Προς το περιεχόμενο

Αγορά SSD


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν συμβαίνει σε όλους.

 

Αλλά και πάλι τι ανώμαλο ήταν αυτό που μόλις είπες..

 

Άκου εκεί να κλείσει το τροφοδοτικό....

 

Χαχα, δηλαδή ντε και καλά να δεις αν έχει το bug ο δικός σου SSD και μετά να τρέχεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 564
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδια ξέρετε αν έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα οι δίσκοι agility της ocz OCZ AGT3-25SAT3-60G 60GB AGILITY3 SATA3;

απο επιδόσεις είναι όντως όπως τα γράφει ή ούτε το μισό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Intel ή κάτι τουλάχιστον με Intel Controler.

 

μια εικόνα χίλιες λέξεις...

 

 

zr8gh.jpg

 

Έχουμε πει ότι οι ταχύτητες διαμεταγωγής, ουδεμία σχέση έχουν με την ταχύτητα του συστήματος. Τέτοιες ταχύτητες φτάνει κάποιος άνετα με μηχανικούς δίσκους σε Raid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Intel ή κάτι τουλάχιστον με Intel Controler.

 

 

Έχουμε πει ότι οι ταχύτητες διαμεταγωγής, ουδεμία σχέση έχουν με την ταχύτητα του συστήματος. Τέτοιες ταχύτητες φτάνει κάποιος άνετα με μηχανικούς δίσκους σε Raid.

iops και seek time μετραει..

 

ερωτηση:

ψαχνω τον πιο αξιοπιστο ssd μεχρι 130 ευρω μινιμουμ 60gb.

τα αρχεια που θα εχει ειναι αξιας πολλων $$.

ποια απο τις εταιριες ειχε προβληματα με τους sdd?η corsair?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iops και seek time μετραει..

 

ερωτηση:

ψαχνω τον πιο αξιοπιστο ssd μεχρι 130 ευρω μινιμουμ 60gb.

τα αρχεια που θα εχει ειναι αξιας πολλων $$.

ποια απο τις εταιριες ειχε προβληματα με τους sdd?η corsair?

 

Να μην βασιστεις σε καμια εταιρεια και να κρατησεις αντιγραφα των πολυ σημαντικων αρχειων 2 και 3 φορες αν γινεται.Επελεξε κατι σε OCZ,το φορουμ που εχουν απλα δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε μερικές σελίδες πριν και θα βρεις ένα link που έχω βάλει με την επίσημη θέση της OCZ. Επίσης αν κάνεις μια αναζήτηση σε ξένα forums θα διαπιστώσεις οτι είναι από τους πιο αξιόπιστους. Αν και δεν ευθύνεται μόνο η OCZ γι' αυτό αλλά και η Sandforce που βγάζει τον controller. O crucial με το καινούριο firmware είναι από τις καλύτερες επιλογές. Τον Οκτώβριο βγαίνει καινούριος Samsung http://www.anandtech.com/show/4863/the-samsung-ssd-830-review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα διαβάζεις και την ψάχνεις πολύ φίλε μου θα τρελαθείς στο τέλος με το μακρύ και το κοντό του που λέει ο κάθε ένας, δεν μιλάω για σένα,

έχω τον agility 3 πέρασα, αν και δεν είχα πρόβλημα, το 2,13 firmware και πετάει.

αν μου δημιουργήσει πρόβλημα? είδωμεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, δεν τρελλαίνεσαι. Αποκτάς πιο σφαιρική εικόνα. Και επειδή δε λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του, ορίστε η επίσημη θέση της OCZ http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?92465-Where-we-are-with-Vertex3-Agility3-Solid3-drives , όπως έγραψα και πριν την έχω ξαναβάλει σε προηγούμενη σελίδα. Ακόμα και με το 2.13 υπάρχουν αναφορές προβλημάτων. Η αγορά OCZ και γενικά SSD με Sandforce controller είναι ρίσκο, μια μικρή αναζήτηση σε forums θα πείσει και τον πλεόν δύσπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...