Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως ξέρετε που είναι το αντίστοιχο τοπικ για nvidia drivers?

ψάχνω και δε βρίσκω τώρα που πρασίνισα.

 

Χαχα ... Βρε αθεοφοβε το ακριβώς απο κατώ θέμα απο αυτο ειναι και μαλιστα sticky!!

 

http://www.insomnia.gr/topic/289137-nvidia-forceware-%CE%BC%CE%B5-ambient-occlusion/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριοι- modded οδηγοί από τα 10ρια, μόνο για x64 από Vista και δώθε.

 

Για κάθε γερογκρινιάρη:

 

Υποστηρίζει VSR σε HD7000 series (το είδα με τα ματάκια μου στην 7950 μου).

 

Υποστηρίζει πολλά κι ωραία καλούδια από τα 10ρια.

 

Διαβάστε καλά τις οδηγίες πριν ξεκινήσετε.

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=399312

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά στο site της, η άχρηστη amd πότε θα βγάλει τους drivers;

Δεν θέλω να περάσω modded,όπως και δεν θέλω τους beta,αλλά δυστιχώς με αυτή την σάπια εταιρία με beta θα την βγάζουμε..

 

δηλαδή τί http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/The-Witcher3.aspx ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά στο site της, η άχρηστη amd πότε θα βγάλει τους drivers;

Δεν θέλω να περάσω modded,όπως και δεν θέλω τους beta,αλλά δυστιχώς με αυτή την σάπια εταιρία με beta θα την βγάζουμε..

 

δηλαδή τί http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/The-Witcher3.aspx ?

εδω και 2 χρόνια με την 7770 και μόνο με beta drivers κάθε φορά,μια φορά συνάντησα πρόβλημα όταν έκλεινε η οθόνη κράσαρε ο κάταλυστ και δεν επανερχόταν.

Δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Αν δεν σ αρέσει κάτι τους πετάς και γυρνάς πάλι πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω και 2 χρόνια με την 7770 και μόνο με beta drivers κάθε φορά,μια φορά συνάντησα πρόβλημα όταν έκλεινε η οθόνη κράσαρε ο κάταλυστ και δεν επανερχόταν.

Δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Αν δεν σ αρέσει κάτι τους πετάς και γυρνάς πάλι πίσω.

πειράζει που δεν θέλω να είμαι beta tester?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειράζει που δεν θέλω να είμαι beta tester?

φυσικά και όχι :P  επιλογή σου είναι και φυσικά δεν σου λέω τι να κάνεις σε καμία περίπτωση.

official driver έχω να βάλω απο τον 14.2 αν θυμάμαι καλά και πρόβλημα κανένα.

απλά στο 90% των περιπτώσεων ο beta driver δεν έχει πάρει την σφραγίδα για να γίνει επίσημος.

Αν δεις και εσυ ο beta είναι μια εκδόση και δεν αλλάζει καθημερινά,όταν προστεθούν αρκετά στοιχεία αλλάζει και το νούμερο και η έκδοση. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το beta το είπαμε.

 

Απλά δεν έχει πάρει τηνπιστοποίηση από την MS.

 

Δεν σημαίνει πως είναι προβληματικός (τουλάχιστον όχι περισσότερο απο τους official που και οι δύο εταιρείες βγάζουν κατά καιρούς).

 

Στο κάτω κάτω, σιγά και μη βγάζουν κάθε λίγο και λιγάκι game specific οδηγούς, όταν στις περισσότερες περιπτώσεις απλά ένα custom profile βάζουν.

 

Να πεις πως δεν πήγαινε καλά στο Witcher, κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά στο site της, η άχρηστη amd πότε θα βγάλει τους drivers;

Δεν θέλω να περάσω modded,όπως και δεν θέλω τους beta,αλλά δυστιχώς με αυτή την σάπια εταιρία με beta θα την βγάζουμε..

 

δηλαδή τί http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/The-Witcher3.aspx ?

Για modded συμφωνω, αλλά για beta έχεις λάθος, πλην omega που τους κράτησα καιρό κι εγώ μια ζωή με beta είμαι και τα όποια προβλήματα είναι στα όρια του συνηθισμένου..

 

Ο τελευταίος beta μια χαρά είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τους εβαλα .Δουλευουν καλα και το VSR οντος λειτουργει σε 280 χ.Με τους προηγουμενους βετα ειχα τρελα πραγματα και αρτιφακς στο battlefield.Για την ώρα...... no problem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παίδες,εφόσον λένε beta,εγώ είμαι ο beta tester..και δεν προτίθεμαι να το κάνω σε software κάρτας γραφικών.

 

Ακριβώς προβλήματα στα όρια του συνηθισμένου,δεν θέλω καν προβλήματα ^_^

Το ξέρω ότι οι omega είναι σταθεροί,και οι μόνοι καλοί που υπάρχουν,γιαυτό φτιάχτηκαν,όχι όμως και για παιχνίδι..Δεν γίνεται ο driver που βγήκε πριν 6 μήνες να μου αποδώσει το ίδιο καλά το παιχνίδι που βγήκε τον μάιο,χωρίς να είναι ενημερωμένος ο οδηγός μου.

Και ειδικά όταν η nvidia για κάθε μεγάλο release παιχνιδιού έχει drivers ready,και windows10 drivers ready και dx12 support καιρό τώρα πριν βγουν καν(εντάξει λεπτομέρειες,όμως εγώ ο τελικός χρήστης νιώθω ότι με έχουν γραμμένο).

Οι beta που βγάζει είναι ότι χειρότερο,έχει ένα buglist το οποίο το μεταφέρει από έκδοση σε έκδοση,χωρίς να τα φτιάχνει τα προβλήματα τους,νταξ γιατί να είμαι ικανοποιημένος από αυτό;

 

Συγνώμη,αλλά το witcher3 και το pcars δεν τρέχουν καλά με τους 15.4 beta,που δυστυχώς τους έβαλα για να δω άσπρη μέρα με το GTA5...

Ένας φίλος,που έβαλε τους moddedd 15.5, του έστρωσαν τα προβλήματα με το πάνω-κάτω των fps στο cars και το witcher3 πάει πιο smooth..

Αλλά πειράματα με modded δεν κάνω πια,έκανα όταν ήμουν νιος που πείραζα και τα bios,τώρα δεν είμαι για τέτοιο.

 

Από το 2010,αφού πέρασα και από nvidia, βρίσκομαι στο στρατόπεδο της ati και την ζω την ιστορία της,είχα και παλιότερα( x1650),στα πολύ παλιά τα χρόνια που λέω :P ..

Αν δεν μπορούσαν εκεί στην amd,ας μην αγόραζαν την ati..

 

Δεν ξέρω πως και γιατί είστε ευχαριστημένοι με μια εταιρία που έχει να βγάλει drivers 6μήνες κοντά,και βγάζει μια φορά στο τόσο beta,που από beta σε beta κλαίμε.

Οκ πλέον έχει σταματήσει το crashαρισμα των drivers της ακόμα και στα windows όταν είμαστε,αλλά δεν μου λέει κάτι...Όταν δεν μπορώ να πάρω αποδόσεις στα παιχνίδια(όχι για κακογραμμένα παιχνίδια),γιαυτό έσκασα τα φράγκα,αλλιώς θα καθόμουν με την vga της intel..

 

 

Φήμες λένε,ότι δεν θέλει η amd να πληρώνει για να παίρνει το WHQL.. :P :lol: :lol:

 

Όπως και οι κακές γλώσσες λένε για χρεωκοπία,

και τότε μαύρο φίδι που μας έφαγε αν αποκτήσει μονοπώλιο η nvidia..

 

over n out

 

σας είπα τον καημό μου και την δυσαρέσκιά μου,ελπίζω να την συμμεριστείτε

 

ένας απογοητευμένος καταναλωτής.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...