Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Ήθελα να ρωτήσω επίσης και τα εξής: 1) Για να αλλάξει το όνομα στο λογαριασμό κάτι άκουσα για μια εγγύηση 100€, ισχύει κάτι τέτοιο; 2) Υπάρχει κάποια διακοπή ρεύματος μέχρι να γίνει η αλλαγή του ονόματος στο λογαριασμό της ΔΕΗ από τον ιδιοκτήτη στον ενοικιαστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, demitriSbv είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Ήθελα να ρωτήσω επίσης και τα εξής: 1) Για να αλλάξει το όνομα στο λογαριασμό κάτι άκουσα για μια εγγύηση 100€, ισχύει κάτι τέτοιο; 2) Υπάρχει κάποια διακοπή ρεύματος μέχρι να γίνει η αλλαγή του ονόματος στο λογαριασμό της ΔΕΗ από τον ιδιοκτήτη στον ενοικιαστή;

1)Δεν είναι σωστή η έκφραση: ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ.

Φεύγει ο παλιός πελάτης και έρχεται ΝΕΟΣ στην παροχη. Ο ΝΕΟΣ πελάτης θα πληρώσει στην ΔΕΗ 130€ ΕΓΓΥΗΣΗ, που θα την πάρει πίσω όταν φύγει (διακόψει την παροχή).

2) Σου είχα απαντήσει: στην αλλαγή ονόματος ΔΕΝ γίνεται διακοπή !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ζητήσουν εγγύηση 130 ευρώ από τον νέο πελάτη και θα επιστρεψουν την παλαιά εγγύηση στον παλαιό πελάτη.

Επεξ/σία από Vasileios-gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα.

Νοικιασα(στα λόγια ) ενα σπιτι που οταν το ειδα ειχε ρευμα, πηγα καναδυο φορες να καθαρισω, να δω ξανα το σπιτι, αναψα τα φωτα, να δω τι δουλεύει τι οχι, πριν δωσω εγγυηση, κανω δεχτη την συμβαση, παλι καλα ομως γιατι το μισό σπιτι ειχε ρευμα, το αλλο μισό οχι.

Εκει ξεκινησε η περιπέτεια, ηρθε ο ηλεκτρολόγος να ψαχνει, να ξαναψαχνει, τιποτα, πάει κάτω στην χελωνα, ερχεται και μου λεει το σπιτι παιρνει ρευμα απο το κοινόχρηστο και δεν ξερω τι εχουν κανει, ηλεκτροδοτητε το μισο. 

Μίλησα με τον ιδιοκτήτη, το γνωριζε φυσικα και κινησε τις διαδικασιες να παρει αριθμο παροχης, μετρητη, να ερθει ο δεδδηε να ελέγξει και πηγε σε ηλεκτρολόγο να βγαλει σχέδιο.

Εχει περασει ενας μηνας και ακομα τίποτα να προχωρήσει η διαδικασία απο την δεη. Εγω ειχα ενα γνωστό και μιλησα μαζι του να δω αν οντως με λεει αληθεια, οτι πηγε στην δεη.

Η απαντηση που εδωσε ο υπάλληλος που εχει τον φακελο ειναι οτι μπορει να πάρει και δυο μηνες να δει την αιτηση ή αν θελω να δωσω 50€ να με εξυπηρετήσει πιο νωρις, χαριστικα λογο κοβιτ αργουν ολα αυτα αναφερε. 

Τα δικαιολογητικά ολα οπως τα ζητησαν απο τον ιδιοκτήτη τα πηγε, απλά κολλάει δεν την τρεχουν για να βγει ο αριθμός παροχής, τι αλλο μπορεί να γινει; 

Μετα εχω ρωτησει τι χρειάζεται να κανω εγω σαν ενοικιαστης, απλα υπαρχει ενας φάκελος που ο υπάλληλος δεν το κοιτάει ή θα τον κοιταξει οταν θελει ή αν παρει 50€.

Στο σπιτι που νοικιάζω τώρα πρέπει να φυγω γιατί το πουλαει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Μετα εχω ρωτησει τι χρειάζεται να κανω εγω σαν ενοικιαστης, απλα υπαρχει ενας φάκελος που ο υπάλληλος δεν το κοιτάει ή θα τον κοιταξει οταν θελει ή αν παρει 50€.

καταγγελία να κάνεις , συνεννόηση με αρμόδιες αρχές (προσημειωμένο 50αρι κτλ)

θα μου πεις δε βαριέσαι που να ασχοληθώ, θα σου πω πλέρωσε τότε ,τι το καθυστερείς

ή εφόσον δεν έχεις δώσει εγγύηση ,ψάξε άλλο σπίτι

απλά πράγματα , καλή επιτυχία :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Καλησπέρα.

Νοικιασα(στα λόγια ) ενα σπιτι που οταν το ειδα ειχε ρευμα, πηγα καναδυο φορες να καθαρισω, να δω ξανα το σπιτι, αναψα τα φωτα, να δω τι δουλεύει τι οχι, πριν δωσω εγγυηση, κανω δεχτη την συμβαση, παλι καλα ομως γιατι το μισό σπιτι ειχε ρευμα, το αλλο μισό οχι.

Εκει ξεκινησε η περιπέτεια, ηρθε ο ηλεκτρολόγος να ψαχνει, να ξαναψαχνει, τιποτα, πάει κάτω στην χελωνα, ερχεται και μου λεει το σπιτι παιρνει ρευμα απο το κοινόχρηστο και δεν ξερω τι εχουν κανει, ηλεκτροδοτητε το μισο. 

Μίλησα με τον ιδιοκτήτη, το γνωριζε φυσικα και κινησε τις διαδικασιες να παρει αριθμο παροχης, μετρητη, να ερθει ο δεδδηε να ελέγξει και πηγε σε ηλεκτρολόγο να βγαλει σχέδιο.

Εχει περασει ενας μηνας και ακομα τίποτα να προχωρήσει η διαδικασία απο την δεη. Εγω ειχα ενα γνωστό και μιλησα μαζι του να δω αν οντως με λεει αληθεια, οτι πηγε στην δεη.

Η απαντηση που εδωσε ο υπάλληλος που εχει τον φακελο ειναι οτι μπορει να πάρει και δυο μηνες να δει την αιτηση ή αν θελω να δωσω 50€ να με εξυπηρετήσει πιο νωρις, χαριστικα λογο κοβιτ αργουν ολα αυτα αναφερε. 

Τα δικαιολογητικά ολα οπως τα ζητησαν απο τον ιδιοκτήτη τα πηγε, απλά κολλάει δεν την τρεχουν για να βγει ο αριθμός παροχής, τι αλλο μπορεί να γινει; 

Μετα εχω ρωτησει τι χρειάζεται να κανω εγω σαν ενοικιαστης, απλα υπαρχει ενας φάκελος που ο υπάλληλος δεν το κοιτάει ή θα τον κοιταξει οταν θελει ή αν παρει 50€.

Στο σπιτι που νοικιάζω τώρα πρέπει να φυγω γιατί το πουλαει.

 

 μακρυά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

καταγγελία να κάνεις , συνεννόηση με αρμόδιες αρχές (προσημειωμένο 50αρι κτλ)

θα μου πεις δε βαριέσαι που να ασχοληθώ, θα σου πω πλέρωσε τότε ,τι το καθυστερείς

ή εφόσον δεν έχεις δώσει εγγύηση ,ψάξε άλλο σπίτι

απλά πράγματα , καλή επιτυχία :)

 

Κοιτα αν δεν καιγομουν μπορει να εκανα την καταγγελια ετσι για το γαμωτο, ομως σπιτια δεν υπάρχουν, καλύτερα να παιξω τζοκερ αν ειναι να ψαχνω για αλλο σπιτι, ο υπαλληλος σου λεει θα το πω και αν πιασει, εγω ειμαι ο ενοικιαστής που απλα θελω να μπω μεσα, ειχα εναν γνωστο που τον ρωτησα και μου ειπε αυτο ακριβως. Αλλιως θα περιμενετε.

Αν ηταν δικο μου το σπίτι και αργούσε καθε μερα θα ήμουν εκεί, αν μου ελεγε για να πληρωσω τοτε θα εκανα αυτο οου έπρεπε.

Μεσω της εξυπηρέτησης πελατών μπορω να κανω κάτι εγω;

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

 μακρυά.

Δηλαδη; Να ανησυχω για τον ιδιοκτήτη; Το σπιτι δεν εμενε κανεις εκει. Πρώτη φορα θα παρει ρεύμα κανονικά, αυτός κληρονόμος ειναι που απλά ηξερε οτι ειχε ρευμα κοινόχρηστο και πως θα ειναι απλη η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μυρίζει το πράγμα και δεν ξερεις τι αλλη λαμογιά εχει κάνει.

Ακομα το βλεπω ήρεμα το πράγμα. Απλα με την εδωσε και ο υπάλληλος επειδη ξερει την κατασταση οτι δεν υπάρχουν σπιτια σου λεει, θα τα δωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία φαίνεται να προχωραει. Πήγε σημερα ο ιδιοκτήτης στον δημο να παρει βεβαιωση χρηση ακινητου.

Εδω έρχεται η δικια μου απορία, να προετοιμαστώ για εγκεφαλικό στο πρωτο λογαριασμό για τις χρεωσεις του δημου; Το ακινητο θα παρει στα χαρτια πρωτη φορα ρευμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Η διαδικασία φαίνεται να προχωραει. Πήγε σημερα ο ιδιοκτήτης στον δημο να παρει βεβαιωση χρηση ακινητου.

Εδω έρχεται η δικια μου απορία, να προετοιμαστώ για εγκεφαλικό στο πρωτο λογαριασμό για τις χρεωσεις του δημου; Το ακινητο θα παρει στα χαρτια πρωτη φορα ρευμα.

 

Αυτο ειναι θεμα Δημου τι τελη χρεωνει ανα τεραγωνικο 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτο ειναι θεμα Δημου τι τελη χρεωνει ανα τεραγωνικο 

Εγω αναφερομαι αν εχω αναδρομικά εγω, επειδη το σπιτι δεν είχε ρευμα ποτε, δικο του αριθμό παροχής, τωρα θα παρει. Και θα το βαλω στο όνομα μου μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Εγω αναφερομαι αν εχω αναδρομικά εγω, επειδη το σπιτι δεν είχε ρευμα ποτε, δικο του αριθμό παροχής, τωρα θα παρει. Και θα το βαλω στο όνομα μου μετα.

Απο πότε;Απο τότε που φτιάχτηκε η γη;Απο τον κατακλυσμό του Νώε;Πιο μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Εγω αναφερομαι αν εχω αναδρομικά εγω, επειδη το σπιτι δεν είχε ρευμα ποτε, δικο του αριθμό παροχής, τωρα θα παρει. Και θα το βαλω στο όνομα μου μετα.

Ποσα τετραγωνικά είναι το σπίτι ?

12 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Εγω αναφερομαι αν εχω αναδρομικά εγω, επειδη το σπιτι δεν είχε ρευμα ποτε, δικο του αριθμό παροχής, τωρα θα παρει. Και θα το βαλω στο όνομα μου μετα.

Τι δουλειά έχεις εσύ με τυχόν αναδρομικά ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Απο πότε;Απο τότε που φτιάχτηκε η γη;Απο τον κατακλυσμό του Νώε;Πιο μετά;

Αν ηξερα δεν θα ρωτουσα, το διαμερισμα σιγουρα ειναι 10+ χρονων.

 

6 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Ποσα τετραγωνικά είναι το σπίτι ?

100τμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...