Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο σταθερό ενδεχομένως, πιο αργό σίγουρα. :unsure:

 

Δεν είναι λύση είναι μπάλωμα εδώ και 2 χρόνια, εγώ δεν το χρησιμοποίησα ποτέ. Τα είχε γράψει αναλυτικά ο KilliK μερικές σελίδες πιο πίσω, κάνε μια αναζήτηση. Εγώ πρώτα ψάχνω καθαρό προφίλ, drivers gpu, τελευταίο flash player, html5 mode στο youtube. Αν δεν δουλέψει σωστά κι έτσι, download το video (για τέτοια περίπτωση δεν μιλάμε; ) και παιξιμο με player. B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λεπον έκανα αυτό που έγραψε ο κιλικ και έχει βελτιωθεί σε ταχύτητα γενικά σε όλα του, έσβησα και ξανά έβαλα το φλας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μου κρασάρει 5-6 φορές την μέρα. Μερικές φορές μου βγαίνει μήνυμα πως κράσαρε το plugin container και άλλες απλά κρασάρει ο ff. Τί να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O 32?

 

Μάλλον πας για νέο προφιλ, αν δεν δώσεις συγκεκριμένες πληροφορίες (σε συγκεκριμένα site?, σε συγκεκριμένη στιγμή/εργασία? κλπ).

 

Στα δικά μου: Περί Νightly η ερώτησή μου -αν είμαι σε λάθος νήμα παρακαλώ ξαποστείλετέ με στο σωστό. Το χρησιμοποιεί κανείς? Την τελευταία έκδοση 35α... με το E10S (multiprocess) την επέλεξε κάποιος?

 

Πώς σας συμπεριφέρεται? Σε εμένα είναι σαφώς πιο αργός ο browser, με στιγμιαία κολλήματα ειδικά σε εναλλαγή καρτελών αλλά και σε reload/αλλαγή σελίδων (ασπρίζει στιγμιαία η καρτέλα, μετά φορτώνει) και μέχρι τη χτεσινή αναβάθμιση όποτε δοκίμαζα το YouTube κολλούσε ο browser και έπρεπε να "σκοτώνω" το plugin container.

 

Το κρατάω προς το παρόν, να του δώσω μερικές ευκαιρίες να στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γλύτωσε απο τα κρασαρίσματα και γενικά απο τα προβλήματα βάλτε λινουξ

 

Ε σιγά να μην αλλάξω και λειτουργικό επειδή κρασάρει συχνά ο ff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω το Plugin-container; Παλιότερα γινόταν με μια environmental variable ή με απενεργοποίηση του dom.ipc.plugins.enabled. Τώρα δεν δουλεύουν σε νέα εγκατάσταση του ff.

Επεξεργασία: Οκ, είχα τυπογραφικό λάθος. Δουλεύει με την environmental variable MOZ_DISABLE_OOP_PLUGINS=1.

Επεξ/σία από talos_2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα αλλαξε ξαφνικα το icon του firefox και εγινε ετσι http://prntscr.com/4mscdy και οταν παω να τον ανοιξω βγαζει ενα μαυρο παραθυρο που εξαφανιζεται αμεσως χωρις να ανοιξει ο firefox.

Tον ξανα εκανα εγκατασταση εφτιαξε αλλα τωρα που μπηκα κανει παλι το ιδιο , τι μπορει να ειναι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32.0.1 , σε νέο profile, από addons μόνο adb+,x-notifier,youtube center και lastpass, εκτός του ότι κολλάει ελεεινά, με 4 μόνο καρτέλες(fb,gmail,imgur,insomnia) 1.6gb ram.  Wtf? Πάντως σε linux με το παλιό profile και πιο πολλά addons δεν κολλά σχεδόν ποτέ. Τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...