Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω εχω το εξης προβλημα με τον Firefox οταν κανω καπου πχ εδω στο Insomnia μια αναζητηση και μου βγαλει την λιστα με τα αποτελεσματα της αναζητησης και μπω σε ενα αποτελεσμα μετα αν παω πισω για να δω ενα αλλο αποτελεσμα της αναζητησης μου λεει...

 

 

Το έγγραφο έληξε

Αυτό το έγγραφο δεν είναι πια διαθέσιμο.

Το έγγραφο που ζητήσατε δεν είναι πια διαθέσιμο στην μνήμη του Firefox.

    Ως μέτρο ασφαλείας ο Firefox δεν ζητά ξανά να ανασύρει ευαίσθητα έγγραφα.
    Πατήστε Προσπάθεια ξανά για να γίνει αίτηση ξανά στη σελίδα.

 

 

 

Εχει να πατησεις ενα πληκτρο (Προσπαθηστε ξανα) και βγαζει ενα παραθυρο με επιβεβαιωση.

 

Δεν ξερω αν το εχετε προσεξει αλλα ειναι εντελως σπαστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι θέμα μόνο του firefox?  Θέλω να πω δεν το κάνει με άλλους browsers?  Ρωτάω γιατί χρησιμοποιώ αποκλειστικά firefox.

 

 

BTW τι είναι αυτός ο waterfox βρε παιδιά?  Κάποια έκδοση του firefox ή κάτι άσχετο? Έχει κανείς εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μονο του Firefox με ΙΕ δεν εχω προβλημα αλλα και εγω δουλευω μονο τον Firefox και μου εχει σπασει τα νευρα αυτο.

 

ΑΝ θυμαμαι καλα μετα απο καποια αναβαθμιση του Firefox μου το εκανε.


Τελικα το σκαλισα λιγο και βρηκα λυση ηταν στο μηδεν η προσωρινη μνημη.

 

Εργαλεια

Επιλογες...

Για προχωρημενους

Δικτυο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν να βγαλουν και εκει που λεγαμε τωρα θα βγει ειδαν οτι μαλλον δεν τα καταφεραν και τα παρατησαν εκει στην Mozila.

 

https://wiki.mozilla.org/Firefox/win64#Agenda

 

 

  • Proposed Timing: Recommend kick-off for Fx37. Fx37 will be trunk as of 11/25 and ships on 03/31/15.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την παλεύω άλλο με τα crashαρίσματα του ff.

Κυριολεκτικά κρασάρει κάθε 15 λεπτά.

Πιο συγκεκριμένα, κρασάρει βγάζοντας μου μήνυμα τερματισμού λειτουργίας του plugin container, συνήθως όταν βλέπω videos αλλά όχι μόνο.

Είναι κάποιο συνηθισμένο πρόβλημα και υπάρχει λύση?

 

[Η λύση του reinstall δεν είναι κάτι που προτιμώ καθώς θέλει πολύ χρόνο για να τον στήσω απ την αρχή όπως τον έχω φτιάξει]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Η λύση του reinstall δεν είναι κάτι που προτιμώ καθώς θέλει πολύ χρόνο για να τον στήσω απ την αρχή όπως τον έχω φτιάξει]

 

Μη μπερδεύεις το "reinstall" με το προφίλ σου, αλλού είναι το ένα κι αλλού το άλλο.

about:support --> Profile Folder ---> [show Folder] κουμπάκι. Κλείσε τον ff και κράτα backup όλο το φάκελο (κάτω από το profiles). Το reinstall δεν σβήνει το προφιλ εκτός αν του το ζητήσεις κατά την εγκατάσταση (ή την απεγκατάσταση; δεν θυμαμαι.. :fear:  )

 

Μπορεις επίσης να φτιάξεις καθαρό προφιλ μόνο για δοκιμή χωρίς να σβήσεις το παλιό και να πηγαίνεις από το ένα στο άλλο μέχρι να βρεις τι φταιει (πχ. ασυμβατότητα με κάποιο addon).

 

Διάβασε πιο πίσω σελίδες, υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για όλα αυτά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την παλεύω άλλο με τα crashαρίσματα του ff.

 

Κυριολεκτικά κρασάρει κάθε 15 λεπτά.

Πιο συγκεκριμένα, κρασάρει βγάζοντας μου μήνυμα τερματισμού λειτουργίας του plugin container, συνήθως όταν βλέπω videos αλλά όχι μόνο.

Είναι κάποιο συνηθισμένο πρόβλημα και υπάρχει λύση?

 

[Η λύση του reinstall δεν είναι κάτι που προτιμώ καθώς θέλει πολύ χρόνο για να τον στήσω απ την αρχή όπως τον έχω φτιάξει]

 

Έχεις  τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών ; To hardware acceleration το έχεις κλείσει στον firefox και στον flash player ;

Ποιο antivirus έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επειδη αλλα συχνα υπολογιστη εχω τον Firefox Portable και τον εχω σε στικακι και ετσι τον βαζω οπου θελω και φτιαγμενο με τις σελιδες και τις προτιμησεις που θελω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...