Προς το περιεχόμενο

Minecraft


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι 10 ευρώ κάνει το windows 10 edition που είναι κάτι σαν το minecraft pocket edition. Το κανονικό κάνει από το site του 24 ευρώ και είναι cross platform, δηλαδή τρέχει και σε windows και linux, macto u;e

Το θέλει ο ανηψιος. Αν κάνει 25€ είναι πολλά. Αν του κατεβάσω των 10€ για το λάπτοπ του δηλαδή, πως θα είναι. θα σέρνεται; τι θα γίνει; Ή των 25€ ή καθολου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλει ο ανηψιος. Αν κάνει 25€ είναι πολλά. Αν του κατεβάσω των 10€ για το λάπτοπ του δηλαδή, πως θα είναι. θα σέρνεται; τι θα γίνει; Ή των 25€ ή καθολου;

Η 10ευρη (windows store εκδοση) νομιζω εχει καλυτερο performance. Αρχικα ειχε λιγοτερο περιεχομενο απ την java εκδοση, πλεον δε ξερω σε τι σταδιο βρισκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το windows 10 edition πρέπει να έχει υπολογιστή/λάπτοπ με windows 10 και έχει 10 ευρω. Τώρα με τ νέο update θα έχουν σχεδόν το ίδιο περιεχομενο, έχει ομως πολύ καλύτερο performance από αυτό των 25 ευρώ απλά υστερεί σε modding νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η win 10 edition ειναι η κανονικη εκδοση,δηλαδη εχει και τον δρακο ;

Κανονική δεν υπάρχει είναι η πρώτη έκδοση με Java και modding και η windows 10, προσωπικά προτιμώ την windows 10 έχοντας και τις 2 εκδόσεις. Αν εννοείς τον δράκο ender ναι υπάρχει κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονική δεν υπάρχει είναι η πρώτη έκδοση με Java και modding και η windows 10, προσωπικά προτιμώ την windows 10 έχοντας και τις 2 εκδόσεις. Αν εννοείς τον δράκο ender ναι υπάρχει κανονικά.

Αν έχεις την παλιά έκδοση των 25 ευρώ και πας σε windows 10 πρέπει να αγοράσεις και την αντίστοιχη των 10 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις την παλιά έκδοση των 25 ευρώ και πας σε windows 10 πρέπει να αγοράσεις και την αντίστοιχη των 10 ευρώ;

νομίζω αν έχεις την παλιά, στη δίνουν δώρο την αλλη εκδοση με κωδικό μέσω site.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η win 10 edition ειναι η κανονικη εκδοση,δηλαδη εχει και τον δρακο ;

 

Αν με "κανονική" εννοείς αν είναι ίδια με την έκδοση για PC, όχι δεν είναι. Είναι μια διαμόρφωση της pocket έκδοσης.

http://minecraft.gamepedia.com/Windows_10_Edition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις την παλιά έκδοση των 25 ευρώ και πας σε windows 10 πρέπει να αγοράσεις και την αντίστοιχη των 10 ευρώ;

όχι..

εμένα μου την έδωσαν free την win10 έκδοση,δεν το ξανά αγόρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους :)

Μόλις αγόρασα το Minecraft με χρεωστική κάρτα και θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω πώς φτιάχνω και τι μπορώ να φτιάξω...τα μόνα που ξέρω να φτιάχνω είναι: αξίνα, σπαθί, καλάμι ψαρέματος, γυαλί, πάγκο εργασίας, φούρνο και μπαούλο.

Θέλω να βρω πως κάνω περισσότερα πράματα.

Έχω γράψει στο  Google "minecraft wiki" και δεν μπορώ να το βρω!!!

Πειτε μου σας παρακαλώ τι πρέπει να γράψω στο Google ή που μπορώ να τα βρω.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Αυτό εδώ δεν σε κάλυψε? http://minecraft.wikia.com/wiki/Minecraft_Wiki

Μια άλλη ιδέα είναι κανα video youtube με Minecraft Starting Guide ή κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να παίξω minecraft με 2 άτομα σε τοπικό δίκτιο, ο ένας απο tablet και ο άλλος από υπολογιστη με win7

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...