Προς το περιεχόμενο

Στη διάθεση του κοινού ο νέος IE 9.0


Gigenis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι φαινεται αρκετα ποιο γρηγορος απο τον chrome χωρις βεβαια ο τελευταιος να υποστηριζει ακομα gpu acceleration

 

τι γινεται ομως με τα add ons και συγχρονισμο διαφορετικων ie του ιδιου χρηστη?

 

Δες το Windows Live Mesh 2011 που βρίσκεται μέσα στα Windows Live Essentials 2011 (από εκεί κατεβάζεις και τον Messenger).

 

Την ίδια έκδοση έχει και σε μένα. Νομίζω αυτή είναι η τελική, τουλάχιστον ένα γκουγκλάρισμα αυτό έδειξε. Παρ' ολ' αυτά με προβλημάτισε το γεγονός ότι αν και -είμαι σχεδόν βέβαιος ότι- κατέβασα την 64bit έκδοση, μου δείχνει ότι έχω 32bit.

 

Στο "About" δεν λέει κάτι αλλά έχω navigator.platform Win32, iexplorer.exe*32 στο taskmgr και WoW64 στο browser version. Η πλάκα είναι που στο Windows Update μου έβγαλε ξαφνικά να κατεβάσω τον... 9RC/64 (κανονικό rollback δηλαδή, τώρα όμως δεν μου βγάζει τίποτα). Μάλλον λάθος εντύπωση έχω και κατέβασα τον 32bit.

 

 

 

Η διαδικασία δεν θέλει πάνω από 1 λεπτό (αρκεί να διαβάσεις τις -ελάχιστες- οδηγίες προσεκτικά). Η απορία μου δεν ήταν αν δουλεύει γενικά στον IE9 αλλά συγκεκριμένα στον IE9 final (γιατί στον RC παίζει μια χαρά). Τελικά με την αναβάθμιση από RC σε final, διαπίστωσα ότι το μπλοκάρισμα των διαφημίσεων διατηρήθηκε χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι.

 

Παρακάτω δείτε τις επεξηγήσεις κατά Microsoft:

 

Beta (New features can be introduced till the RC release)

RC = Release Candidate (Features are finalized - Only bug fixing can take place)

RTM = Release To Manufacturing = Production

ή/και

RTW = Release to Web = Production

 

 

 

Επίσης μήπως δοκίμασε κανεις να κάνει drag 'n drop to url to insomnia στο taskbar?

 

Όποιος το δοκιμάσει ας κάνει μετά δεξί κλικ στο εικονίδιο του insomnia να δει τα jumplists live

post-45295-0-14034100-1300240596_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τον έβαλα. @@ πήγα να περάσω το shockwave και κράσαρε..:cry:

 

Όχι, το ανακοίνωσαν ότι δεν θα βγει για ΧΡ. Το καλύτερο που έχουν να κάνουν όσοι χρησιμοποιούν ΙΕ στα ΧΡ είναι να αλλάξουν browser, για να μην μείνουν με τον "ληγμένο" ΙΕ8.

 

Το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι να βάλουν 7!Νισάφι πια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι να βάλουν 7!Νισάφι πια .

 

Ρε ΧΡ μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα και να σταματήσει να κάνει σεισμούς στην Ιαπωνία. Θα φτάσουμε στο 2018 και θα ζητάνε ακόμα εφαρμογές και υποστήριξη για τα ΧΡ. Σου λέει με ένα PC και ένα λειτουργικό θα τη βγάλουμε για 10-15 χρονάκια, καλά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλος, χρυσος, ταχυτατος ο IE9....αλλα τρομερη παραληψη το να ΜΗΝ συμπεριλαβουνε την δυνατοτητα να επανερχονται (απο προεπιλογη ή μη) τα ανοιχτα tabs της προηγουμενης περιόδου λειτουργιας του προγραμματος, πρεπει να το κανεις χειροκινητα -.-'

Επεξ/σία από didakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ΧΡ μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα και να σταματήσει να κάνει σεισμούς στην Ιαπωνία. Θα φτάσουμε στο 2018 και θα ζητάνε ακόμα εφαρμογές και υποστήριξη για τα ΧΡ. Σου λέει με ένα PC και ένα λειτουργικό θα τη βγάλουμε για 10-15 χρονάκια, καλά είναι.

 

:lol::lol::lol: ! χαχαχαχα!Ισχύει .

 

Πάντως με άφησε ασυγκίνητο αφού με την πρώτη κιόλας λειτουργία του κράσαρε..

Τον πέρασα μόνο και μόνο για να υπάρχει.Στο μέλλον άμα τον λειτουργώ μια στο τόσο θα δω τι κουμάσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To install Internet Explorer 9, you need to upgrade to a more recent version of Windows.

Ωστε δεν υπάρχει για XP?!? Κακό του κεφαλιού τους. Εχουν σκεφτει πόοοσσσαααα PC είναι σε κκλοφωρία και εχουν XP. Εκεί Chrome for ever :mad:

 

Οσο για την ταχύτητα, καπου διαβαζα οτι ο chrome όντας ανοικτού λογισμικού (όλοι βλεπουν το κωδικά του και η M$) "ξεστράβωσε" πολλούς για το πώς γράφεται ένας γρήγορος brouser.. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ΧΡ μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα και να σταματήσει να κάνει σεισμούς στην Ιαπωνία. Θα φτάσουμε στο 2018 και θα ζητάνε ακόμα εφαρμογές και υποστήριξη για τα ΧΡ. Σου λέει με ένα PC και ένα λειτουργικό θα τη βγάλουμε για 10-15 χρονάκια, καλά είναι.

 

Στην Ελλάδα παίζει ακόμα το ενδεχόμενο, τα XP να έχουν ακόμα μεγαλύτερο μερίδιο απ' ότι τα Vista/7 μαζί.

 

Πάντως κορυφαίο λειτουργικό. 10 χρόνια μπροστά απο την εποχη του, όπως αποδείχθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστε δεν υπάρχει για XP?!? Κακό του κεφαλιού τους. Εχουν σκεφτει πόοοσσσαααα PC είναι σε κκλοφωρία και εχουν XP. Εκεί Chrome for ever :mad:

 

Οσο για την ταχύτητα, καπου διαβαζα οτι ο chrome όντας ανοικτού λογισμικού (όλοι βλεπουν το κωδικά του και η M$) "ξεστράβωσε" πολλούς για το πώς γράφεται ένας γρήγορος brouser.. :devil:

Ο Chrome είναι βασισμένος στο WebKit,ο ΙΕ όχι.

Το WeBKit δεν είναι της Google,μάλλον η Google ξεστραβώθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...