελες θερμοκρασιες ολη την ωρα και πιο βαρυ λειτουργικο(macbook Aluminum 13', στα 2,4) ασε που κοψανε καποιες λειτουργιες του trackpad που με ειχανε βολεψει(backward κ forward με 2 δακτυλα ή κανω λαθος :huh: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί να χαρακτήρίζεσαι funboy της apple όταν λες την άποψη σου για αυτήν ....

με αυτό το σκεπτικό όλοι είναι funboys και fangirls κάποιας εταιρίας ...

είναι τουλάχιστον χαζό να πετάς απλώς ένα: είσαι funboy και να νομίζει ότι καθάρισες ...

 

 

Ναι θα χαρακτηρισθεις, οταν δεν καταλβαίνεις οτι κάτι ηταν σωστό και το καταστρέψανε.

Όταν δεν θες να παραδεχθεις τα λάθη μιας εταιρεία και προσπαθουν να πείσουν τον εαυτό τους πως αυτό που τους παρουσιάσουνε δεν ειναι σκατά με φιογκους αλλα περιτεχνο πιατο με αστακο.

 

 

 

@georgeadams.

 

δικαιωμά σου να δουλεύεις το συστημα σου όπως θες και ας μην μαξάρεις τις δυνατότητες του, αλλά οταν εγώ τα στάζω στην εταίρεια για τα τάδε χαρακτηριστηκα του λειτουργικου συστήματος τότε ναι εχω δικαίωμα να κράξω οταν τα αφαιρεί η τα αναδιοργανωνει με ηλιθιο κρητίριο, στα λέω τελείως φιλικά.

 

 

τι καταφέρανε με αυτο το λειτουργικό κατά την αποψή μου;

 

Καταστροφή expose & spaces όπως τα μάθαμε και τα λατρέψαμε.

 

εκει που δημιουργήσανε ενα υπέροχο τρόπο να μπορείς να οργανώσεις το desctop σου και να δουλειες σε κάθε space η να μπορείς άμεσα να διαλέξεις ανετα πιο αρχείο θα ερθει ξανα στην επιφάνεια ξαφνικά στα βγαζουνε και σου κάνουν τη δουλεία σου πιο δύσκολη.

δεν ειμαστε λίγοι που χρείαζομαστε να ανοίξουμε πολλά αρχεία τις μια συγκεκριμένης εφαρμογής (δες Pages, Numbers κλπ κλπ)

εκεί αν ανοίξω πάνω απο 5 γίνεται το χαος το ατελείωτο.

 

 

MC? ας γελάσω. τα προήγουμενα screenshots που έβαλα μπορούν να επαληθευσουν πόσο λίγο ειναι μπροστά στις παραπάνω λειτουργίες.

εντάζεται και αυτο εν μέρη στη κατήγορια φρου φρου και αρώματα χωρίς να τα χρειαζεται αν οχι ενας επαγγελματιας ενας ανθρωπος που θέλει να βγάλει δουλεια και να γινει παραγωγικός. πλέον δεν εμφανίζει ουτε τα minmized windows. μάλλον κάπιοι συμβαμβιβαζονται αρκετά ευκολα.

 

Κυριου μου δεν ειμαι αναγκασμένος να παίζω ουτε με δευτερα και τρίτα κουμπια και λειτουργίες. ειχα το expose μου και τα ειχα ολα στη μάπα μου, δεν ειμαι αναγκασμένος να κάνω διπλές κινησεις για να κάνω αυτο που εκανα με ΕΝΑΝ απλούστατο τρόπο.

 

 

launchpad? ας γελάσω. αχρηστη τελείως λειτουργία. Τι περιμένεις απο μια εταιρεία που πάει να παρουσιασει το λειτουργικό της και σου παρουσίαζει απο τα βασικά σημεια το launchpad. μπραβο το κατάφερες. να κάνεις το παιδάκι να χαρεί όπως εκανε και με το iPhone. τώρα πιος σοβαρός ανθρωπος θα κάτσει σκάσει με αυτη τη μπουρδα;

 

 

Μεγάλες θερμκρασίες, θόρυβος απο το macbook pro με ενα safari ανοιχτό χωρίς πολλά tabs και τον quicktime player να παιζει.

 

 

Multitouch gestures; οκ σεβαστό ειναι ωραία όμορφα και ας μην εχει μαθει ακομα η κοπελα του georgeadams να υιθετησει το θαυματουργο 2fingers swipe down, αλλά για εμας τους Desctop users είναι τελείως άχρηστα. ειχα trackpad το δοκίμασα, δεν κανει τη δουλεία μου, αργει και χιλια δυο. εκει που εκανα τη δουλεια μου στα 30 λεπτά τωρα θα τη κάνω στα 45 λεπτά, και δεν θα με σώσει κανενα φρου φρου και άρωμα αν μπορώ να πάω πίσω στη σελίδα η να χαρώ που ενα pinch & zoom τη φωτογραφία.

 

 

Fullscreen Apps? Αδιάφορα πάλι για τους Desctop users. τι να το κάνω στην 27αρα το fullscreen που πλέον θεωρείται και mainstream στην Apple.

 

 

τι συμπαίρένουμε; ενα λειτουργικό συστημα κουτσουρεμένο και να εχει σαν στόχο τις portable συσκευες τις.

 

Γιατί αυτό; λογικο. mass production iPhones και macbooks.

 

οταν πολλοι απο εσάς (ξέρεται πιοι) κάθεσται και πρωτείνεται στον καθενα να αγωράσει ενα μακ χωρις να το χρείαζεται εκει καταλήγουμε. να γράφει η apple ενα καινουργειο λειτουργικο για τους ανθρώπους που απο πάσα πηρανε ενα iPhone και ζηλεψανε και πηρανε και ενα μακμπουκ για να παιζουν το facebook τους και το σκαιπ.

 

 

για τον κάθε "παλιο" θα μου την πει, εχω ibook απο τα μέσα του 2000 και ειμαι αξιος αρκετά να δω την εξελιξη αυτου του λειτουργικού συστηματος.

αντι να παμε μπροστα πάμε πίσω. αντι να στρώσουν και να κανουν ενα πιο ανθρωπινο finder με εμφαση στο utility του καθονται και μου ασχολουνται για το πως θα φέρουμε το mac os x στα μέτρα του iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι θα χαρακτηρισθεις, οταν δεν καταλβαίνεις οτι κάτι ηταν σωστό και το καταστρέψανε.

Όταν δεν θες να παραδεχθεις τα λάθη μιας εταιρεία και προσπαθουν να πείσουν τον εαυτό τους πως αυτό που τους παρουσιάσουνε δεν ειναι σκατά με φιογκους αλλα περιτεχνο πιατο με αστακο.

 

 

 

@georgeadams.

 

δικαιωμά σου να δουλεύεις το συστημα σου όπως θες και ας μην μαξάρεις τις δυνατότητες του, αλλά οταν εγώ τα στάζω στην εταίρεια για τα τάδε χαρακτηριστηκα του λειτουργικου συστήματος τότε ναι εχω δικαίωμα να κράξω οταν τα αφαιρεί η τα αναδιοργανωνει με ηλιθιο κρητίριο, στα λέω τελείως φιλικά.

 

 

τι καταφέρανε με αυτο το λειτουργικό κατά την αποψή μου;

 

Καταστροφή expose & spaces όπως τα μάθαμε και τα λατρέψαμε.

 

εκει που δημιουργήσανε ενα υπέροχο τρόπο να μπορείς να οργανώσεις το desctop σου και να δουλειες σε κάθε space η να μπορείς άμεσα να διαλέξεις ανετα πιο αρχείο θα ερθει ξανα στην επιφάνεια ξαφνικά στα βγαζουνε και σου κάνουν τη δουλεία σου πιο δύσκολη.

δεν ειμαστε λίγοι που χρείαζομαστε να ανοίξουμε πολλά αρχεία τις μια συγκεκριμένης εφαρμογής (δες Pages, Numbers κλπ κλπ)

εκεί αν ανοίξω πάνω απο 5 γίνεται το χαος το ατελείωτο.

 

 

MC? ας γελάσω. τα προήγουμενα screenshots που έβαλα μπορούν να επαληθευσουν πόσο λίγο ειναι μπροστά στις παραπάνω λειτουργίες.

εντάζεται και αυτο εν μέρη στη κατήγορια φρου φρου και αρώματα χωρίς να τα χρειαζεται αν οχι ενας επαγγελματιας ενας ανθρωπος που θέλει να βγάλει δουλεια και να γινει παραγωγικός. πλέον δεν εμφανίζει ουτε τα minmized windows. μάλλον κάπιοι συμβαμβιβαζονται αρκετά ευκολα.

 

Κυριου μου δεν ειμαι αναγκασμένος να παίζω ουτε με δευτερα και τρίτα κουμπια και λειτουργίες. ειχα το expose μου και τα ειχα ολα στη μάπα μου, δεν ειμαι αναγκασμένος να κάνω διπλές κινησεις για να κάνω αυτο που εκανα με ΕΝΑΝ απλούστατο τρόπο.

 

 

launchpad? ας γελάσω. αχρηστη τελείως λειτουργία. Τι περιμένεις απο μια εταιρεία που πάει να παρουσιασει το λειτουργικό της και σου παρουσίαζει απο τα βασικά σημεια το launchpad. μπραβο το κατάφερες. να κάνεις το παιδάκι να χαρεί όπως εκανε και με το iPhone. τώρα πιος σοβαρός ανθρωπος θα κάτσει σκάσει με αυτη τη μπουρδα;

 

 

Μεγάλες θερμκρασίες, θόρυβος απο το macbook pro με ενα safari ανοιχτό χωρίς πολλά tabs και τον quicktime player να παιζει.

 

 

Multitouch gestures; οκ σεβαστό ειναι ωραία όμορφα και ας μην εχει μαθει ακομα η κοπελα του georgeadams να υιθετησει το θαυματουργο 2fingers swipe down, αλλά για εμας τους Desctop users είναι τελείως άχρηστα. ειχα trackpad το δοκίμασα, δεν κανει τη δουλεία μου, αργει και χιλια δυο. εκει που εκανα τη δουλεια μου στα 30 λεπτά τωρα θα τη κάνω στα 45 λεπτά, και δεν θα με σώσει κανενα φρου φρου και άρωμα αν μπορώ να πάω πίσω στη σελίδα η να χαρώ που ενα pinch & zoom τη φωτογραφία.

 

 

Fullscreen Apps? Αδιάφορα πάλι για τους Desctop users. τι να το κάνω στην 27αρα το fullscreen που πλέον θεωρείται και mainstream στην Apple.

 

 

τι συμπαίρένουμε; ενα λειτουργικό συστημα κουτσουρεμένο και να εχει σαν στόχο τις portable συσκευες τις.

 

Γιατί αυτό; λογικο. mass production iPhones και macbooks.

 

οταν πολλοι απο εσάς (ξέρεται πιοι) κάθεσται και πρωτείνεται στον καθενα να αγωράσει ενα μακ χωρις να το χρείαζεται εκει καταλήγουμε. να γράφει η apple ενα καινουργειο λειτουργικο για τους ανθρώπους που απο πάσα πηρανε ενα iPhone και ζηλεψανε και πηρανε και ενα μακμπουκ για να παιζουν το facebook τους και το σκαιπ.

 

 

για τον κάθε "παλιο" θα μου την πει, εχω ibook απο τα μέσα του 2000 και ειμαι αξιος αρκετά να δω την εξελιξη αυτου του λειτουργικού συστηματος.

αντι να παμε μπροστα πάμε πίσω. αντι να στρώσουν και να κανουν ενα πιο ανθρωπινο finder με εμφαση στο utility του καθονται και μου ασχολουνται για το πως θα φέρουμε το mac os x στα μέτρα του iOS.

 

 

 

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με όλους τους προλαλήσαντες για την λανθασμένη αντικατάσταση του Expose'...εμένα με δυσκόλεψε πολύ στην ρύθμιση της 2ης οθόνης που είχα συνδεδεμένη (τηλεόραση), η οποία δεν εμφανίζεται πλέον στο Mission Control, οπότε δεν μου επιτρέπει να σέρνω παράθυρα από την μία οθόνη στην άλλη.

 

Επίσης, όταν κάνεις full screen ένα app (πχ. Safari) στην κύρια οθόνη, τότε "γκριζάρεται" η 2η οθόνη και δεν μπορείς να έχεις άλλα παράθυρα ανοιχτά εκεί !

 

Γενικά, το Lion φαίνεται απολύτως προσανατολισμένο στους φορητούς Mac και αδιαφορεί για την λειτουργικότητα στους Desktop. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι πολλά από τα νέα χαρακτηριστικά αφορούν multitouch gestures και scrolling μέσω touchpad (ολόκληρο το Launchpad δεν έχει καμμία χρησιμότητα αν χρησιμοποιείς mouse).

 

Προσωπικά, πιστεύω κι εγώ (όπως πολλά παιδιά εδώ μέσα) ότι το Lion έχει πάρει εντελώς λάθος δρόμο, τόσο στο interface, όσο και στα "νέα" χαρακτηριστικά που απέκτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hover your cursor over a group of application windows (in Mission Control, windows are grouped based on the parent application). With your cursor hovering over the windows, push up on the trackpad with two fingers. The windows for that application will enlarge and fly apart so you can see them better.

 

6 Lion Gestures You Can’t Live Without

 

Ήλπιζα σε expose like, αλλά μπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελειώσω από τη δουλειά σήμερα επιστροφή στο Snow Leopard ... και αναμονή μήπως και φτιάξουν τα πράγματα.

Το πρόβλημα με τη σύνδεση στο ιντερνετ είναι ανυπόφορο πλέον...... συνέχως πέφτει και μάλιστα πέφτει για μία σελίδα σε ένα ταμπ (ενώ την ίδια στιγμή η σελίδα αυτή ανοίγει στο ipad και σε windows), ενώ σε άλλο ταμπ την ίδια στιγμή άλλες σελίδες φορτώνουν κανονικά.

Στο δίκτυο αναφέρουν ότι το πρόβλημα εμφανίζεται σε wireless συνδέσεις, εμένα όμως ΚΑΙ σε ethernet.

 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa και μερικές άλλες βλακείες .......

1. Ξέρετε πόση ώρα μου πήρε να γράψω τα παραπάνω αααααααααα??????? πολύ!!!!!!!!!

2. Για κάντε το εξής πείραμα πουλάκια μου!!!! γράψτε εδώ στο φόρουμ μια μεγάλη λέξη με λάθος ορθογραφία π.χ πολλά ααααα και στο καπάκι ακριβώς δίπλα τους χωρίς να σταματήσετε και χωρίς κενό βάλτε !!!!!!! πολλά θαυμαστικά ..... η έστω γράψτε συνεχόμενα πολλά θαυμαστικά............ για δείτε απόκριση συστήματος και χρήση της cpu!!!.... Δεν μπορώ καν να γράψω σωστά από το LAG και στον ένα πυρήνα η χρήση σκαρφαλώνει μέχρι 60%. ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ i5 TO FELEKI MOY MESA!!!!!!!!!!!!!!!!!.

3. και καλά εεεεε? δεν το συζητάω ....... αυτός ο ορθογραφικός έλεγχος όλα τα λεφτά......... γράφεις π.χ. καταχρώμενος και σου βγάζει

από κάτω (όχι φυσικά σε όλες τις λέξεις) αν θες καταχρεωμένος πάτα το 1, αν θες καταχρώμενος πάτα το 2!!!!. Ρε πάτε καλά......? είμαι σε 27άρι ταμπλετ και δεν το ξέρω? (σίγουρα αυτή η διεργασία προκαλεί την ανωτέρω καθυστέρηση)

4. Η έλλειψη του expose έχει αρχίσει να μου προκαλεί σύνδρομα στέρησης . ... χθες το βράδυ δούλευα με 12 περίπου παράθυρα .... σαφάρι στο ΝΟΜΟΣ, pages με ανοιγμένα διάφορά δικόγραφα και numbers για κάτι λογιστικά φύλλα........ και ένα έχω να πω ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ...........

 

 

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν έχω βάλει το Lion ακόμα, αλλά και από άλλα φόρουμ που παρακολουθώ υπάρχει μεγάλη γκρίνια. Μακάρι να διορθωθούν τα προβλήματα και να μην έχουμε τα Vista της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα θα κανουν ολοι οσοι εχουν συγκεκριμενα προβληματα και ενστασεις με το λειτουργικο να καλεσουν την apple και να τα δηλωσουν κανοντας σχετικο παραπονο.

Ετσι μονο μπορούν να δηλωσουν επίσημα την δυσαρέσκεια τους και σε ενα δυο update τα πραγματα

θα φτιαξουν 1000% λιγη υπομονή και κραξιμο στην ιδια την εταιρια είτε με e-mail είτε τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα θα κανουν ολοι οσοι εχουν συγκεκριμενα προβληματα και ενστασεις με το λειτουργικο να καλεσουν την apple και να τα δηλωσουν κανοντας σχετικο παραπονο.

Ετσι μονο μπορούν να δηλωσουν επίσημα την δυσαρέσκεια τους και σε ενα δυο update τα πραγματα

θα φτιαξουν 1000% λιγη υπομονή και κραξιμο στην ιδια την εταιρια είτε με e-mail είτε τηλεφωνικά.

 

Δεν νομίζω φίλε μου. Διάβασε λίγο τι έχουν κάνει και με το Final Cut X που οι πάντες γράφουν τα χειρότερα για τον λόγο οτι και εκεί κάτι "Επαγγελματικό" το κάναν σχεδόν σαν εφαρμογή για το iphone.. :mad:

 

Οι άθρωποι πλέον νομίζουν οτι αποκρίνονται σε ΖΩΑ που δεν έχουν κρίση και στόμα να κράξουν.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γενικότερη συμπεριφορά της apple δείχνει μία στροφή προς της κινητή πλατφόρμα.....

Μέχρι σήμερα έλπιζα ότι απλά θα έριχνε το βάρος της εκεί διατηρώντας παράλληλα τις άλλες γραμμές προϊόντων της και, κυρίως, τις διαχωριστικές γραμμές ανάμεσά τους.

Από αυτά που βλέπω όμως έχω αρχίσει και απογοητεύομαι.

Είναι σίγουρα νωρίς για οριστικές κρίσεις, αλλά η κατάσταση των πραγμάτων είναι αυτή.

 

Ένα παράδειγμα θα σας θέσω.

iWork. Για μένα η σουίτα αυτή είναι το εργαλείο δουλειάς μου. Θεωρώ το pages ανωτέρο από τους αντίστοιχης χρονικής περιόδου (2009) κειμενογράφους. Το δε numbers με έει βοηθήσει πάρα πολύ λόγω των καταπληκτικών templates που έχει αλλά και βρίσκεις.

Εεεεεε λοιπόν αυτή τη σουίτα η apple την άφησε στην τύχη της. ούτε το 2010 νέα έκδοση, ούτε το 2011. Ήδη έχει μείνει πίσω σε σχέση με τον κύριο ανταγωνιστή του και κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει.

Λάβετε δε υπόψη σας ότι ειδικά το iwork είναι ίσως η πιο κλειστή σουίτα αφού τα φόρμα της (.pages, . numbers) δεν μπορεί να τα διαβάσει κανένα άλλο πρόγραμμα.

ΤΟ αστείο της υπόθεσης .....??? αν αλλάξω... πως θα κάτσω να μετατρέψω τόσες χιλιάδες έγγραφα?????????????????????\\

 

Τώρα βέβαια θα μου πείτε ........ ήθελές τα και έπαθές τα ..,..... ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργώ το lion καμιά βδομάδα τώρα. Το expose μου λείπει απίστευτα! το mission control δεν μου προσφέρει καμία χρησιμότητα... τουλ δώσε την επιλογή σε όποιον θέλει να έχει το expose. Δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα του launchpad. Ότι εφαρμογη τρέχω συχνά την έχω στην μπάρα. για τα άλλα υπάρχει και το spotlight.(πάλι καλά αυτό δεν άλλαξε) Γενικά δεν έχω καταλάβει που το πάει η apple... η μοναδική μεγάλη αλλαγή που έχει κάνει τα τελευταία χρόνια ήταν απο το tiger στο leopard. Όλες οι άλλες ήταν ψιλοάκυρες...

επίσης το macbook μου σέρνεται!!! Ειδικά στα γραφικά... παρακμή.. δεν ξέρω γιατί αλλά ούτε καν 64bit drivers δεν έχω για την καρτα γραφικών μου. (Χ3100).

 

το μοναδικό αξιόλογο σημείο του lion είναι τα gestures. ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ για να δουλέψω και να τα χαρώ με το magicmouse στον imac έχω το bettertouchtool. Χωρίς αυτό το χάος. Στο macbook δεν το συζητώ. απόκριση χειρότερη και απο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που είχα ταξίδι την Πέμπτη και δεν πρόλαβα να αναβαθμίσω σε Lion...

 

Πάντως, όσο και να διαμαρτυρηθούν οι χρήστες δεν νομίζω η apple να αλλάξει κάτι από το Lion καθώς οι αλλαγές τύπου Mission Control, fullscreen και Launchpad είναι στρατηγικές για τη σύγκλιση όλων των λειτουργικών σε ένα. Οπότε δύσκολο μου φαίνεται ακόμα και να δώσουν την επιλογή να επιλέξεις μεταξύ του MC και του expose πχ με κάποια ρύθμιση καθώς θα είναι πισωγύρισμα στα σχέδιά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω φίλε μου. Διάβασε λίγο τι έχουν κάνει και με το Final Cut X που οι πάντες γράφουν τα χειρότερα για τον λόγο οτι και εκεί κάτι "Επαγγελματικό" το κάναν σχεδόν σαν εφαρμογή για το iphone.. :mad:

 

Οι άθρωποι πλέον νομίζουν οτι αποκρίνονται σε ΖΩΑ που δεν έχουν κρίση και στόμα να κράξουν.......

 

 

Αυτο βεβαια δεν σε εμποιδιζει να τους παρεις και να τους κραξεις..

Πιστευω οτι καλο ειναι να τα ακουσουν ασχετος εαν κανουν κατι γι αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...