Προς το περιεχόμενο

AMD Catalyst Drivers


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άραξε..''Επίσημος'' οδηγός από την AMD είναι με OpenCL 2.0, απλά δεν έχει την στάμπα της M$(WHQL).Έχω εξηγήσει πολλάκις ότι το WHQL είναι απλά μια στάμπα και τίποτα παραπάνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο οδηγός λογικά είναι ''test'' για το OpenCL 2.0 και τίποτα παραπάνω, ίσως να μην έχεις και τα τελευταία fixes, δεν ξέρω.Μπες Guru3D και δες τι λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραξε..''Επίσημος'' οδηγός από την AMD είναι με OpenCL 2.0, απλά δεν έχει την στάμπα της M$(WHQL).Έχω εξηγήσει πολλάκις ότι το WHQL είναι απλά μια στάμπα και τίποτα παραπάνω.

Το whql είναι μια στάμπα, αλλά την παίρνει μετά από διάφορα test που δείχνουν, ανάμεσα στα άλλα, ότι δεν είναι τελείως φλόμπα ο driver, σε ότι αφορά, καταρχήν, την ασφάλεια του συστήματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει WHQL ένας οδηγός δεν τον κάνει απροβλημάτιστο.Αν ο οδηγός είναι BETA και είναι από το site της AMD ή της Nvidia δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο δε βγάζουν update ενάμιση μήνα τώρα;

Μήπως περιμένουν τις νέες nvidia για να βγάλουν κάνα καλό driver που θα μειώσει τη διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AMD Catalyst 14.9 WHQL (14.301.1001.0 September 15)

 

Build Info:

DriverVer=09/15/2014, 14.301.1001.0000
Calayst: 14.9
CCC: 2014.0915.1813.30937
D3D: 9.14.10.01061
OGL: 6.14.10.13084
OCL: 10.0.1573.4 (OpenCL 1.2)
Mantle: 9.1.10.0034
Sign Date: September 29 (Microsoft WHQL)

 

Release Notes:

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMDCatalyst14-9WINReleaseNotes.aspx

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το εξης θεμα. εχω amd 2gb αυτονομη καρτα γραφικων και στην αξιολογηση του pc μου εχει τη βαθμολογια 1 για τα γραφικα! τι παιζει? εχω κατεβασει drivers και λοιπα αλλα μηπως αναγνωριζει την ενσωματωμενη καρτα γραφικων και μου το χαλαει αυτη? τι να κανω! 

 

εχω κανει επαναβαθμολογηση συστηματος

 

το λαπτοπ μου ειναι αυτο http://www.digideli.gr/best_prices/Laptops_best/HP-450-Intel-25324

 

η καρτα γραφικων αυτη AMD MOBILITY™ Radeon™ HD 8750M 2GB-DDR3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε εαν εχω ηδη εγκαταστησει τους driverσ της ενσωματωμενης δεν πρεπει να τους απεγκαταστησω για να μη δημιουργουν προβλημα στηναυτονομη? και πως το κανω αυτο?

 

επισης πηγα να βρω στο bios πως να την απενεργοποιησω αλλα δε βρηκα τιποτα για disable onboard gpu τα εχει λιγο περιεργα και δεν μπορω νακαταλαβω ποιο να τικαρω!

 

hp laptop εχω!

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα σου βασικά δεν αρμόζει εδω.

στο λάπτοπ σου δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις την κάρτα του επεξεργαστή,αυτή είναι και θα είναι η κύρια κάρτα γραφικών και δεν αλλάζει τούτο.

απο και και πέρα,drivers πέρασες απ το site της HP ή άφησες τα windows να περάσουν μόνα τους;

ο σωστός τρόπος είναι περνάς τον intel driver,restart,amd driver και θα είσαι οκ.

μέσα απ τον catalyst θα ορίζεις ποιά .exe θα τρέχουν σε υψηλά γραφικά και ποιά σε εξοικονόμιση ενέργειας.

Στη διαχείριση συσκευών εμφανίζονται με την ονομασία τους και οι 2 κάρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...