Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι απλως δεν τα κατεβαζεις τα pdf;

Γιατί ειναι απο διατραπεζική συναλλαγή μέσω Δίας με πιστωτική καρτα και δεν υπάρξει πουθενά, τεσπα το ελυσα, έφτιαξαν ενα σκριπτ που κάνει copy τα tmp σε ενα άλλο dir, οπότε τα επόμενα δεν τα χάνω με τίποτα, έπεσα και εγώ μια φορα στο νομο του Μέρφυ :(

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια εχω ενα θεμα τις τελευταιες μερες.

εχω ανοιχτα μερικα tab οταν μπω μετα απο ωρες (ανοιχτο το pc) βλεπω τα εικονιδια μικρογραφιες σελιδων (youtube - insomnia- google κτλ) αλλα οταν παταω στο tab

ειναι μια κενη σελιδα.σαν ενα new tab .δεν ανοιγει ουτε με refresh φ5 ουτε κατι αλλο.

εκανα clear cache και παλι τιποτα.καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το κάνει κι εμένα σε τυχαίες στιγμές. Το πρόβλημα άρχισε με μαύρες σελίδες, μετά με γκρίζες και τώρα με άσπρες. Απ' ό,τι κατάλαβα, έχει να κάνει με την κάρτα γραφικών (Nvidia στην περίπτωσή μου) και την αναπαραγωγή βίντεο, και εμφανίζεται όταν είναι επιλεγμένη η επιτάχυνση υλικού στις ρυθμίσεις. Κάποιος έγραψε ότι δεν φταίει ο Firefox αλλά η Nvidia, αλλά όποιος και να φταίει αυτό το πρόβλημα πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα και με έκανε να μη χρησιμοποιώ πλέον τον Firefox για αναπαραγωγή βίντεο μέσω ιστοσελίδων. Δεν θέλω να σταματήσω να χρησιμοποιώ και τον ίδιο τον Firefox αλλά ίσως οδηγηθώ προς τα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το τελευταίο update σε 55.0.3 32bit το firefox έχει προβλήματα με το youtube.

 

Και εξηγώ:

 

Στη πρώτη καρτέλα του youtube όλα είναι οκ όταν όμως ανοίξω δεύτερη και τρίτης και βάλε καρτέλες στο youtube φαίνεται μόνο το παράθυρο του βίντεο και απολύτως τίποτα άλλο όπως π.χ. άλλα βίντεο, σχόλια, και γενικότερα αλλά κανάλια.

 

Δοκίμασα μέχρι και καθαρή εγκατάσταση του firefox 55.0.3 έχοντας πρώτα κάνει πλήρης απεγκατάσταση του αλλά πάλι το ίδιο.

 

Συμβαίνει και σε εσάς το ίδιο και αν ναι υπάρχει τρόπος να λυθεί ή πρέπει απλά να περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση του firefox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εμένα εμφανίζεται μόνο ο player για ελάχιστα δευτερόλεπτα και μετά φορτώνει η υπόλοιπη σελίδα.

Πλέον, για πολύωρη ενασχόληση στο youtube χρησιμοποιώ τον Palemoon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες το adblock plus σε εσάς δουλεύει? Ενώ είναι ανοιχτό (και εχω disabled ακόμη και το Non-intrusive adds) μου δείχνει κανονικά διαφημίσεις παντού. Μπαίνοντας στα add-ons Μου λέει ότι είναι "legacy".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε κανεις τον quantom? ακουγονται παρα πολυ καλα σχολια. λετε να επιστρεψουμε τις χρυσες εποχες της αλεπους?

 

Βάλτον οπως είσαι. ΚΑΜΙΑ σχέση με ότι έχουμε δει από firefox μέχρι στιγμής και δεν υπερβάλλω καθόλου.

Έκανα uninstall τον chrome.

 

(Chrome fan boy εδώ) :P

 

Αν βρείτε καναν adblocker που να είναι συμβατός με την 57 version, πείτε το.

Το adblock plus δεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...