Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Μπορεί αλλά με κίνδυνο να βρεθεί με χρέος άλλου

Mπορει?? δηλαδη θα τον αφηνει απληρωτο και καποια στιγμη θα κοπει κι ο κατοικος του σπιτιου θα μεινει χωρις ρευμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, rus είπε

Mπορει?? δηλαδη θα τον αφηνει απληρωτο και καποια στιγμη θα κοπει κι ο κατοικος του σπιτιου θα μεινει χωρις ρευμα?

Η ΔΕΗ  σαν υπευθυνο για οικονομικα  θεματα εχουν αυτον που η παριοχη ειναι στο ονομα του με οτι αυτο μπορει να σημαινει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Η ΔΕΗ  σαν υπευθυνο για οικονομικα  θεματα εχουν αυτον που η παριοχη ειναι στο ονομα του με οτι αυτο μπορει να σημαινει .

Δηλαδη μπορω εγω να εχω στο ονομα μου τη παροχη του σπιτιου σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, rus είπε

Δηλαδη μπορω εγω να εχω στο ονομα μου τη παροχη του σπιτιου σου?

Μονο αν εχεις μισθωτηριο στο ονομα σου ή αν την ειχες καποτε και δεν αλλαξε . Για ποιο λογο ομως να το κανεις αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, rus είπε

Δηλαδη μπορω εγω να εχω στο ονομα μου τη παροχη του σπιτιου σου?

Αν πχ νοικιάσεις το συγκεκριμένο σπίτι και πάρεις το ρεύμα του στο όνομα σου, και μετά όταν το ξενοικιάσεις δεν ζητήσεις διακοπή από τον πάροχο σου και δεν το πάρει κάποιος άλλος στο όνομα του, τότε φυσικά και θα συνεχίσει να εκδίδεται λογαριασμός για το συγκεκριμένο ακίνητο στο δικό σου όνομα.

Είναι συνηθισμένο το παραπάνω σενάριο, είτε αμελούν να κάνουν διακοπή όταν ξενοικιάζουν είτε δεν μπορούν να ζητήσουν διακοπή λόγω χρεών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αν πχ νοικιάσεις το συγκεκριμένο σπίτι και πάρεις το ρεύμα του στο όνομα σου, και μετά όταν το ξενοικιάσεις δεν ζητήσεις διακοπή από τον πάροχο σου και δεν το πάρει κάποιος άλλος στο όνομα του, τότε φυσικά και θα συνεχίσει να εκδίδεται λογαριασμός για το συγκεκριμένο ακίνητο στο δικό σου όνομα.

Είναι συνηθισμένο το παραπάνω σενάριο, είτε αμελούν να κάνουν διακοπή όταν ξενοικιάζουν είτε δεν μπορούν να ζητήσουν διακοπή λόγω χρεών.

Αν υπαρχουν χρεη το χρεος θα ακολουθει το ΑΦΜ και καποια στιγμη θα γινει το μπαμ

Μπορει να ζητησει μεταφορα του χρεους και ρυθμιση σε αλλη δικη του παροχη

Αν μπει αλλος στο σπιτι μπορει να καταναλωνει ρευμα "δωρεαν" αφου η χρεωση θα γινεται σε αλλο ονομα .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Μονο αν εχεις μισθωτηριο στο ονομα σου ή αν την ειχες καποτε και δεν αλλαξε . Για ποιο λογο ομως να το κανεις αυτο ?

Ποιο να κανω, τι ισχυει θελω να μαθω. Αρα αν ληξει το μισθωτηριο παυει αυτοματα η συμβαση με τη δεη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Αν υπαρχουν χρεη το χρεος θα ακολουθει το ΑΦΜ και καποια στιγμη θα γινει το μπαμ

Μπορει να ζητησει μεταφορα του χρεους και ρυθμιση σε αλλη δικη του παροχη

Αν μπει αλλος στο σπιτι μπορει να καταναλωνει ρευμα "δωρεαν" αφου η χρεωση θα γινεται σε αλλο ονομα .

Τα ξέρω όλα αυτά, δεν παύουν όμως μερικοί άνθρωποι να είναι εντελώς yolo και να αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rus είπε

Ποιο να κανω, τι ισχυει θελω να μαθω. Αρα αν ληξει το μισθωτηριο παυει αυτοματα η συμβαση με τη δεη?

Οχι δεν παυει αν δεν ζητηθει διακοπη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rus είπε

Ποιο να κανω, τι ισχυει θελω να μαθω. Αρα αν ληξει το μισθωτηριο παυει αυτοματα η συμβαση με τη δεη?

Αν και στο έχουν απαντήσει ξανά μερικά post παραπάνω, η ΔΕΗ δεν έχει καμιά μαγική σφαίρα για να βλέπει πότε λήγουν οι μισθώσεις των πελατών της.

Oι συμβάσεις λήγουν μόνο αν ο πελάτης ζητήσει διακοπή ή αν γίνει αλλαγή ονόματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταγράψει τι θέλει ο @rus και αν υπάρχει υπαρκτό θέμα.

Δεν διαβάζει ούτε καν τις απαντήσεις που του δίνουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Οχι δεν παυει αν δεν ζητηθει διακοπη

μα μολις ειπες "μονο αν εχεις μισθωτηριο στο ονομα σου". Αυτο συνεπως που καταλαβαινει καποιος ειναι πως οταν ληξει το μισθωτηριο, δηλ. αν δε το εχεις πια στο ονομα σου, τοτε δε θα ισχυει και η συμβαση. Αλλιως ποια η διαφορά?

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αν και στο έχουν απαντήσει ξανά μερικά post παραπάνω, η ΔΕΗ δεν έχει καμιά μαγική σφαίρα για να βλέπει πότε λήγουν οι μισθώσεις των πελατών της.

Oι συμβάσεις λήγουν μόνο αν ο πελάτης ζητήσει διακοπή ή αν γίνει αλλαγή ονόματος.

Διαβασε ολη τη κουβεντα για να μη βγαζεις λαθος συμπερασματα. Αυτο που ρωταω δεν εχει ακομα αποσαφηνιστει.

Αν λοιπον ενας νοικαρης δε ζητησει διακοπη της συμβασης ρευματος, και στο μεταξυ μπει αλλος στο σπιτι, ο παλιος νοικαρης θα μπορει να αφηνει απληρωτους λογ/σμους με αποτελεσμα καποια στιγμη ο τωρινος νοικαρης(ή ιδιοκτητης) να μεινει χωρις ρευμα? Αυτο ειναι το θεμα

3 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν έχω καταγράψει τι θέλει ο @rus και αν υπάρχει υπαρκτό θέμα.

Δεν διαβάζει ούτε καν τις απαντήσεις που του δίνουμε. 

ειπαμε να βοηθησεις, οχι να προσβαλλεις... αλλιως μη συμμετεχεις

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rus είπε

μα μολις ειπες "μονο αν εχεις μισθωτηριο στο ονομα σου". Αυτο συνεπως που καταλαβαινει καποιος ειναι πως οταν ληξει το μισθωτηριο, δηλ. αν δε το εχεις πια στο ονομα σου, τοτε δε θα ισχυει και η συμβαση. Αλλιως ποια η διαφορά?

Διαβασε ολη τη κουβεντα για να μη βγαζεις λαθος συμπερασματα. Αυτο που ρωταω δεν εχει ακομα αποσαφηνιστει.

Αν λοιπον ενας νοικαρης δε ζητησει διακοπη της συμβασης ρευματος, και στο μεταξυ μπει αλλος στο σπιτι, ο παλιος νοικαρης θα μπορει να αφηνει απληρωτους λογ/σμους με αποτελεσμα καποια στιγμη ο τωρινος νοικαρης(ή ιδιοκτητης) να μεινει χωρις ρευμα? Αυτο ειναι το θεμα

Καλημερα...Ναι φυσικα μπορει να γινει η διακοπη του ρευματος αν εχει ο λογαριασμος χρεη και δεν εξοφλουνται ειτε απο τον παλιο χρηστη της παροχης  ειτε απο τον τωρινο που κατοικει στον χωρο και δεν πληρωνει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, rus είπε

Διαβασε ολη τη κουβεντα για να μη βγαζεις λαθος συμπερασματα. Αυτι που ρωταω δεν εχει ακομα αποσαφηνιστει.

Αν λοιπον ενας νοικαρης δε ζητησει διακοπη της συμβασης ρευματος, και στο μεταξυ μπει αλλος στο σπιτι, ο παλιος νοικαρης θα μπορει να αφηνει απληρωτους λογ/σμους με αποτελεσμα καποια στιγμη ο τωρινος νοικαρης(ή ιδιοκτητης) να μεινει χωρις ρευμα? Αυτο ειναι το θεμα

Μια χαρά έχει αποσαφηνιστεί, άλλο που έχεις όρεξη να παίξεις το παιχνίδι των 100 ερωτήσεων, στα τελευταία post κάθε φορά που σου απαντάμε απλά ξαναρωτάς διατυπώνοντας λίγο διαφορετικά την ίδια ερώτηση.

Ο πάροχος δεν ξέρει αν έχει λήξει η μίσθωση, δεν ξέρει ποιος χρησιμοποιεί το ακίνητο, ούτε θα ψάξει κάτι από όλα αυτά πριν δώσει εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ να προχωρήσει σε διακοπή.

Επεξ/σία από Joshua21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, rus είπε

μα μολις ειπες "μονο αν εχεις μισθωτηριο στο ονομα σου". Αυτο συνεπως που καταλαβαινει καποιος ειναι πως οταν ληξει το μισθωτηριο, δηλ. αν δε το εχεις πια στο ονομα σου, τοτε δε θα ισχυει και η συμβαση. Αλλιως ποια η διαφορά?

Διαβασε ολη τη κουβεντα για να μη βγαζεις λαθος συμπερασματα. Αυτο που ρωταω δεν εχει ακομα αποσαφηνιστει.

Αν λοιπον ενας νοικαρης δε ζητησει διακοπη της συμβασης ρευματος, και στο μεταξυ μπει αλλος στο σπιτι, ο παλιος νοικαρης θα μπορει να αφηνει απληρωτους λογ/σμους με αποτελεσμα καποια στιγμη ο τωρινος νοικαρης(ή ιδιοκτητης) να μεινει χωρις ρευμα? Αυτο ειναι το θεμα

ειπαμε να βοηθησεις, οχι να προσβαλλεις... αλλιως μη συμμετεχεις

Το μισθωτητριο το ζηταει η ΔΕΗ μονο για να δωσει την παροχη και δεν το παρακολουθει

Ναι μπορει να γινει αυτο μετα bold

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...