Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πατας bookmark τη σελιδα που θες και σου λεει bookmarks menu απο κατω,εσυ επιλεγεις bookmarks toolbar

Να σαι καλα :D

 

Εdit: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Το εφτιαξα αλλα αντι να μου βγαινει η σελιδα στο Bookmarks Toolbar μου βγαινει μονο στο Bookmarks Menu...

33uuyjl.png

 

 

ΞαναEdit: Το εφτιαξα ουτε και εγω ξερω πως απο το customization..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε την Nightly εκδοση Firefox 6 64bit.

H αλεπου πλεον εβγαλε φτερα και πεταει. :shifty: :shock:

 

κατεβαστε την απο εδω:

http://nightly.mozilla.org/

Υποθέτω πως δεν υπάρχει πουθενά σαν portable ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γούγλης λέει «όχι ακόμα».

 

Τσέκαρε μήπως μπορείς να κάνεις καμία ματσακονιά, κατεβάζοντας τη ZIP εκδοχή και ορίζοντας σε ένα custom shortcut εκκίνησης ένα relative path για το profile folder, ώστε να σου παίζει ο,τι drive letter και να έχει πάρει το φλασάκι που θα τον αντιγράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι οι δύο μέσα πέσατε.

Αποφεύγω beta εκδόσεις, πόσο μάλλον alpha. Συν ότι θα θελα να τον δοκιμάσω για λίγο έστω σε διαφορετικά μηχανήματα για να δω διαφορές.

Θα τσεκάρω αυτά που είπατε, thanks.

 

edit: Btw δε χρησιμοποιώ τον 4. Κάτι με χαλάει και επέστρεψα νωρίς πίσω στον 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να τον δοκιμάσεις όχι για το portability (για να μπει σε φλασάκι δηλαδή), δεν έχει νόημα να ψάχνεις portable έκδοση οπωσδήποτε. Εγκαθίσταται κανονικά side-by-side με τη stable έκδοση, σε δικό του folder μέσα στο Program Files. Για τα περί profile, τα είπε ο KilliK...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα ΟΚ με την εγκατάσταση. Μόνο για κάποιον λόγο χάθηκε το History του 3.6.

Τουλάχιστον από μια γρήγορη ματιά σε UI και settings ίδιος με τον FF4 μου φάνηκε (ΟΚ είναι ακόμα alpha + ότι δεν πέρασα πολύ χρόνο με τον 4). Δυστυχώς κάτι ζόρια με το 64bit Flash (Square) και η (λογική) έλλειψη κάποιων απαραιτήτων addons (xmarks) μ έφεραν γρήγορα πάλι στον 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.mozilla.c...US/plugincheck/

 

δε ξερω αν εχει ξαναειπωθει ,απλα το βαζω. βαζω αυτο το σαιτ σε περιπτωση που δεν εχει ειπωθει,σου λεει ποια plug-ins θελουν αναβαθμιση :)

Επεξ/σία από panosno1com
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να αλλαξω το σημειο που εμφανιζεται το κουμπι "reload" ?

Θελω να το μεταφερω αν γινεται απο τα δεξια της adress bar Που ειναι τωρα, στα αριστερα της.. οπως δειχνω στην εικονα

 

locate.jpg

 

 

Μου την εχει σπασει που αλλαξαν σημειο σε καποια features που τα εκανα σχεδον μηχανικα και τωρα παταω οτι ναναι (πχ το open link in new tab)

 

παντως σταματησαν καποια κολληματα που ειχα με την προηγουμενη εκδοση..

κανε δεξι κλικ πανω στην μπαρα, πηγαινε customize και κανε drag το reload κουμπι οπου θελεις

 

Αυτο το πραμα μου την εχει σπασει κ εμενα.Ευχαριστώ παρα πολύ!!!

 

Αλλη απορια:Οταν παω να τον κλεισω και εχω 2-3 καρτελες τη μονη επιλογη που εχει ειναι η προειδοποιηση πολλών καρτελών και οχι νεο παραθυρο με επιλογες αποθηκευση και εξοδος ή σκετο αποθηκευση...

Υπαρχει καμια επιλογη που δε τη βλεπω στο μενου επιλογές ή δεν υπαρχει καν???

 

Με ειχε βολεψει πολύ αυτο στον προηγουμενο ff γιατι αν ηθελα κατι να το δω αργοτερα παταγα αποθηκευση και εξοδος και το ξανανοιγε...και με εκνευριζειιιιιιιι τωρα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παω να τον κλεισω και εχω 2-3 καρτελες τη μονη επιλογη που εχει ειναι η προειδοποιηση πολλών καρτελών και οχι νεο παραθυρο με επιλογες αποθηκευση και εξοδος ή σκετο αποθηκευση...

Υπαρχει καμια επιλογη που δε τη βλεπω στο μενου επιλογές ή δεν υπαρχει καν???

 

Καλέ κανεις δε ξερει?!?!?!?!?!

Αδυνατώ να το πιστέψω..... :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mary1 κάποιος φίλος έχει ποστάρει τη λύση. Στη γραμμή διευθύνσεων γράφουμε about:config και μπαίνουμε στις παραμέτρους του Firefox.

Βρίσκουμε τη καταχώρηση browser.Show Quit Warnig, η προεπιλογή είναι false. Την αλλάζουμε σε true και είμαστε έτοιμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mary1 κάποιος φίλος έχει ποστάρει τη λύση. Στη γραμμή διευθύνσεων γράφουμε about:config και μπαίνουμε στις παραμέτρους του Firefox.

Βρίσκουμε τη καταχώρηση browser.Show Quit Warnig, η προεπιλογή είναι false. Την αλλάζουμε σε true και είμαστε έτοιμοι.

Σ'ευχαριστώ πολύ που απαντησες!!!Δε το ειχα προσεξει. :wub:

 

Αν κ λιγο που το εψαξα ειδα πως υπαρχει κ η επιλογη "επαναφορα προηγουμενης συνεδριας" στο μενου ιστορικο..οποτε κ εκεινο βολευει απλα οταν ανοιγει σε βαζει κατευθειαν στην αρχικη σελιδα κι μετα που το πατας την επιλογη σου επαναφεριε οτι ειχες... :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...