Προς το περιεχόμενο

Codemasters F1 2011


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Malaysia 1.31.xx Force India DRY.

 

Setup:Aero

Front 6

Rear 8

 

Brake Bal

Front 47%

Preassure High

 

Balance

Front 2

Rear 10

 

Suspension

F High 1

R High 1

F Spring 8

R Spring 7

 

Gearing

1st 142 KPH

2nd 168 KPH

3rd 197 KPH

4th 227 KPH

5th 260 KPH

6th 295 KPH

7th 335 KPH

 

Alignment

F Camber -2.9

R Camber -0.9

F Toe 0.12

R Toe 0.41

¨

Έχει FP2 Καναδά τώρα, συντονιστείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στον φάκελο που έγινε η εγκατάσταση κάνεις δεξί κλικ στο F1_2011.exe, στις ιδιότητες του αρχείου, στα details θα δεις την έκδοση.

Αν έχει περάσει το patch τότε πρέπει να γράφει file version 1.2.0.0

 

Προσωπικά με το gamepad χρησιμοποιώ τους μοχλούς ώστε να στρίβω και να ανοίγω το γκάζι προοδευτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον φάκελο που έγινε η εγκατάσταση κάνεις δεξί κλικ στο F1_2011.exe, στις ιδιότητες του αρχείου, στα details θα δεις την έκδοση.

Αν έχει περάσει το patch τότε πρέπει να γράφει file version 1.2.0.0

 

Προσωπικά με το gamepad χρησιμοποιώ τους μοχλούς ώστε να στρίβω και να ανοίγω το γκάζι προοδευτικά.

 

Δηλαδή κάνεις τον αριστερό μοχλό αριστερά-δεξιά για να στρίψεις και τον δεξιό μοχλό προς τα πάνω για να πατήσεις γκάζι και προς τα κάτω για να φρενάρεις;

Εγώ παίζω με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις και το γκάζι είναι το R2 το οποίο είναι αρκετά σκληρό στο gamepad και κουράζει. Κάποια πρόταση για τα κουμπιά σε gamepad plz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κάνεις τον αριστερό μοχλό αριστερά-δεξιά για να στρίψεις και τον δεξιό μοχλό προς τα πάνω για να πατήσεις γκάζι και προς τα κάτω για να φρενάρεις;

Εγώ παίζω με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις και το γκάζι είναι το R2 το οποίο είναι αρκετά σκληρό στο gamepad και κουράζει. Κάποια πρόταση για τα κουμπιά σε gamepad plz;

εγω με τον αριστερο μοχλο στριβω με το Χ εχω το γκαζι με το τετραγωνο το φρενο με το δελτα το DRS με το ομικρον δεν θυμαμαι αι με το R1 το kers και πισω κοιταζω κανοντας κατω τον δεξι αναλογικο.

πολλες φορες επειδη θελω να επιταχυνει το μονοθεσιο στην τελικη ευθεια αν και ειναι τερματισμενο κοντευω να βγαλω το Χ απο την αλλη μερια ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδή κάνεις τον αριστερό μοχλό αριστερά-δεξιά για να στρίψεις και τον δεξιό μοχλό προς τα πάνω για να πατήσεις γκάζι και προς τα κάτω για να φρενάρεις;

Εγώ παίζω με τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις και το γκάζι είναι το R2 το οποίο είναι αρκετά σκληρό στο gamepad και κουράζει. Κάποια πρόταση για τα κουμπιά σε gamepad plz;

 

Ακριβώς αυτό κάνω. Αριστερός μοχλός για δεξιά - αριστερά και δεξιός μοχλός (πάνω κάτω) για γκάζι φρένο αντίστοιχα.

Τα L και R πλήκτρα στο Rumblepad 2 δεν είναι αναλογικά και γενικά θέλω το γκάζι φρένο να είναι προοδευτικό.

 

Στα R2 και L2 έχω DRS & KERS ώστε να μην χρειάζεται να αφήσω τον δεξιό μοχλό και για να πατήσω κουμπιά. Τις ταχύτητες τις έχω στα R1 & L1 και λάστιχα, χαρτογράφηση επιλέγω κλασικά με τον "σταυρό".

 

 

Monza - Italy

Q3 - (Dry) 1:18.894 (pole position)

 

το setup που χρησιμοποίησα:

 

 

 

GameMode

Career , Q3

 

Car

McLaren

 

Circuit

Monza - Italy

 

Condition

DRY

 

Distance

50%

 

Aerodynamics

Front Wing Angle: 6

Rear Wing Angle: 6

 

Braking

Balance: F 47% - R 53%

Pressure: HIGH

Brake Size: STANDARD

 

Balance

Front Anti-Roll Bar: 10

Rear Anti-Roll Bar: 5

 

Suspension

Front Ride Height: 1

Rear Ride Height: 1

Front Spring Stiffness: 10

Rear Spring Stiffness: 11

 

Gearbox

Gear 1: 142 kph

Gear 2: 183 kph

Gear 3: 219 kph

Gear 4: 252 kph

Gear 5: 282 kph

Gear 6: 317 kph

Gear 7: 361 kph

 

Engine

Fuel Map: Mix 3 -

Fuel: 5 Laps

 

Alignment

Camber Front: 3.50

Camber Rear: 1.30

Toe Front: 0.05

Toe Rear: 0.20

 

Tyres

option

 

Best Laptime

1:18.894

pole position - Legend AI

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στo Xbox 360 Controller μου που έχω για pc έχω δεξί αναλογικό για δεξιά- αριστερά, σκανδάλες για προοδευτικό γκάζι- φρένο, τρίγωνο DRS, L1 KERS, κύκλος LCD Mode, δεξί αναλογικό για επιλογές χαρτογράφησης- ελαστικών. Με τον σταυρό look back- look left- look right. R1 αλλαγή κάμερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς τους τελευταίους drivers του Catalyst (12.3) και παίζει κανονικά το παιχνίδι?? Ξαφνικά με το που βγάζει το Checking Storage Devices με πετάει και το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι να έκανα ήταν αναβάθμιση του Catalyst.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα....καθως παιζω F1 2011 καθε περιπου 1 λεπτο κολλαει συνεχεια το game....οποιος ξερει ας μου πει τι μπορω να κανω για να λυσω αυτο προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...