Προς το περιεχόμενο

Minecraft


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, tolstoy είπε

Γεια σας. Είχα αγοράσει το παιχνίδι με λογαριασμό Mojang και σήμερα που μπήκα να το κατεβάσω είδα ότι μόνο με λογαριασμό Microsoft μπορώ να συνδεθώ. Βάζοντας όμως το mail που είχα φτιάξει για την Mojang το παιχνίδι δεν υπάρχει στην συλλογή σαν αγορασμένο. 

Τι πρέπει να κάνω; (για να μην το αγοράσω ξανά;)

Το ίδιο έπαθα και με την εφαρμογή Origin που είχα αγοράσει το Fifa γι' αυτήν την εφαρμογή όμως, από κάποιο σημείο και μετά η εφαρμογή της EA απορρόφησε την Origin και το έχασα το παιχνίδι, γιατί, παρόλο που λένε ότι υπάρχει επιλογή Origin για να κάνω redeem δεν υπάρχει. 

Ακολούθησε τα βήματα πως να συνδέσεις τους λογαριασμούς μεταξύ τους.

 https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/4403181904525 

Μόνο με το Ms account μπορείς να παίξεις πλέον και θα πρέπει να συνδεθούν οι λογαριασμοί Mojang - Ms account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ακολούθησε τα βήματα πως να συνδέσεις τους λογαριασμούς μεταξύ τους.

 https://help.minecraft.net/hc/en-us/articles/4403181904525 

Μόνο με το Ms account μπορείς να παίξεις πλέον και θα πρέπει να συνδεθούν οι λογαριασμοί Mojang - Ms account.

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Δυυστυχώς μου βγάζει μήνυμα ότι ήδη έχει γίνει το migrate. Πάω στην σελίδα της microsoft, βάζω τα στοιχεία του λογαριασμού της Mojang, επιστρέφει στην σελίδα της Mojang, όμως το παιχνίδι δεν υπάρχει. 

Μάλλον χάθηκε όπως το φίφα που το είχα πάρει γιατην origin 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tolstoy είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Δυυστυχώς μου βγάζει μήνυμα ότι ήδη έχει γίνει το migrate. Πάω στην σελίδα της microsoft, βάζω τα στοιχεία του λογαριασμού της Mojang, επιστρέφει στην σελίδα της Mojang, όμως το παιχνίδι δεν υπάρχει. 

Μάλλον χάθηκε όπως το φίφα που το είχα πάρει γιατην origin 

Τίποτα δε χάνεται ρε συ. Δεν είναι ψύλλος στα άχυρα.
Με συγχωρείς που θα το πω ωμά, αλλά κάτι κάνεις/έκανες (και με ΕΑ) προφανώς εσύ λάθος.
Στείλε ticket στην microsoft.

https://support.xbox.com/en-US/contact-us

 

(Προσοχή: Το παιχνίδι δε το κατεβάζεις από τη mojang πλέον, αλλά το ms store/xbox app από τον launcher του )

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2023 στις 10:19 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Τίποτα δε χάνεται ρε συ. Δεν είναι ψύλλος στα άχυρα.
Με συγχωρείς που θα το πω ωμά, αλλά κάτι κάνεις/έκανες (και με ΕΑ) προφανώς εσύ λάθος.
Στείλε ticket στην microsoft.

https://support.xbox.com/en-US/contact-us

 

(Προσοχή: Το παιχνίδι δε το κατεβάζεις από τη mojang πλέον, αλλά το ms store/xbox app από τον launcher του )

OK αυτό με το launcher δεν το ήξερα. Οπότε βάζω την εφαρμογή Xbox 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορα του minecaft μπορει να γινει απο εδω; Ειναι ασφαλες site;

https://www.minecraft.net/en-us/store/minecraft-deluxe-collection-pc

Υπαρχει καποιο site να εχει τιμες σε ευρω;

-----------

Δυστυχως γινεται ψαξιμο περι αγορας, γιατι προσπαθω να βοηθησω δικους μου γνωστους που το θελουν, ενω εγω πλεον εχω αποτραβηχτει απο τον κοσμο των pc/windows αρκετα και εχω παει σε mac. Αλλα στα windows, αν δεν προσεξεις που πας και τι κανεις, μπορει να μπλεξεις με ιους, δεν συζητω για ιστοριες με java κλπ....τρεχαγυρευε ιστοριες με pc....οι γνωστοι τροπο δεν δουλεψαν, αν και εγω οτι αναγκαζομαι να δουλευω σε windows, προσπαθω να ειναι και portable edition οπου και σε οτι βρω. Αυτα, περι minecraft και οχι μονο.

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, mindreader said:

Αγορα του minecaft μπορει να γινει απο εδω; Ειναι ασφαλες site;

https://www.minecraft.net/en-us/store/minecraft-deluxe-collection-pc

Είναι το επίσημο site, φυσικά και είναι ασφαλές.

 

4 hours ago, mindreader said:

Αλλα στα windows, αν δεν προσεξεις που πας και τι κανεις, μπορει να μπλεξεις με ιους, δεν συζητω για ιστοριες με java κλπ....τρεχαγυρευε ιστοριες με pc....οι γνωστοι τροπο δεν δουλεψαν, αν και εγω οτι αναγκαζομαι να δουλευω σε windows, προσπαθω να ειναι και portable edition οπου και σε οτι βρω. Αυτα, περι minecraft και οχι μονο.

Υπερβολές. Αν αγοράζεις από επίσημα καταστήματα, ή ακόμα και από κλειδάδικα που τα ενεργοποιείς στο Steam π.χ., δεν υπάρχει κανένας φόβος για ιούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Βασική ερώτηση για Minecraft

Θέλει ο γιός μου να αρχίσει να παίζει minecraft σε υπολογιστή και θέλω να ρωτήσω: μερικοί φίλοι του έχουν διάφορές free εκδόσεις. Αν του πάρω την κανονική έκδοση, θα μπορεί να παίζει μαζί τους?

Το σκεπτικό είναι ότι συνδέεσαι σε κοινούς servers και παίζεις στον ίδιο κόσμο?

Επίσης, τί παίζει με ιτς εκδόσεις? Java, Bedrock, launcher... βλέπω το deluxe με $40 τα έχει όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, A4Antonis είπε

Βασική ερώτηση για Minecraft

Θέλει ο γιός μου να αρχίσει να παίζει minecraft σε υπολογιστή και θέλω να ρωτήσω: μερικοί φίλοι του έχουν διάφορές free εκδόσεις. Αν του πάρω την κανονική έκδοση, θα μπορεί να παίζει μαζί τους?

Το σκεπτικό είναι ότι συνδέεσαι σε κοινούς servers και παίζεις στον ίδιο κόσμο?

Επίσης, τί παίζει με ιτς εκδόσεις? Java, Bedrock, launcher... βλέπω το deluxe με $40 τα έχει όλα.

Δε γνωρίζω τι free εκδόσεις μπορεί να παίζουν, αλλά free δεν είναι το mc, μόνο πληρωτό ή με συνδρομή στο gamepass.
Αν οι φίλοι του χρησιμοποιούν όμω ςκλώνους, δε θα μπορεί να παίξει μαζί τους, γιατί δε θα είναι minecraft το παιχνίδι τους.

Μη δώσεις 40€, είναι κάποια έξτρα που είναι κλάιν, δε τα χρειάζεται. Πάρτου την απλή έκδοση που έχει μόνο την bedrock και την java έκδοση.

https://www.minecraft.net/en-us/store/minecraft-java-bedrock-edition-pc 

image.png.22a0a6f63b6ffc7049b837599f478cd5.png

ή ακόμα πιο φτηνά με 18€ από εδώ και ενεργοποιείς το κλειδί εδώ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xtrmsnpr ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αγόρασα από eneba ένα Minecraft: Java & Bedrock Edition Official website Key GLOBAL και θέλω να ρωτήσω πριν προχωρήσω:

Αν το βάλω το παιχνίδι σε windows 10 και χρησιμοποιήσω το key, μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο λαπτοπ ή στο tablet για τις διακοπές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, A4Antonis είπε

xtrmsnpr ευχαριστώ για την απάντησή σου. Αγόρασα από eneba ένα Minecraft: Java & Bedrock Edition Official website Key GLOBAL και θέλω να ρωτήσω πριν προχωρήσω:

Αν το βάλω το παιχνίδι σε windows 10 και χρησιμοποιήσω το key, μπορώ να το χρησιμοποιήσω και στο λαπτοπ ή στο tablet για τις διακοπές?

Παρακαλώ. 
Το παιχνίδι γίνεται registered στον microsoft account σου. Θα μπορείς να κατεβάσεις και να παίξεις το παιχνίδι αυτό μόνο σε pc/laptop windows συσκευές που θα έχεις συνδεθεί σε αυτόν τον microsoft account.
Για tablet/κινητά είναι άλλη έκδοση, που πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά.
Όπως και για κονσόλες είναι άλλη έκδοση που πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 9/1/2024 στις 1:25 ΜΜ, xtrmsnpr είπε

Δε γνωρίζω τι free εκδόσεις μπορεί να παίζουν, αλλά free δεν είναι το mc, μόνο πληρωτό ή με συνδρομή στο gamepass.
Αν οι φίλοι του χρησιμοποιούν όμω ςκλώνους, δε θα μπορεί να παίξει μαζί τους, γιατί δε θα είναι minecraft το παιχνίδι τους.

Μη δώσεις 40€, είναι κάποια έξτρα που είναι κλάιν, δε τα χρειάζεται. Πάρτου την απλή έκδοση που έχει μόνο την bedrock και την java έκδοση.

https://www.minecraft.net/en-us/store/minecraft-java-bedrock-edition-pc 

image.png.22a0a6f63b6ffc7049b837599f478cd5.png

ή ακόμα πιο φτηνά με 18€ από εδώ και ενεργοποιείς το κλειδί εδώ.

Θέλω και εγώ να το αγοράσω για τον ανιψιό που παίζει σε pc. Nα του ζητησω το microsoft email και να του το στείλω εκεί ως gift? Να πάρω τον κωδικό απο το eneba?
Επίσης, το θέλω για εμένα και τον γιο μου για το ps4 αλλα δεν μου το εμφανιζει διαθέσιμο για αγορα. Εκτός απο το trial.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...