Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Τότε θα βάλω 10 μονάδες απλά για να περάσει.

Λογικά αυτό θα περάσει.

Το ρολόι δεν είναι στο ονομα μου και ο ιδιοκτήτης δεν πρόκειται να ασχοληθεί.Του το έχω ζητήσει εδω και ένα μήνα αλλά δεν .....

Για αυτο πρεπει η παροχη να ειναι στο ονομα μας παντα !!!! O ΔΕΔΔΗΕ το απαιτει αλλα δεν μπορει να το ελεγξει παντα .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το ρολόι δεν είναι στο ονομα μου και ο ιδιοκτήτης δεν πρόκειται να ασχοληθεί.Του το έχω ζητήσει εδω και ένα μήνα αλλά δεν .....

έχεις συμβόλαιο μίσθωσης ?

το ρολόι είναι πάντα στο όνομα του ιδιοκτήτη, ο λογαριασμός όχι απαραίτητα σε περίπτωση ενοικίου

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, korakios είπε

έχεις συμβόλαιο μίσθωσης ?

το ρολόι είναι πάντα στο όνομα του ιδιοκτήτη, ο λογαριασμός όχι απαραίτητα σε περίπτωση ενοικίου

100% Λαθος !!!!

Παντα στο ονομα του χρηστη της παροχης 

Αυτο που λες ειναι σε ΕΥΔΑΠ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπερδευόμαστε το ρολόι (ο μετρητής) δεν είναι στο όνομα του ιδιοκτήτη ή μισθωτή ή χρήστη, το ρολόι είναι ιδιοκτησία της ΔΕΔΔΗΕ.

Ο λογαριασμός ρεύματος είναι αυτός που πρέπει να εκδίδεται στον όνομα του πραγματικού χρήστη, ή έστω αυτό επιθυμεί η ΔΕΗ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τότε θα βάλω 10 μονάδες απλά για να περάσει.

Λογικά αυτό θα περάσει.

Το ρολόι δεν είναι στο ονομα μου και ο ιδιοκτήτης δεν πρόκειται να ασχοληθεί.Του το έχω ζητήσει εδω και ένα μήνα αλλά δεν .....

Καλησπερα... Το καλυτερο να ζητησεις απο τον Δεδδηε   της περιοχης σου αν μπορει να κανουν  μια εκτατη καταμετρηση.. Θα αναφερεις οτι εχουν να περασουν απο τον χωρο αρκετο  καιρο.. Παντως το καλυτερο  ειναι να παρεις την παροχη στο ονομα σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Ελαφρώς ,εως βαρέως,εκτός θέματος ερώτηση.

Τελευταία φορά που μέτρησαν το ρολόι ήταν τον Μάιο,απο τοτε έρχονται συνέχεια έναντι λογαριασμοί με μεγάλες χρεώσεις,τον Δεκέμβρη που έπρεπε να μετρήσουν δεν φάνηκε κανείς αλλά έβγαλαν λογαριασμό εκκαθαριστικό  που είναι αρκετά πιο πάνω απο την ένδειξη του ρολογιού,αν θυμάμαι καλά σχεδόν 3000 μονάδες πιο πολλές.Μέχρι στιγμής όλοι οι λογαριασμοί πλην του τελευταίου είναι πληρωμένοι ,ο τελευταίος λήγει 29-01-2021 και θα πληρωθεί και αυτός.Εχω ρύθμιση ενεργή και δεν θέλω να χαθεί οπότε τους πληρώνω κανονικά.

( Το σπίτι είναι σε χωριό , πάνω στον δρόμο,την τελευταία φορά που ήταν να μετρήσουν έμειναν οι πόρτες του κήπου ορθάνοιχτες και όχι απλά ξεκλείδωτες αλλά και είχαν χαρτί με την ένδειξη,δεν φάνηκε κανείς.)

Τον Φλεβάρη μπορώ να δωσω την ένδειξη απο το site της ΔΕΗ/ΔΕΔΗΕ .Επειδή η ένδειξη θα είναι πιο κάτω απο την τελευταία "μετρημένη" το δέχεται το site?

 

Αν εχουν να μετρήσουν από τον Μάιο, ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ότι το site του δεδδηε ΔΕΝ θα δεχθεί την ένδειξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Αν εχουν να μετρήσουν από τον Μάιο, ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ότι το site του δεδδηε ΔΕΝ θα δεχθεί την ένδειξη.

O τελευταίος λογαριασμός έχει έρθει ως εκκαθαριστικός και με ένδειξη και φαντάζομαι ότι είναι σαν να μέτρησε το ρολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

O τελευταίος λογαριασμός έχει έρθει ως εκκαθαριστικός και με ένδειξη και φαντάζομαι ότι είναι σαν να μέτρησε το ρολόι.

Για να έρθει εκκαθαριστικος πρέπει να έχουν μετρήσει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Αν εχουν να μετρήσουν από τον Μάιο, ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ότι το site του δεδδηε ΔΕΝ θα δεχθεί την ένδειξη.

 

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Για να έρθει εκκαθαριστικος πρέπει να έχουν μετρήσει !!

Σταμάτα να γράφεις ότι σου κατέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/2/2018 στις 6:34 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Οχι αφου το ακινητο ειναι πια στο ονομα σου ....Ακομα και χρεος να υπηρχε δεν σε αφορα .

Μια ερωτηση να κανω αν μου κανει παραχωρηση στο σπιτι η μανα μ μπορω να βαλω στο ονομα μ την δεη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Popeye1979 είπε

Μια ερωτηση να κανω αν μου κανει παραχωρηση στο σπιτι η μανα μ μπορω να βαλω στο ονομα μ την δεη?

Καλημερα.. Ναι φυσικα αν γινει αυτο που λες  μετα θα ζητησεις και  να παρεις στο ονομα σου την παροχη ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Popeye1979 είπε

Μια ερωτηση να κανω αν μου κανει παραχωρηση στο σπιτι η μανα μ μπορω να βαλω στο ονομα μ την δεη?

Ναι μπορεις .Το εχω κναει με την κορη μου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογαριασμός βγαίνει στο όνομα του παππού μου που έχει πεθάνει. Το σπίτι το κληρονομήσαμε 4. Θέλουμε να διακόψουμε τη σύνδεση (είναι κενό το σπίτι) και γι' αυτό δεν πληρώνουμε εδώ και 1,5 χρόνο, αλλά ακόμη τίποτα (δηλ. το σκεπτικό είναι να το εξοφλούσαμε, αφού το έκοβαν).

Την τελευταία φορά που ρώτησα (προ COVID) μου είχαν πει ότι χρειάζεται πολλά δικαιολογητικά για να γίνει η διακοπή. Μήπως πλέον μπορεί να γίνει πιο εύκολα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Philippe είπε

Ο λογαριασμός βγαίνει στο όνομα του παππού μου που έχει πεθάνει. Το σπίτι το κληρονομήσαμε 4. Θέλουμε να διακόψουμε τη σύνδεση (είναι κενό το σπίτι) και γι' αυτό δεν πληρώνουμε εδώ και 1,5 χρόνο, αλλά ακόμη τίποτα (δηλ. το σκεπτικό είναι να το εξοφλούσαμε, αφού το έκοβαν).

Την τελευταία φορά που ρώτησα (προ COVID) μου είχαν πει ότι χρειάζεται πολλά δικαιολογητικά για να γίνει η διακοπή. Μήπως πλέον μπορεί να γίνει πιο εύκολα;

 

Καλησπερα... Αφου ειναι στην κατοχη σας το σπιτι θα πατε και θα ζητησετε την διακοπη του ρευματος.. Αλλα θα πρεπει και να εξοφλησετε το ποσο  που οφειλεται η να γινει διακανονισμος..Θα πατε στον παροχο που ειναι η παροχη αυτη με τα χαρτια που εχετε συμβολαια, κληρονομια κτλπ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...