Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο τοτε που εβαλα τους 14.9 παρατηρω στον firefox (δεν εχω δοκιμασει αλλο browser) τι οταν scrollαρω κατι σαν οριζοντιες γραμμες πολυχρωμες.οχι artifacts,πολυχρομα χιονια,πως να το εξηγησω.τεσπα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

η καρτα ειναι στοκ....απο θερμοκρασιες πιστευω να ειμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τοτε που εβαλα τους 14.9 παρατηρω στον firefox (δεν εχω δοκιμασει αλλο browser) τι οταν scrollαρω κατι σαν οριζοντιες γραμμες πολυχρωμες.οχι artifacts,πολυχρομα χιονια,πως να το εξηγησω.τεσπα το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

η καρτα ειναι στοκ....απο θερμοκρασιες πιστευω να ειμαι καλα.

Έχουν αναφερθεί πολλά προβλήματα με τον 14.9, υπάρχουν και άλλοι που έχουν το ίδιο θέμα με εσένα .

 

Ρίξε μια μάτια στο παρακάτω φόρουμ

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=393371&page=11

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Catalyst 14.9.1 BETA Download

 

AMD Catalyst™ 14.9.1 Beta Driver for Windows®

 

Due to a small number of isolated usability issues in last week's AMD Catalyst™ 14.9 driver that were reported by end users, we are providing an updated driver that addresses those usability issues. If you are not facing any problems we recommend you continue to use the latest AMD Catalyst™ 14.9 driver.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω fresh unistall την προηγουμενη εκδοση υπαρχει περιπτωση να μου βγαλει προβλημα αργοτερα? εκανα την καινουργια αλλα μονο στην αρχη μου εβγαζε οτι σταματαγε το προγραμμα να λειτουργει και οτι επρεπε να κανω αναγκαστηκο κλεισιμο ή να βρω μια λυση διαδικτυακα . Να το βγαλω και να το ξαναβαλω οπως διχνει στην αρχη ? 

Εχω ενσωματομενο APU καρτα γραφικων AMD RADEON 7660D ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Μια γρήγορη ερώτηση. Έχω όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου AMD CPU K. Mobo. Όταν κάνω εγκατάσταση νέους drivers για την gpu χρησιμοποιώντας το ddu έχω την εντύπωση πως βγάζει και τους sata drivers. Οπότε την τελευταία φορά πέρασα από πάνω τους τελευταίους drivers 14.9.ισχυει αυτό που λέω και πως να κάνω σωστά εγκατάσταση νέων gpu drivers. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DDU 

Καλησπέρα σε όλους. Μια γρήγορη ερώτηση. Έχω όπως φαίνεται και στην υπογραφή μου AMD CPU K. Mobo. Όταν κάνω εγκατάσταση νέους drivers για την gpu χρησιμοποιώντας το ddu έχω την εντύπωση πως βγάζει και τους sata drivers. Οπότε την τελευταία φορά πέρασα από πάνω τους τελευταίους drivers 14.9.ισχυει αυτό που λέω και πως να κάνω σωστά εγκατάσταση νέων gpu drivers. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Γιατί να χρησιμοποιήσεις το DDU ή άλλο πρόγραμμα απεγκατάστασης; 

Η απεγκατάσταση των Windows δουλεύει μια χαρά για μένα.

Ούτε αυτό δεν χρησιμοποιούσα βασικά. Έβαζα τους καινούριους πάνω από τους παλιούς χωρίς απεγκατάσταση.

Μια φορά τον χρόνο μόνο, όταν υπήρχαν σημαντικές αλλαγές έκανα απεγκατάσταση των προηγούμενων.

Και με AMD και με NVIDIA αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι δεν παίρνεις ποτέ το 100% του νέου οδηγού όμως, και δεν το λέω εγώ..Μου το έχει πει και ο Atiman(Για όσους τον ξέρουν ποιος είναι), άνθρωπος που δουλεύει στους οδηγούς της AMD.Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για την Nvidia, γι' αυτό και πλέον έχουν επιλογή ''Clean-install'' στους οδηγούς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι δεν παίρνεις ποτέ το 100% του νέου οδηγού όμως, και δεν το λέω εγώ..Μου το έχει πει και ο Atiman(Για όσους τον ξέρουν ποιος είναι), άνθρωπος που δουλεύει στους οδηγούς της AMD.Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για την Nvidia, γι' αυτό και πλέον έχουν επιλογή ''Clean-install'' στους οδηγούς.

Οπότε λοιπόν ποιος είναι ο σωστός τρόπος; ξαναυπενθυμιζω πως θέλω να βγούν μόνο οι drivers της gpu και όχι sata και USB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...