Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Οταν αλλαζει το ονομα (χωρις διακοπη) πληρωνεις παλι εγγυηση? Για συγγενείς α βαθμού αν παιζει ρολο

Τι δουλειά έχει η συγγένεια !!!!!!

Αφού, η εγγύηση ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΤΑΙ !!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πας στην σελίδα 

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/  

και θα συμπληρώσεις τα 8 ψηφία του Αριθμου. 

Μπροστά θα βάλεις οποιονδήποτε αριθμό από 1 μέχρι 9

Το σύστημα θα σου δώσει απάντηση η οποία θα περιέχει τον σωστό  αριθμό ανεξάρτητα πιον αριθμό βάλεις πρώτο.

 

Επεξ/σία από Vasileios-gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Vasileios-gr είπε

Θα πας στην σελίδα 

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/  

και θα συμπληρώσεις τα 8 ψηφία του Αριθμου. 

Μπροστά θα βάλεις οποιονδήποτε αριθμό από 1 μέχρι 9

Το σύστημα θα σου δώσει απάντηση η οποία θα περιέχει τον σωστό  αριθμό ανεξάρτητα πιον αριθμό βάλεις πρώτο.

 

Δεν δουλεψε. Η αιτηση εγινε στις 22/09/21 μήπως ακομα δεν ενημερώθηκε η βαση δεδομένων; 

Στο σπίτι που ειμαι τωρα μια χαρα εβγαλε αποτελεσμα. Τι να πω. 

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Δεν δουλεψε. Η αιτηση εγινε στις 22/09/21 μήπως ακομα δεν ενημερώθηκε η βαση δεδομένων; 

Στο σπίτι που ειμαι τωρα μια χαρα εβγαλε αποτελεσμα. Τι να πω. 

Πολυ νωρίς !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Liverpool89 είπε

Καλησπέρα, λογικα ναι. Αυριο θα επικοινωνησω τηλεφωνικά να δω αν μπορω να κάνω κατι.

Μιλας, για ΑΡΧΙΚΗ ηλεκτροδότηση, έτσι δεν είναι !!!

Όχι, για επανασύνδεση.

ΥΓ. Μετρητής υπάρχει ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, panosno1com είπε

Οταν αλλαζει το ονομα (χωρις διακοπη) πληρωνεις παλι εγγυηση? Για συγγενείς α βαθμού αν παιζει ρολο

Ναι, επιστρέφουν στο προηγούμενο όνομα όση εγγύηση είχε δώσει όταν είχε υπογράψει σύμβαση, και κρατάνε 130€ που είναι σήμερα η εγγύηση από το νέο όνομα. Η συγγένεια δεν παίζει ρόλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Μιλας, για ΑΡΧΙΚΗ ηλεκτροδότηση, έτσι δεν είναι !!!

Όχι, για επανασύνδεση.

ΥΓ. Μετρητής υπάρχει ?

Οχι δεν υπήρχε. Εκανε ολες τις διαδικασίες ο ιδιοκτήτης και μενα μου εδωσε τα αντίγραφα για να το γυρίσω στο ονομα μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Οχι δεν υπήρχε. Εκανε ολες τις διαδικασίες ο ιδιοκτήτης και μενα μου εδωσε τα αντίγραφα για να το γυρίσω στο ονομα μου.

 

Μετρητης δεν υπαρχει;; Δεν εχει τοποθετηθει καθολου; Ζητας ρευμα και να μπει νεα παροχη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

Μετρητης δεν υπαρχει;; Δεν εχει τοποθετηθει καθολου; Ζητας ρευμα και να μπει νεα παροχη;;

Δεν υπήρχε και ο ιδιοκτήτης εκανε ηλεκτρολογικο σχεδιο, αιτηση στον δεδδηε, ηρθε ατομο της δεδδηε εκανε επισκόπηση του χωρου και της χελωνας που εκει δεν έχει μετρητή, ξαναπήγε ο ιδιοκτήτης, κατέθεσε ολα τα έγραφα, οπως βεβαιωση απο τον δημο και την χρηση του ακινητου, το σχεδιο κλπ. Δωσανε αριθμό παροχής, τον εχω στα χέρια μου, μαζι με ολα τα αντιγραφα, συμβολαιο συνδεσης στο δίκτυο Χ.Τ, την βεβαίωση απο τον δημο, το μισθωτηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Liverpool89 είπε

Δεν υπήρχε και ο ιδιοκτήτης εκανε ηλεκτρολογικο σχεδιο, αιτηση στον δεδδηε, ηρθε ατομο της δεδδηε εκανε επισκόπηση του χωρου και της χελωνας που εκει δεν έχει μετρητή, ξαναπήγε ο ιδιοκτήτης, κατέθεσε ολα τα έγραφα, οπως βεβαιωση απο τον δημο και την χρηση του ακινητου, το σχεδιο κλπ. Δωσανε αριθμό παροχής, τον εχω στα χέρια μου, μαζι με ολα τα αντιγραφα, συμβολαιο συνδεσης στο δίκτυο Χ.Τ, την βεβαίωση απο τον δημο, το μισθωτηριο.

Αρα μια χαρα... Τωρα θα περιμενεις να τοποθετηθει η νεα παροχη...Μπορει να κανει να μπει 10-15 μερες..

https://www.deddie.gr/el/upiresies/sundesi-me-to-diktuo/arxiki-sundesi/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αρα μια χαρα... Τωρα θα περιμενεις να τοποθετηθει η νεα παροχη...Μπορει να κανει να μπει 10-15 μερες..

https://www.deddie.gr/el/upiresies/sundesi-me-to-diktuo/arxiki-sundesi/

Εγω μεχρι να τοποθετηθεί δεν μπορω να κάνω τα χαρτια να το γυρισω κατευθείαν στο ονομα μου;

Αυτο ειναι που πρέπει να κανω εγω. 

Ωστε να ειναι ολα τακτοποιημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Liverpool89 είπε

Εγω μεχρι να τοποθετηθεί δεν μπορω να κάνω τα χαρτια να το γυρισω κατευθείαν στο ονομα μου;

Αυτο ειναι που πρέπει να κανω εγω. 

Ωστε να ειναι ολα τακτοποιημένα.

θα περιμενεις να τοποθετηθει ο νεος μετρητης και μετα θα ζητησεις  την αλλαγη του ονοματος... Δεν γινεται τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, takoulou είπε

θα περιμενεις να τοποθετηθει ο νεος μετρητης και μετα θα ζητησεις  την αλλαγη του ονοματος... Δεν γινεται τωρα..

Οκ ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα η διαδικασία προχωρησε, επειδη ειμαι ακομα σε καραντίνα, εχω κανει τηλεφωνικη αιτηση, μου στειλανε καποια έγγραφα, υπάρχει ενα εγγραφο συγκαταθεσης σε μορφη docx, το ανοιξα και εχει κουτάκια συναινώ οχι κλπ. Απλα εμενα δεν μου δινει την επιλογή να τικαρω την επιλογη που θελω. Τι λαθος μπορεί να κανω, κι στο πεδιο υπογραφή χωρις γραφιδα απλα να γραψω το ονοματεπώνυμο μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...