Προς το περιεχόμενο

Mozilla Firefox - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βγηκε ο 57 nightly και εκανε disable σχεδον ολα τα non-compatible addons, οπως ειχε ανακοινωθει.

RIP Firefox. it was good while it lasted.

https://www.ghacks.net/2017/08/08/firefox-your-options-to-run-legacy-add-ons/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση , ήμουν διακοπές μια βδομάδα και όταν ξανά άνοιξα το pc ο Firefox φόρτωνε όλες τις διαφημίσεις σε όλα τα site ενώ έχω κανονικά εδώ και παρα πολύ καιρό το AdBlock Plus πάνω. Η έκδοση του browser  είναι η 54.0.01. Είδα αν έχει κάποια ενημέρωση το add on και μου βγάζει πως είναι ενημερωμένο.

 

Ξέρετε μήπως τι παίζει ;

 

Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε ο 57 nightly και εκανε disable σχεδον ολα τα non-compatible addons, οπως ειχε ανακοινωθει.

RIP Firefox. it was good while it lasted.

 

Αυτο γιατι ειναι κακο; Ειμαι λιγο ασχετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση , ήμουν διακοπές μια βδομάδα και όταν ξανά άνοιξα το pc ο Firefox φόρτωνε όλες τις διαφημίσεις σε όλα τα site ενώ έχω κανονικά εδώ και παρα πολύ καιρό το AdBlock Plus πάνω. Η έκδοση του browser  είναι η 54.0.01. Είδα αν έχει κάποια ενημέρωση το add on και μου βγάζει πως είναι ενημερωμένο.

 

Ξέρετε μήπως τι παίζει ;

 

Ευχαριστώ..

βγάζεις ABP και βάζεις ublock βασικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση , ήμουν διακοπές μια βδομάδα και όταν ξανά άνοιξα το pc ο Firefox φόρτωνε όλες τις διαφημίσεις σε όλα τα site ενώ έχω κανονικά εδώ και παρα πολύ καιρό το AdBlock Plus πάνω. Η έκδοση του browser  είναι η 54.0.01. Είδα αν έχει κάποια ενημέρωση το add on και μου βγάζει πως είναι ενημερωμένο.

 

Ξέρετε μήπως τι παίζει ;

 

Ευχαριστώ..

 

Επίσης, πάτα δεξιά στο κουμπί με τις γραμμές και μετά πάτα στο ερωτηματικό ώστε να κατεβάσει την νέα έκδοση του forefox 55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, πάτα δεξιά στο κουμπί με τις γραμμές και μετά πάτα στο ερωτηματικό ώστε να κατεβάσει την νέα έκδοση του forefox 55.

 

Μου λεει πως ειναι ενημερωμενος στην εκδοση 54.0.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθε σε Linux η 55.0.1,  αέρας ο ff, 4-5 δεύτερα από το κλικ για να ανοίξει μέχρι και να τελειώσει το φόρτωμα 5 σελίδων που εχω στο άνοιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να απενεργοποιήσω αυτήν την μπάρα που εμφανίζεται όταν πληκτρολογώ στην γραμμή της διεύθυνσης; Αυτήν την καινούρια, με τα εικονίδια από μηχανές αναζήτησης. Στην τελευταία έκδοση εμφανίστηκε πρώτη φορά. 55.0.2 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να απενεργοποιήσω αυτήν την μπάρα που εμφανίζεται όταν πληκτρολογώ στην γραμμή της διεύθυνσης; Αυτήν την καινούρια, με τα εικονίδια από μηχανές αναζήτησης. Στην τελευταία έκδοση εμφανίστηκε πρώτη φορά. 55.0.2 64bit

 

Άνοιξε από τη μπάρα διευθύνσεων το about:config.

Στη συνέχεια πάτα "Δέχομαι το ρίσκο!".

Κάνε αναζήτηση στην πάνω μπάρα του όρου "browser.urlbar.oneOffSearches" (χωρίς τα " ").

Άλλαξε την τιμή από "true" που είναι, σε "false". Απλά κάνε δυο φορές αριστερό κλικ και θα αλλάξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο λαπτοπ της υπογραφής(intel HD3000+amd 6470M)αν έχω το H/W accel ανοιχτό σελίδες τύπου dod.gr/miniclip κλπ δεν εμφανίζουν περιεχόμενο ενω πχ ο ήχος ακούγεται κανονικά.

Νέο φρούτο;

 

στον σταθερό δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

Αναφέρομαι για την τελευται εκδοση (55) με την προηγούμενη δεν είχα κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dod χρειάζεται flash. Το έχεις εγκαταστήσει;

φυσικά μέχρι και με την εκδοση 54 έπαιζε άψογα.

flash Ο τελευταιος πάντα.

εχω δοκιμάσει ξήλωμα με revo(του flash)και επανεγκατάσταση και τίποτα.

 

χωρίς επιτάχυνση υλικού ανοίγει και παίζει κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε ο 57 nightly και εκανε disable σχεδον ολα τα non-compatible addons, οπως ειχε ανακοινωθει.

RIP Firefox. it was good while it lasted.

 

Θα μεινω σε αυτη που εχω(54 ή 55) για παντα. Δεν αντεχεται ο Chrome. :mellow:

Μεγαλη ηλιθιοτητα της Mozilla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...