Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Το θεμα ειναι οταν την δεχτει το συστημα μετα τι γινεται? Επειδη εμενα μ ηρθε λογαριασμος αλλα δεν ηταν ενταγμενος στο κοινωνικο τιμολογιο,μηπως πρεπει να περιμενουμε να ληξει η υποβολη των αιτησεων πρωτα?

Αν και δεν το εχω ζησει ακομα,οταν ειχα ρωτησει τη δεη ,στο γραφειο που αλλαζα το ονομα, ανεφερε οτι το κοτ υπολογιζεται  απο τη μερα της εγκρισης της αιτησης.Οχι πιο πριν

Ο λογαριασμος σου αναγραφει ημερομηνια καταναλωσης.Λογικα σου εκδοθηκε μεχρι πριν την ημερα εγκρισης

Επεξ/σία από gponiris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gponiris είπε

Αν και δεν το εχω ζησει ακομα,οταν ειχα ρωτησει τη δεη ,στο γραφειο που αλλαζα το ονομα, ανεφερε οτι το κοτ υπολογιζεται  απο τη μερα της εγκρισης της αιτησης.Οχι πιο πριν

Ο λογαριασμος σου αναγραφει ημερομηνια καταναλωσης.Λογικα σου εκδοθηκε μεχρι πριν την ημερα εγκρισης

Βασικα ηταν λογαριασμος που ηρθε λογω της αλλαγης του ονοματος και περιειχε την εγγυηση απλα επειδη δεν τον εχω μπροστα μου δε μπορω να δω τι ημερομηνιες γραφει γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, gponiris είπε

 

Δεν το εχω ακουσει.Ποια η διαδικασια?

Αν νομίζεις ότι ζημιωθηκες από παραπληροφορηση του κάνεις μυνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αν νομίζεις ότι ζημιωθηκες από παραπληροφορηση του κάνεις μυνηση

Ευχαριστω.Ισως αυτο χρειαζεται ωστε  να προστατευτουν και οι υπολοιποι εν τελει

 

38 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Βασικα ηταν λογαριασμος που ηρθε λογω της αλλαγης του ονοματος και περιειχε την εγγυηση απλα επειδη δεν τον εχω μπροστα μου δε μπορω να δω τι ημερομηνιες γραφει γενικα

Σε ενα φιλο μου που αλλαξε προσφατα ονομα ηρθαν 2λογαριασμοι μεχρι τωρα.

Πρωτα ηρθε ο τελικος που αφορουσε το προηγουμενο ονομα,

Μετα εκανε αιτηση κοτ α (καθως επαιρνε κεα) και καποια στιγμη μετα απο μερες του ηρθε ενας εκαθαριστικος στο ονομα του με ημερομηνια καταναλωσης απο την ημερα που εγινε η αλλαγη του ονοματος μεχρι την ημερομηνια που εκανε τον κοτ.

Αυτος ο λογαριασμος εκδοθηκε με κανονικη τιμολογηση.

Οποτε η λογικη λεει ο επομενος που ακολουθει ειναι με ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

θα ήθελα την βοηθεια σας όσον αφορα το παρακάτω πρόβλημα. Πρόκειται να νοικιασω ένα διαμερισμα που όμως ο ιδιοκτητης στο ονομά του έχει οφειλη 14000 ευρω για την οποία είχε γινει ρυθμιση και σταματησε να τη πληρωνει με αποτελεσμα να του κόψουνε το ρεύμα. Μου είπαν από τη ΔΕΗ ότι για να μπορεσω να πάρω το ρολοι στο ονομά μου ως ενοικιαστης πρέπει ο ιδιοκτήτης να πληρωσει 7000 ευρω για να ξανακάνει ρυθμιση και μετα να γινει η νέα συμβαση στο ονομά μου. Αποφάσισα να δωσω εγω τα 7000 ευρω (προκαταβολή ενοικίων) αλλά πως μπορω να εξασφαλιστω ότι αφου πληρωσω τη ρυθμιση του θα μπορεσει να γινει η μεταφορα στο ονομά μου και δεν θα υπάρξει κάποιο άλλο πρόβλημα να ηλεκροδοτξθει ξανα το διαμερισμα. ¨οπως καταλαβαίνετε το ποσο είναι μεγάλο και θα ήθελα να εξασφαλιστω ότι μετα θα έχω ρεύμα.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, konstantina l είπε

καλησπέρα

θα ήθελα την βοηθεια σας όσον αφορα το παρακάτω πρόβλημα. Πρόκειται να νοικιασω ένα διαμερισμα που όμως ο ιδιοκτητης στο ονομά του έχει οφειλη 14000 ευρω για την οποία είχε γινει ρυθμιση και σταματησε να τη πληρωνει με αποτελεσμα να του κόψουνε το ρεύμα. Μου είπαν από τη ΔΕΗ ότι για να μπορεσω να πάρω το ρολοι στο ονομά μου ως ενοικιαστης πρέπει ο ιδιοκτήτης να πληρωσει 7000 ευρω για να ξανακάνει ρυθμιση και μετα να γινει η νέα συμβαση στο ονομά μου. Αποφάσισα να δωσω εγω τα 7000 ευρω (προκαταβολή ενοικίων) αλλά πως μπορω να εξασφαλιστω ότι αφου πληρωσω τη ρυθμιση του θα μπορεσει να γινει η μεταφορα στο ονομά μου και δεν θα υπάρξει κάποιο άλλο πρόβλημα να ηλεκροδοτξθει ξανα το διαμερισμα. ¨οπως καταλαβαίνετε το ποσο είναι μεγάλο και θα ήθελα να εξασφαλιστω ότι μετα θα έχω ρεύμα.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Με μισθωτηριο που ειναι περασμενο και στο taxis δεν εχεις καμμια απολυτως υποχρεωση εσυ . Μπορεις να παρεις κανονικα την παροχη στο ονομα σου .

Γιατι να δωσεις 7000 σχεδον 2 ετων ενοικια για ενα σπιτι ? Κι αν θελησεις να φυγεις για καποιο  λογο ?

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Με μισθωτηριο που ειναι περασμενο και στο taxis δεν εχεις καμμια απολυτως υποχρεωση εσυ . Μπορεις να παρεις κανονικα την παροχη στο ονομα σου .

Mου είπαν από τη  ότι επειδη έχει γινει διακοπη λόγω οφειλης για να μπορεσει να γινει η αλλαγη στο ονομα μου πρεπει πρωτα να κάνει ρυθμιση ο ιδιοκτητης και μαλιστα να δωσει απο τα 14000 ευρω της οφειλης τα 7000 ευρω. Μηπως παιζει κάποιο ρολο το ότι υπηρχε ρυθμιση που δεν πληρωθηκε από τον ιδιοκτήτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μαζεψουν λεφτα θελουν αλλα εσυ δεν εχεις καμια απολυτως υποχρεωση αφου δεν ηταν στο ονομα σου η παροχη.Ζητα επιτακτικα με αιτηση να σου δωσουν την παροχη αν εχεις μισθωτηριο απειλωντας για καταγγελια σε ΡΑΕ.

 

Εναλλακτικα πηγαινε σε αλλο παροχο .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι έχω δικαιωμα να διεκδικησω ηλεκτροδοτηση ώς καινουρια ενοικιαστρια όταν υπάρχει ηδη διακοπή και οφειλη από τον ιδιοκτητη.

Θα το προσπαθησω και ελπίζω να έχω αποτέλεσμα .

Ευχαριστω πολύ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, konstantina l είπε

Δεν ήξερα ότι έχω δικαιωμα να διεκδικησω ηλεκτροδοτηση ώς καινουρια ενοικιαστρια όταν υπάρχει ηδη διακοπή και οφειλη από τον ιδιοκτητη.

Θα το προσπαθησω και ελπίζω να έχω αποτέλεσμα .

Ευχαριστω πολύ

Οπως ξαναεγραψα να εχεις και μισθωτηριο περασμενο και στο taxis.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Οπως ξαναεγραψα να εχεις και μισθωτηριο περασμενο και στο taxis.

Μία ερώτηση και απο εμένα το συμβόλαιο είναι στο όνομα μου με κοινωνικό τιμολόγιο παλιό θέλω να αλλάξω στο όνομα της μητέρας μου γιατί μας πετά έξω από το κοινωνικό τιμολόγιο λόγο φιλοξενίας υπάρχει χρέος στο όνομα μου η μητέρα μου έχει την επικαρπία του σπιτιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Νοικιαζω σπιτι και Θα κανω διακοπη ρευματος γιατι παω σε αλλο. Πληρωνω  κατι(τέλος διακοπης);

 

2. Θα παω σε αλλο σπιτι(ενοικιο ξανα) και θα κανω νεα συνδεση. Επισης εδω πληρωνω κατι(τελος σύνδεσης);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, d_gkal είπε

1. Νοικιαζω σπιτι και Θα κανω διακοπη ρευματος γιατι παω σε αλλο. Πληρωνω  κατι(τέλος διακοπης);

2. Θα παω σε αλλο σπιτι(ενοικιο ξανα) και θα κανω νεα συνδεση. Επισης εδω πληρωνω κατι(τελος σύνδεσης);

1. Οχι τιποτα απολυτως.Θα βγει Τελικος λογαριασμος και θα συμψηφιστει η εγγυηση που εχεις δωσει με τις καταναλωσεις μεχρι την διακοπη.

2. Εγγυηση περιπου 0,50 ευρω ανα τετραγωνικο σπιτιου.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...