Προς το περιεχόμενο

Αγορά SSD


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι οντως 108 σελιδες ειναι...χεχε!!να σε ρωτησω τωρα που σε βρηκα...εψαχνα να βρω που λεει για την εγγυηση απο το zizanio στο site!!αλλα δεν βρηκα πουθενα....μηπως ξερεις που ειναι?γιατι κοιταω πχ πλαισιο,visionstudio κτλ και λενε 3χρονια!!εκει στ'@ τους...ο δισκος ειναι αγορασμενος τον 12/10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 564
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω μια γενικοτερη απορια..

 

πιστευετε οτι σε ενα συντομο σχετικα χρονικο διαστημα θα δουμε πτωση στις τιμες των vertex 2 απο τη στιγμη που ηρθε ο 3 ή μπα?

 

γιατι αυτη τη στιγμη ειναι μεν πιο vfm ο 3 , αλλα δε θα με χαλαγαν και οι επιδοσεις του 2 σε καλη τιμουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και δυστυχώς είναι ακόμα άγνωστη η ημερομηνία κυκλοφορίας του, έλεγαν τέλη Μαρτίου στο Πλαίσιο αλλά έχουμε μπει Απρίλιο και ακόμα @@...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To διάβασα μόλις και προβληματίστηκα τόσο απο τις επιδόσεις του 120αρη όσο και απο το γενικότερο κράξιμο του anand στην OCZ. Η αλήθεια είναι ότι είχα χάσει επεισόδεια με το μπάχαλο που είχε γίνει με τους 60αρηδες Vertex 2, το διαφορετικά memory chips, τη μικρότερη χωρητικότητα/επιδόσεις και τελικά την ότι η OCZ είχε δεχθεί ν αντικαταστήσει ορισμένους 60gb vertex 2.

 

Και για να έρθω στο προκείμενο, εδω και λίγο καιρό έχω πάρει απόφαση να αγοράσω ssd, και καταλήγω στα 120gb σαν ιδανική χωρητικότητα για τις ανάγκες μου. H p45 μητρική μου έχει Sata 2 και δεν σκοπεύω να αναβαθμίστω σύντομα ενω ο extra controller μου ακούγεται νταβαντούρι. Τι επιλέγω? Intel 320, πιο αργά και αξιόπιστα? Vertex 2 και ότι τσιπάκι μου τύχει? Καναν μεταχειρισμένο postville 160 αν βρεθεί σε τιμή-ευκαιρία? Να περιμένω καναν μήνα ακόμη μπας και πεσουν οι τιμές σε πιο παλιά μοντέλα (που δεν το βλέπω να γίνεται)? Το μόνο σίγουρο είναι πως σχέση με τον wd green που έχω τώρα το λειτουργικό., η διαφορά θα είναι χαοτική, γεγονός που δεν με βοηθά να πάρω απόφαση καθώς ότι και να βάλω θα μου φανεί καλό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ελπίζω να μην κοιτάς τα νούμερα του Intel 320 (300GB) από το review του anandtech γιατί στα 80/120/160GB μοντέλα πέφτουν αρκετά οι επιδόσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω απογοητευτικά απο τον 120gb και ΔΕΝ ξέρω τι να αγοράσω .....

 

Πάντως 500 ευρω για δίσκο ΔΕΝ δίνω !!!! Μέχρι 300ευρω έχω βάλει όριο.

 

Καμιά Πρόταση ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως περιμένω Vertex 3 κι ας έχω SATA 2, έτσι και αλλιώς θα αναβαθμίσω φέτος οπότε δεν αξίζει να δώσω λεφτά για Vertex 2 μιας και η διαφορά τιμής δεν είναι τόσο μεγάλη...

 

Καλήμερα επειδή βρίσκομε ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια κατάσταση τι αποφάσισες να κάνεις ΜΕΤΑ ΤΟ REVIEW ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν ξέρω γμτ, το ότι δεν έχει βγει ακόμα με βοηθάει μιας και ελπίζω να βγει κάνα firmware το οποίο θα διορθώνει τις επιδόσεις του σε συγκεκριμένους τομείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...