Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την 6870, εβαλα τους 12.6 και εκτοτε εχει εξαφανιστει το catalyst center και οταν παταω να ανοιξει μου βγαζει error κλπ. Βεβαια τα παιχνιδια τα παιζει χωρις προβλημα, νομιζω, αν και κανει διαφορα περιεργα για τα οποια δεν ειμαι σιγουρος αν φταινε οι drivers.

Τυπου ενω ειμαι σε game fullscreen και δεν τρεχει η παραμικρη περιεργη εφαρμογη στο background των windows να με πεταει σε ξεκαρφωτες στιγμες στο desktop κανοντας minimize το game, σαν να παταω alt+esc ενα πραγμα.

 

Ειναι η πρωτη μου amd/ati καρτα μετα απο σχεδον μια 20ετια ενασχολησης με pc, παντα ακουγα την καραμελα με "τις πολυ καλες καρτες, αλλα κακους drivers" για την amd και τελικα αρχιζω και καταλαβαινω τι ενοουσαν ολοι αυτοι τοσα χρονια.

 

Στη προηγουμενη version 12.3 προς 12.4 νομιζω εκανε καθε μερα το ιδιο update αλλα το catalyst center ειχε μουλαρωσει και εδειχνε συνεχως 12.3. Δουλεια δεν ειχα να κανω στο pc και καθε 2η εβδομαδα ασχολουμαι με το νεο fail της νεας version των drivers.

 

Καλα τα παει η amd, θα ξαναπαρω καρτα της, αμε!

 

Εβγαλες τους προηγούμενους οδηγούς με atiman uninstaller η driver sweeper πριν εγκαταστήσεις τους 12.6 και πριν αρχίσεις να γκρινιάζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλες τους προηγούμενους οδηγούς με atiman uninstaller η driver sweeper πριν εγκαταστήσεις τους 12.6 και πριν αρχίσεις να γκρινιάζεις?

Nαι σαφως. Παντοτε σβηνω με το driver sweeper (ειχα δοκιμασει παλαιοτερα και το atiman uninstaller αλλα με τον καιρο κατεληξα στο sweeper γιατι ειναι πιο all-around προγραμμα και με βολευει) οποιοδηποτε driver που προοριζεται για update :)

 

Σημερα ξανακατεβασα τους drivers, ξαναεσβησα με driver sweeper τους υφισταμενους και ξαναεγκατεστησα τους 12.6 και το προβλημα παραμενει το ιδιο.

 

To μηνυμα σφαλματος οταν παω να εκκινησω χειροκινητα το catalyst center λεει:

Could not load file assembly 'CLI:implementation' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να βάλεις τους νέους drivers πάνω στους παλιούς παρά να τρέξεις driver sweeper. Στο παρελθόν κάηκα αρκετές φορές από τη χρήση του (δεν άνοιγε το ccc και άλλα περίεργα) μέχρι να καταλάβω ότι τα έκανε όλα #@$@# και να μην το ξαναχρησιμοποιήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι σαφως. Παντοτε σβηνω με το driver sweeper (ειχα δοκιμασει παλαιοτερα και το atiman uninstaller αλλα με τον καιρο κατεληξα στο sweeper γιατι ειναι πιο all-around προγραμμα και με βολευει) οποιοδηποτε driver που προοριζεται για update :)

 

Σημερα ξανακατεβασα τους drivers, ξαναεσβησα με driver sweeper τους υφισταμενους και ξαναεγκατεστησα τους 12.6 και το προβλημα παραμενει το ιδιο.

 

To μηνυμα σφαλματος οταν παω να εκκινησω χειροκινητα το catalyst center λεει:

Could not load file assembly 'CLI:implementation' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified.

 

:-)

 

Δοκίμασε το καινουργιο atiman κανει θαυματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πώ ρε παιδιά, 4 χρόνια τώρα δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.

Kαι beta drivers έβαλα, και τελικούς, όλα μια χαρά.

 

άστα φίλε μου.. το μακρύ και το κοντό τους λένε εδώ μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παίδες επιτέλους κατάφερα και πήρα τον νέο μου PC οπού έχει ati κάρτα γραφικών και έχω μεγάλο πρόβλημα με τους drivers λιπών το pc πριν βάλω τους drivers της ati 7950 msi δούλευε ρολόι ενώ με το που έβαλα του 12.6 άρχισε να κάνει κάθε τρία δευτερόλεπτα black screen και κολαει τρομερά και μου βγάζει σφάλμα ότι το ati catalyst σταμάτησε να λειτουργεί και μετά από καμπόσα black έκανε bule screen of death και έκλεινε και μετά από χίλια ζόρια κατάφερα και τους απεκατέστησα επειδή έκανε black screen...... έβαλα τους drivers που είχε το CD της MSI και έκανε ακριβώς τα ίδια....τι να κάνω????? please help!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

 

ουυυυυυυυυυυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες επιτέλους κατάφερα και πήρα τον νέο μου PC οπού έχει ati κάρτα γραφικών και έχω μεγάλο πρόβλημα με τους drivers λιπών το pc πριν βάλω τους drivers της ati 7950 msi δούλευε ρολόι ενώ με το που έβαλα του 12.6 άρχισε να κάνει κάθε τρία δευτερόλεπτα black screen και κολαει τρομερά και μου βγάζει σφάλμα ότι το ati catalyst σταμάτησε να λειτουργεί και μετά από καμπόσα black έκανε bule screen of death και έκλεινε και μετά από χίλια ζόρια κατάφερα και τους απεκατέστησα επειδή έκανε black screen...... έβαλα τους drivers που είχε το CD της MSI και έκανε ακριβώς τα ίδια....τι να κάνω????? please help!!! :shock: :shock: :shock: :shock:

 

ουυυυυυυυυυυ

μαλλον θα εβαλες τους legacy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κυκλοφόρησε 12.7 CAP2.

New profiles added to this release:

- Aliens Colonial Marines: Improves CrossFire performance

- Guild Wars 2: Improves the CrossFire performance

- DOTA 2: Improves the CrossFire performance

- Gas Guzzlers: Improves the CrossFire performance

- Salvation Prophecy: Disables CrossFire support to fix a crash found running in Multi-GPU mode

- Deus Ex: Human Revolution: Further refinements to increase CrossFire scaling performance

- Batman arkham City – Resolves texture corruption seen when enabling Super Sample Anti-Aliasing

- Shogun II – Resolves flickering seen when running in CrossFire

- APB Reload – Disables Crossfire to resolve corruption seen when playing this title.

- Company of Heroes 2 – Resolves Anti-Aliasing issues seen when enabling Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center

- Risen 2 – improves CrossFire performance

- Dishonored – improves CrossFire performance

- Sniper Elite V2 – improves CrossFire performance

- The Secret World (DX11, and DX9) – Improves CrossFire peformance

 

Επίσης μέσα Αυγούστου θα κυκλοφορήσουν και οι 12.8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...