Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Βρε κατάλαβα ποιο ήταν το νόημα αυτού που του είπες, και εγώ με τη σειρά μου απλά επισήμανα πως το να μην έχει λογαριασμό μαζί (που δεν προβλέπεται κιόλας) - ακόμα και αν πέσει σε βλήμα - δεν θα καταλήξει στα έκτροπα.

Αν πέσει σε βλήμα, τα έκτροπα τα έχει στο τσεπάκι. Γι' αυτό ας έχει στο τσεπάκι ΚΑΙ τον λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή ήρθε πρόσφατα ένα διαμέρισμα στα χέρια μου κι έχω μπερδευτεί λίγο, ποια είναι η πιο safe και λιγότερο χρονοβόρα/κοστοβόρα διαδικασία για έναν ιδιοκτήτη που εκμισθώνει ακίνητο όταν μπαίνει ενοικιαστής; 

Αν το διαμέρισμα μείνει κενό για κάποιο χρονικό διάστημα, συμφέρει να γίνει διακοπή ;

Πως διασφαλίζεις ότι ο νέος ενοικιαστής θα βάλει το λογαριασμό στο όνομα του ; Ή τη διαδικασία αυτή την κάνει ο ιδιοκτήτης ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikko_ είπε

Επειδή ήρθε πρόσφατα ένα διαμέρισμα στα χέρια μου κι έχω μπερδευτεί λίγο, ποια είναι η πιο safe και λιγότερο χρονοβόρα/κοστοβόρα διαδικασία για έναν ιδιοκτήτη που εκμισθώνει ακίνητο όταν μπαίνει ενοικιαστής; 

Αν το διαμέρισμα μείνει κενό για κάποιο χρονικό διάστημα, συμφέρει να γίνει διακοπή ;

Πως διασφαλίζεις ότι ο νέος ενοικιαστής θα βάλει το λογαριασμό στο όνομα του ; Ή τη διαδικασία αυτή την κάνει ο ιδιοκτήτης ; 

Με ενα λογαρισμο ΔΕΗ ή αλλου παροχου παει ο ενοικιαστης και παιρνει το ρευμα στο ονομα του 

Αν χρειαζεται ΥΔΕ πρεπει να βγει νεα (ισχυει για 10 χρονια)

https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/ 

Αν δεν ειναι κομμενο το ρευμα εχει προθεσμια 6 μηνων αλλα αν ειναι κομενο χρειαζεται αμεσα για επανασυνδεση

Διασφαλιση μονο ρωτοντας τον ΔΕΔΔΗΕ ή απο το dei-ebil αν ο παροχος ειναι η ΔΕΗ .

Ολη η διαδικασια γινεται απο τον ενοικιαστη εκτος την ΥΔΕ που ειναι κατοπιν συμφωνιας ποιος θα την πληρωσει .Συνηθως ο ιδιοκτητης .

Αν γινει διακοπη χρειαζεται επανασυνδεση με κοστος αλλα δεν θυμαμαι ποσο .

Εγγυηση για ΔΕΗ 100 ευρω 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nikko_ είπε

Επειδή ήρθε πρόσφατα ένα διαμέρισμα στα χέρια μου κι έχω μπερδευτεί λίγο, ποια είναι η πιο safe και λιγότερο χρονοβόρα/κοστοβόρα διαδικασία για έναν ιδιοκτήτη που εκμισθώνει ακίνητο όταν μπαίνει ενοικιαστής; 

Αν το διαμέρισμα μείνει κενό για κάποιο χρονικό διάστημα, συμφέρει να γίνει διακοπή ;

Πως διασφαλίζεις ότι ο νέος ενοικιαστής θα βάλει το λογαριασμό στο όνομα του ; Ή τη διαδικασία αυτή την κάνει ο ιδιοκτήτης ; 

..."safe" υπό ποια έννοια; Δεν είναι κάτι "ιδιαίτερο" η επανασύνδεση σαν διαδιακασία, για να "πρέπει να προσέξεις κάτι".

Χρόνος και ειδικά κόστος (αν τώρα είναι κομμένο), είναι "φιξ" (δεν υπάρχει "επιλογή"). Είτε θα συμφωνήσεις με τον ενοικιαστή να τα κάνει/αναλάβει (το τέλος επανασύνδεσης, που νομίζω είναι γύρω στο 20άρι - που δεν είναι ακριβώς ούτε δική του υποχρέωση, αλλά ούτε ντε και καλά του ιδιοκτήτη, αλλά αν θέλεις να δείξεις ένα "εντάξει πρόσωπο", αναλαμβάνεις, έστω το κόστος, εσύ, παραδίδοντας έτσι ένα σπίτι που ήδη ηλεκτροδοτείται/έχει νερό/ είναι άμεσα κατοικήσιμο τεσπα).

Η ΥΔΕ (που σου είπε ο Γιάννης) είναι δική σου ευθύνη (αφού αφορά καθαρά το ακίνητο και την ηλεκτρολογική εγκατάστασή του και θα έχει ισχύ 10 ετών). Όπως δική σου είναι να υπάρχει πχ "ρελέ διαφυγής" (ας το πούμε "αντιηλεκτροπληξιακή ασφάλεια") στον πίνακα. Τσέκαρε στο λινκ που σου έδωσε εάν είναι σε ισχύ (αν το ρεύμα είναι κομμένο θα χρειαστεί να υποβληθεί νέα ούτως ή άλλως). Αν βρίσκεσαι Αττική, ή μίλα με "δικό σου ηλεκτρολόγο" (εάν έχεις τέτοιον), ή γκούγκλαρε για "προσφορές ΥΔΕ Αττική", καθώς παίζουν διάφορα ποσά (εξαρτάται κατά βάση από τα τετραγωνικά, αλλά και από τί τί βούλεται χρεώνειν ο καθένας). Για Αττική ένα ποσό γύρω στο 50άρι είναι νορμάλ (στην επαρχία είθισται να ξεφεύγουν οι τιμές και το,,,τοπκό ηλεκτρολογοκαρτέλ να ζητάει συνήθως πάνω από 120). Θα έρθει στο σπίτι, θα ελέγξει τα πάντα, "οπτικά" αλλά και με όργανα μέτρησης (σιγουρέψου γι' αυτό) και ΑΝ τυχόν βρεθούν προβλήματα που χρήζουν παρέμβασης, θα σε ενημερώσει σχετικά. Για όλα αυτά, καλό και "λογικό" είναι ν' αναλάβεις εσύ, για να παραδώσεις όπως είπαμε ένα σπίτι "άμεσα κατοικήσιμο", ούτως ώστε να ξεκινήσετε από σωστή βάση (από μεριάς σου έστω). Πράγμα που καλά θα κάνει να εκτιμήσει ο ενοικιαστής, και να πράττει αναλόγως από μεριάς του. Από την άλλη πάλι, κανείς δεν σου απαγορεύει να βγάλεις προς ενοικίαση ένα σπίτι, και να ΤΟΝΙΣΕΙΣ εξ' αρχής ότι "διατίθεται ως έχει" (δηλαδή ν' αναλάβει ο ενδιαφερόμενος να "συνδέσει" ρεύματα και νερά και τηλέφωνα και ό,τι άλλο τεσπα, είτε αναλαμβάνοντας απλά τις διαδικασίες, είτε ΚΑΙ το κόστος. Εσύ κατ' ελάχιστον οφείλεις να ξεκαθαρίσεις εξ' αρχής τί θέλεις και αν συμφωνήσετε σε όλα, καλώς.

Για τί διάστημα λες θα μείνει κενό; Τα πάγια (ρεύματος/δήμοι-ΕΡΤ) χοντρικά θα είναι κα'να 15άρι/μήνα. Θα πρέπει όμως να το δηλώσεις ως μη ηλεκτροδοτούμενο στον δήμο, για να μην τρέχουν χρεώσεις τελών, τα οποία θα βρεις μπροστά σου, μπορεί και υπέρογκα προσαυξημένα, εάν μια μέρα πεις να κόψεις το ρεύμα (καλό θα ήταν να ρωτήσεις ήδη στον δήμο, εάν τυχόν έχει τέτοια βάρη από παλιότερα). Δηλαδή στην ουσία, κόβοντας το ρεύμα, αυτό που γλυτώνεις είναι το πάγιο του παρόχου, που αν μιλάμε για ΔΕΗ Γ1 (το πιθανότερο), είναι αστείο να το συζητάς. Άρα καλύτερα, αν μιλάμε για 1-2 μήνες ξερωγώ, να το αφήσεις ως έχει (αν ήδη έχει ρεύμα). Αλλιώς, αν είναι να μείνει για κα'να χρόνο ξερωγώ κλειστό, το κόβεις μεν, αλλά πας και από τον δήμο να το δηλώσεις ως μη ηλεκτροδοτούμενο για να γλυτώσεις τα τέλη (μαζί με ΕΡΤ, ξεπερνάνε και το 200άρι/έτος). Είναι κι ο δημοτικός ΤΑΠ (μικρό ποσό βέβαια) τον οποίο θα πρέπει να τον καταβάλεις ετησίως, αν δεν τον πληρώνονται μέσω της ΔΕΗ.

Τέλος, αν δεν έχει ρεύμα ήδη, θέλει-δεν θέλει θα την πάρει ο ενοικαστής στ' όνομά του ούτως ή άλλως, αν κάνει την διαδικασία αυτός. Αν την κάνεις εσύ, μπορείς απλά να ζητήσεις επανηλεκτροδότηση από τον ΔΕΔΔΗΕ (μέσα από το σάιτ του, καθώς δεν επιτρέπεται ακόμα - αν δεν κάνω λάθος - η είσοδος στο κοινό, και καλά λόγω κόβιντ). Φρόντισε να υπάρχει πάντα πρόσβαση στο ρολόι, για όταν έρθει το συνεργείο, ή άσε απ' έξω ειδοποίηση να χτυπήσουν συγκεκριμένο κουδούνι ή τηλέφωνο για να πάρουν. Θα συνδεθεί το ρεύμα και μετά θα είναι δουλειά του ενοικιαστή να μιλήσει με πάροχο της αρεσκείας του, παίρνοντας την παροχή στ' όνομά του. ή αν θες να το παραδώσεις "κομπλε" (να μην περάσει ούτε δευτερόλεπτο χωρίς ρεύμα, για τον ενοικιαστή, και να μην έχει εκτός απ' την μετακόμιση να τρέχει ΚΑΙ για αυτό), έλα σε συνεννόηση μαζί του, κι αν το προτιμά κι αυτός έτσι (αν δεν σου πει "άσε, θα τ' αναλάβω εγώ" δηλαδή), βάλε εσύ τον πάροχο που θα θελήσει, και με το που θα μπει κάνει αυτός αλλαγή ονόματος (και πληρώνει και τον πρώτο λογαριασμό που θα βγει στ' όνομά ΣΟΥ, μέχρι να γίνει η αλλαγή παρόχου, συνήθως μερικών ημερών). Αυτά γίονονται με "προφορικές συμφωνίες" και "καλή τη πίστει" μεταξύ των μερών, εκτός πια κι αν θες να συμπεριλάβεις την ακριβή διαδικασία στο ιδιωτικό συμφωνητικό που θα συντάξεις (να προτιμήσεις να κάνεις κάτι ιδιόχειρο, όχι "προτυπωμένο", για να βάλεις μέσα ούτως ή άλλως ό,τι θες που μπορεί να μην προβλέπεται στα "ετοιματζίδικα". Είτε αντιγράφοντας τα βασικά από όσα τέτοια κυκλοφορούν σε περίπτερα/βιβλιοπωλεία, και προσθέτοντας τα δικά σου, είτε συμπληρώνοντας με το χέρι πάνω σε προτυπωμένα. Αν θες σώνει και καλά διασφάλιση (ότι πχ δεν θα βάλεις το ρεύμα στο δικό σου όνομα κι ο ενοικιαστής θα τρενάρει να το πάρει στο δικό του κι εσύ να φοβάσαι μήπως δεν θα το πληρώνει κι όλας - μέχρι να του το κόψουν βεβαίως), είτε στο συμφωνητικό θα το βάλεις, είτε (ακόμη καλύτερα) "θα είσαι πάνω απ' το κεφάλι του" (να σου δώσει πχ τον πρώτο λογαριασμό με την αλλαγή ονόματος, ώστε να δεις ιδίους όμμασι ότι όντως την έκανε). Συνδυασμός αυτών των δυο, είναι το καλύτερο (γιατί και απλά να το βάλεις στο συμφωνητικό, αν κάνει τα δικά του αυτός, μετά θα πρέπει να τον πας δικαστικά=έξοδα και ΠΟΛΥΣ χρόνος για να μπορέσεις να τον βγάλεις κτλκτλ). Ο όρος στο συμφωνητικό θα λειτουργήσει περισσότερο ως "μπαμπούλας" γι' αυτόν (εκτός κι αν είναι,,,,επαγγελματίας πιστολέρο) και εσύ σαν κανονικός μπαμπούλας ζητώντας να σου δείξει άμεσα τον λογαρισμό της,,,αλλαγής (:ρ).

Γενικά όλα αυτά είναι (στις περισσότερες περιπτώσεις) λίγο αχρείαστα, όλα συνήθως "πάνε καλά" (ειδικά στις μέρες μας, που οι παροχές ρεύματος είναι συνδεδεμένες με επιδόματα πάσης φύσεως, πχ ενοικίου, ΚΕΑ, επιδότηση συσκευών κτλκτλ) και ο ενοικιαστής το παίρνει ούτως ή άλλως το ρεύμα πάνω του και σημασία έχει να "κόψεις" ΚΑΛΑ αυτόν που θα είναι να βάλεις μέσα (αν δεν έχεις εμπειρία, προσπάθα να μην πας με τον σταυρό στο χέρι και "ανθρώπινα" και με "ελα μωρέ, καλά παιδιά φαίνονται", αλλά να "σκανάρεις" από την αρχή τα πάντα, να φροντίσεις να δεις αρκετούς, και γενικά να κάνεις "ψύχραιμα" την όποια επιλογή (αν δεν σου αρέσει "κάτι" εξ' αρχής, προσπάθα να μην το παραβλέπεις, γιατί πιθανότατα θα το βρεις μπροστά σου "σύντομα", προσαυξημένο.....)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, washcloud είπε

Είτε θα συμφωνήσεις με τον ενοικιαστή να τα κάνει/αναλάβει (το τέλος επανασύνδεσης, που νομίζω είναι γύρω στο 20άρι -

Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "τέλος επανασύνδεσης", δεν ξέρω καν αν υπάρχει κάτι τέτοιο, αλλά και να υπάρχει σίγουρα ΔΕΝ αφορά τον μισθωτή. Ο μισθωτής απλά θα υπογράψει νέα σύμβαση παροχής ηλεκτρικού ρεύματος, και άσχετα αν το ρεύμα είναι κομμένο ή όχι το μόνο που θα του ζητηθεί να πληρώσει θα είναι η εγγύηση (όπου και αν προβλέπεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "τέλος επανασύνδεσης", δεν ξέρω καν αν υπάρχει κάτι τέτοιο, αλλά και να υπάρχει σίγουρα ΔΕΝ αφορά τον μισθωτή. Ο μισθωτής απλά θα υπογράψει νέα σύμβαση παροχής ηλεκτρικού ρεύματος, και άσχετα αν το ρεύμα είναι κομμένο ή όχι το μόνο που θα του ζητηθεί να πληρώσει θα είναι η εγγύηση (όπου και αν προβλέπεται).

Τι τελος επανασυνδεσης τι κοστος επανασυνδεσης  ...Η ουσια ειναι η ιδια και θα χρεωθει στην παροχη στον λογαριασμο του παροχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης Platano είπε

Τι τελος επανασυνδεσης τι κοστος επανασυνδεσης  ...Η ουσια ειναι η ιδια και θα χρεωθει στην παροχη στον λογαριασμο του παροχου

Εγώ πάντως σε μια πρόσφατη περίπτωση που ξέρω το ρεύμα ήταν κομμένο, ο ενοικιαστής υπέγραψε νέα σύμβαση στη ΔΕΗ πληρώνοντας 100€ για εγγύηση, και του το σύνδεσαν χωρίς να χρεωθεί τίποτα άλλο.

Αλήθεια, έχεις κάποιο λινκ που να γράφει για αυτό το τέλος/κόστος/όπως θες πες το επανασύνδεσης?

11 ώρες πριν, nikko_ είπε

Πως διασφαλίζεις ότι ο νέος ενοικιαστής θα βάλει το λογαριασμό στο όνομα του ; Ή τη διαδικασία αυτή την κάνει ο ιδιοκτήτης ; 

Ο ιδιοκτήτης δεν εμπλέκεται κάπου με αυτό, ο ενοικιαστής το κάνει μόνος του, για αυτό και δεν μπορείς να το διασφαλίσεις.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι μόλις το νοικιάσεις να ανακοινώσεις στον ενοικιαστή ότι σε 2 μέρες θα πας και θα αιτηθείς διακοπή, (και να το κάνεις κιόλας εννοείται), οπότε αν δεν θέλει να μείνει χωρίς ρεύμα να πάει πριν από σένα να υπογράψει νέα σύμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Εγώ πάντως σε μια πρόσφατη περίπτωση που ξέρω το ρεύμα ήταν κομμένο, ο ενοικιαστής υπέγραψε νέα σύμβαση στη ΔΕΗ πληρώνοντας 100€ για εγγύηση, και του το σύνδεσαν χωρίς να χρεωθεί τίποτα άλλο.

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι έκτοτε, ή διαφέρει από περίπτωση σε περίπτωση (ανάλογα πχ τον λόγο της διακοπής), αλλά προ 4ετίας, σε σπίτι που είχαμε πάρει φωτιά ήρθε ο ΔΕΔΔΗΕ και "έκοψε το ρεύμα" (τον διακόπτη του ρολογιού απλά "κατέβασαν", πρακτικά, και προφανώς σημειώσανε στα κιτάπια τους την τέλεση της "διακοπής", πάνω απ' όλα). Για να το ξανασυνδέσουν λοιπόν, έπρεπε να ΠΑΜΕ στον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ και να πληρώσουμε στο ταμείο το "τέλος επανασύνδεσης" (μπορεί 20άρι, μπορεί 40άρι - ήταν και τριφασική η παροχή και γενικά δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό). Το οποίο (επειδή ρωτάς τον Γιάννη), όσο και να ψάξεις στην σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ, δεν πρόκειται να το βρεις. Και να γκουγκλάρεις ακόμα σχετικά, το μόνο που θα βρεις είναι ένα ποστ σε θρεντ του Ινσόμνια (φθινόπωρο '21), όπου κάποιος ανήρτησε πινακάκι από ΔΕΔΔΗΕ όπου αναφερόταν κόστος "τέλους επανασύνδεσης" γύρω στο 20άρι (με ή χωρίς ΦΠ, άγνωστο).

Αυτά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, washcloud είπε

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι έκτοτε, ή διαφέρει από περίπτωση σε περίπτωση (ανάλογα πχ τον λόγο της διακοπής), αλλά προ 4ετίας, σε σπίτι που είχαμε πάρει φωτιά ήρθε ο ΔΕΔΔΗΕ και "έκοψε το ρεύμα" (τον διακόπτη του ρολογιού απλά "κατέβασαν", πρακτικά, και προφανώς σημειώσανε στα κιτάπια τους την τέλεση της "διακοπής", πάνω απ' όλα). Για να το ξανασυνδέσουν λοιπόν, έπρεπε να ΠΑΜΕ στον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ και να πληρώσουμε στο ταμείο το "τέλος επανασύνδεσης" (μπορεί 20άρι, μπορεί 40άρι - ήταν και τριφασική η παροχή και γενικά δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό).

Εννοείται πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, και αυτό ισχύει παντού, όχι μόνο στις διακοπές/επανασυνδέσεις της ΔΕΔΔΗΕ. Πχ αν σου κόψουν το ρεύμα λόγω χρέους τότε σε χρεώνουν όταν στο επανασυνδέσουν, αν όμως ζητήσεις εσύ τερματισμό της σύμβασης με τον πάροχο σου τότε όταν ξαναυπογράψεις σύμβαση - είτε εσύ είτε κάποιος ενοικιαστής - δεν θα χρεωθεί απολύτως τίποτα για επανασύνδεση. Ξαναλέω πως το γνωρίζω από πρώτο χέρι αυτό, τον Μάρτιο έγινε από ενοικιαστή επανασύνδεση σε παροχή που ήταν ανενεργή πάνω από 10 χρόνια, και το μόνο που πλήρωσε ήταν η εγγύηση.

Όσο για τη δική σου περίπτωση δεν λέει απολύτως τίποτα, μια και ούτε εσύ ο ίδιος δεν γνωρίζεις ούτε τον λόγο που σου χρέωσαν την επανασύνδεση, ούτε καν πόσα είχες πληρώσει. Ακόμα και για άσκοπη μετάβαση παίζει να σε χρέωσαν.

51 λεπτά πριν, washcloud είπε

Το οποίο (επειδή ρωτάς τον Γιάννη), όσο και να ψάξεις στην σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ, δεν πρόκειται να το βρεις. Και να γκουγκλάρεις ακόμα σχετικά, το μόνο που θα βρεις είναι ένα ποστ σε θρεντ του Ινσόμνια (φθινόπωρο '21), όπου κάποιος ανήρτησε πινακάκι από ΔΕΔΔΗΕ όπου αναφερόταν κόστος "τέλους επανασύνδεσης" γύρω στο 20άρι (με ή χωρίς ΦΠ, άγνωστο).

Αυτό που γράφεις είναι εντελώς αντιφατικό, πως γίνεται να μην υπάρχει στη σελίδα του ΔΕΔΔΗΕ ενώ ταυτόχρονα να ανάρτησε κάποιος πινακάκι από ΔΕΔΔΗΕ?

Επίσης αυτό το πινακάκι "φάντασμα" γράφει ξεκάθαρα πως η επανασύνδεση χρεώνεται με τόσο ασχέτως του λόγου διακοπής, ακόμα και αν πάρει άλλος την παροχή στο όνομα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διορθωσω την δικη μου τοποθετηση .Αν η επενασυνδεση γινει με υπαιτιοτητα του πελατη υπαρχει χρεωση .Παρδειγμα κομενο ρευμα λογω χρεους .

Αν γινει για διδοχη παροχης δεν υπαρχει χρεωση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Να διορθωσω την δικη μου τοποθετηση .Αν η επενασυνδεση γινει με υπαιτιοτητα του πελατη υπαρχει χρεωση .Παρδειγμα κομενο ρευμα λογω χρεους .

Αν γινει για διδοχη παροχης δεν υπαρχει χρεωση .

Δλδ ότι ακριβώς σου απάντησα παραπάνω, στα λόγια μου ήρθες και σε αυτό.

Η χρέωση αυτή δεν αφορά ούτε το φίλο που θέλει να κόψει το ρεύμα μέχρι να βρεθεί ενοικιαστής, αλλά ούτε και το συγκεκριμένο θέμα γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Δλδ ότι ακριβώς σου απάντησα παραπάνω, στα λόγια μου ήρθες και σε αυτό.

Η χρέωση αυτή δεν αφορά ούτε το φίλο που θέλει να κόψει το ρεύμα μέχρι να βρεθεί ενοικιαστής, αλλά ούτε και το συγκεκριμένο θέμα γενικότερα.

Εγραψα τη λεξη διορθωση οποτε δεν εχει νοημα κατι παραπανω.Υπαρχουν κι αλλες περιπτωσεις με κοστος οπως ρευματοκλοπη κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εγραψα τη λεξη διορθωση οποτε δεν εχει νοημα κατι παραπανω.Υπαρχουν κι αλλες περιπτωσεις με κοστος οπως ρευματοκλοπη κλπ 

Σαφώς και υπάρχουν άλλες περιπτώσεις, οι οποίες ΔΕΝ έχουν σχέση με αυτό το θέμα μια και αφορά "αλλαγή ονόματος" και όχι ρευματοκλοπές κτλ.

Σταματήστε τα off topic.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Σαφώς και υπάρχουν άλλες περιπτώσεις, οι οποίες ΔΕΝ έχουν σχέση με αυτό το θέμα μια και αφορά "αλλαγή ονόματος" και όχι ρευματοκλοπές κτλ.

Σταματήστε τα off topic.

Ηρεμησε !!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Ηρεμησε !!!!!!!!!!!!!

Ήρεμος είμαι, σε αντίθεση με αυτούς που κάθονται σε αναμμένα κάρβουνα λόγω της παραπληροφόρησης που τους παρέχετε.

Αν δεν είστε σίγουροι για κάτι, καλύτερα μην απαντάτε καθόλου.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...