Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλυτερα να την τρεξετε με καθαρο προφιλ. αυτη η εκδοση ειναι σαν να πηγαινεις απο το DOS στα XP, οποτε αρκετα πραματα στο παλιο προφιλ θα ειναι σπασμενα.

εγω το εκανα ηδη με την nightly oπου αντιμετωπισα πολλα θεματακια με το παλιο, το εσβησα και τωρα δουλευει μια χαρα.

τα bookmarks φυσικα μπορειτε να τα μεταφερετε απο το ενα προφιλ στο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα. τον Chrome τον εχω φερει στα μετρα μου, ικανοποιει ολες τις αναγκες μου πλεον.

και δεν περιμενω με τον Quantum να γυρισει ο κοσμος πισω, το αντιθετο θα συμβει, θα φυγουν σχεδον ολοι αφου το παλιο οικοσυστημα πρακτικα καταργειται.

καλυτερα να μεινεις με κατι που ξερεις θα υπαρχει για παντα, και οχι με κατι που ειναι σε παραταση ζωης.

 

παντως στο κινητο χρησιμοποιω κυριως τον Firefox, παρολο που εχω και τον Chrome, τον βρισκω πιο ευχρηστο ενω υποστηριζει και addons. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Quantum είναι πιο γρήγορος από τις προηγούμενες εκδόσεις Firefox, όμως όχι από τον Chrome. Στο test που έχει η mozilla, ανοίγουν 10 με τους 2 browsers, τα 5 ανοίγουν πιο γρήγορα με τον Chrome και τα 5 πιο γρήγορα με τον Quantum.

 

Στο html5test εξακολουθεί να τα πηγαίνει χειρότερα από τον Chrome.

 

Επίσης το design προσωπικά εξακολουθεί να μου φαίνεται σα να σχεδιάστηκε προ 10ετίας τουλάχιστον και χειρότερο από του Chrome που φαίνεται πιο φρέσκος και σύγχρονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να κανουμε το search bar οπως πολυ παλια και οχι οπως αλλαξε τωρα με την εκδοση 56.

 

 

Οταν βγει η εκδοση 57 οτιδηποτε plugins/addons εχουμε εως τωρα θα σταματησει να δουλευει ή  πολλοι κατασκευαστες θα συνεχισουν να τα υποστηριζουν και θα βγαλουν update και για τη νεοτερη εκδοση firefox 57?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρωτησα γιατι δεν καταλαβα το ποστ σου?

 

Τι ακριβως δειχνει το λινκ?

 

Ποια plugins/addons θα αναβαθμηστουν και για τη νεα εκδοση του firefox 57 οταν βγει?

 

 

Π.χ. adblock plus, classic theme restorer, add to search bar, copy links, password exporter, tab mix plus, saved password editor, mozzila archive format. youtube converter, download manager s3, youtube mp3 podcaster  και αλλα δεν θα αναβαθμηστουν για το firefox 37?

 

Και εγω που χρησιμοποιω αβερτα τα παραπανω addons τι θα κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια plugins/addons θα αναβαθμηστουν και για τη νεα εκδοση του firefox 57 οταν βγει?

 

 

 
μεσα εισαι.
 

 

Και εγω που χρησιμοποιω αβερτα τα παραπανω addons τι θα κανω?

 

 

 
αντι για το ABP, βαλε το uBlock. τα υπολοιπα ξεχασετα, η τεχνολογια με την οποια τρεχανε δεν θα υπαρχει στον 57+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...