Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε οσους αφου εγκαθιστάται το παιχνιδι και οταν το αρχίζετε σας πεταει εξω μετα απο 2-3 δευτερόλεπτα πηγένετε Στα My documents->fifa 12->instance0->και δημιουργήστε η διαγραψτε το υπάρχον αρχειο και δημιουργηστε ενα txt file και καντε copy past αυτό replay0.bin(προσεξτε την κατάληξη).Αν τωρα ανοίγεται το παιχνιδι και εκει που κανετε Profile δεν μπορει να το αποθηκευσει και οταν πατατε continue without saving κολλάει τοτε αυτο οφείλεται στο οτι ειτε το users ειναι π.χ Μιχάλης οπως ηταν εμένα είτε τα εγγραφα μου δεν ειναι My documents η και τα δυο.εμενα προσωπικά ηταν Μιχάλης/Τα εγγραφα μου/fifa 12 .αν ειναι μονο το δεύτερο στα ελληνικα τοτε καντε το my documents αν ομως ειναι το πρώτο τοτε η πιο εύκολη λυση ειναι να δημιουργήσετε ενα νεο λογαρισμο και να ξεκινήσετε απο εκει το παιχνίδι!εμενα έπιασε αυτο αφου αλλαξα και το τα εγγραφα μου σε My documents ελπίζω να βοήθησα

 

Τελικα το καταφερα να ξεκινησει το παιχνιδι χωρις να κρασαρει αλλα τωρα κολαει με τον τροπο που λεει ο φιλος παραπανω.

 

Φιλε arsenal απο που πρεπει να αλλαξω το "Αλεξανδρος " σε Alex και απο που το "Τα εγγραφα μου" σε My Documents?Πηγα απο "ο Υπολογιστης μου / (C:) /Documents and settings/Αλεξανδρος/Τα Εγγραφα μου . Ομως οταν παω να αλλαξω το Αλεξανδρος και τα Εγγραφα μου σε Alex και My Documents βγαζει απαγορευτικο μηνυμα και δεν μου το επιτρεπει.. ("Δεν ειναιδυνατη η μετονομασια Τα Εγγραφα μου.Δεν επιτρεπετε η προσβαση για τα εγγραφα μου και "Ο Αλεξανδρος ειναι φακελος συστηματος των Windows και ειναι απαραιτητος για τη σωστη λειτουργια τους.Δεν ειναι δυνατον να μετακινηθει ή να μετονομαστει" για το Αλεξανδρος)

 

Απο που λοιπον να αλλαξω τα ονοματα μπορεις να μου πεις?Εχω XP.

 

2) Για το νεο λογαριασμο που λες τι ενοεις????Νεο λογαριασμο στη EA sports?Μπορεις να μου εξηγησεις τι εκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι τόσο δύσκολο να βάλεις γκόλ στους τερματοφύλακες ρε παιδιά? εχω κάνει 8 τετατετ σε έναν αγώνα και κανένα δε μπήκε γκολ

 

Δοκίμασε το τεχνικό σουτ, ειδικά όταν βγαίνεις τετ-α-τετ από πλάγια θέση. Επίσης φρόντισε ο παίκτης σου να παίρνει τέτοια θέση έτσι ώστε όταν σουτάρει να μην πάει φαίνεται ότι θα πάει κατευθιαν πάνω στον αντίπαλο goalkeeper. Αργότερα όταν εξοικειωθείς περισσότερο , μπορείς να δοκιμάσεις τη λόμπα αλλά ακόμα και να περάσεις τον τερματοφύλακα.

 

Μη νομίζεις ότι δεν χάνω τετ-α-τετ , πάνω στη φούρια τα παραπάνω εύκολα λέγονται αλλά δυσκολότερα γινονται :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι ιδέα μου, αλλά φέτος για πρώτη φορά μπορούμε να περάσουμε τον GK με μεγαλύτερη ευκολία. Τις προηγούμενες χρονιές ήταν δύσκολο ακόμα και στην αρένα. Ευτυχώς όμως δεν έχει φτάσει ακόμα στα επίπεδο ευκολίας των παλιών Pro, που πραγματικά αρκούσε μια απλή προσποίηση για να μπεις με την μπάλα στα δίχτυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα καταφερα να μην κρασαρει.απλα εβγαλα το χειρηστηριο απο το usb και οταν αρχισε το παιχνιδι μπηκε κανονικα .εβαλα ξανα το χειρηστηριο και απο τοτε δεν κρασαρει καθολου.

 

στο θεμα που ειπε ο arsenal που κολαει οταν πας να το σωσει καιεγω ειχα αυτοτο προβλημα.απλως οταν μου ζητησε δημιουργια λογαριασμου για save δεν εβαλα δικο μου αλλα αφησα αυτον που ειχε και μετα ολα κυλησαν ομαλα.

ενταξει ο τροπος που το καταφερα να λειτουργησει ειναι λιγο random και κομπογιανιτικος γιατι καθε φορα που θα παιζω χριεαζετε μια μικρη μανουρα 3-4 λεπτα ελω αυτης της βλακειας του origin...τουλαχιστον καταφερα να παιξω και θα παιζω.ελπιζω να εχει καλο online να κανουμε και κανενα τουρνουα και μονο αλλα και με ομαδες 2v2.

 

απο τα παιχνιδια που επαιξα offline μονο, ειναι πολυ πιο ρεαλιστικο αλλα και αργο το 12 σε συγκριση με το 11 του pc..ακομα και με assisted που παιζω ειναι ρεαλιστικο.Αλλα περιμενω να δω πως θα ειναι και ονλινε για να πω τελικη αποψη.

 

Η αμυνα με προβληματιζει εντονα.τι την ηθελαν αυτη την αλλαγη? ηταν που ηταν δυσκολο να αμυνθεις τωρα μας εβαλαν κ αλλα αινιγματα σχετικα με το ποιος ειναι ο σωστος τροπος αμυνα..μα ειναι δυνατον να μου βαζουν την κληση δευτερου παιχτη στο ΡΒ πανω δεξια?Ελεος!Ευτυχως μπορεις να το αλλαξεις και εβαλα το κοκινο Β γιαυτη τη δουλεια.Για να κλεψεις τη μπαλα πρεπει να οργανωσης ειδικο σχεδιο απαγωγης της και ΑΝ....Ειναι πιο ρεαλιστικο το οτι εβαλαν ξεχωριστο κουμπι για το μινι τακλιν αλλα πολυ δυσκολια..Βασικα διευκολυνει αυτο το στυλ τους αμυντικογενεις παιχτες που περιμενουν πισω και κλεινουν χωρους ωστε να κανει το λαθος ο αντιπαλος και να βγουν αντεπιθεση.Εγω αυτο το στυλ ημουν μεχρι πριν καμια βδομαδα οποτε και αποφασισα να παιζζω πιο ανοιχτα και βρηκα τροπο για επιθετικη αμυνα και πρεσινγκ ομως αυτο τωρα ετσι οπως ειναι με προβληματιζει γιατι δε λειτουγει ο τροπος που ειχα βρει.Βαζει πολλα αινιγματα σε οσους θελουν να παιζουν επιθετικη αμυνα ο νεος τροπος...

 

 

Βλεπω Πολλα μενου και Ονλινε Ειδοποιησεις πραγμα πολυ ευχαριστο.Αναμενω να εξερευνησω τα μενου.

 

 

Καλες οι εντυπωσεις μου απο το λιγο που ειδα με αρνητικο τη δυσκολια στην αμυνα.

 

Να ευχαριστησω κιολας τους stratigos , nzeppos και arsenal για τη βοηθεια.

 

τελικη αποψη θα πω πιο μετα! :rolleyes: :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα καταφερα να μην κρασαρει.απλα εβγαλα το χειρηστηριο απο το usb και οταν αρχισε το παιχνιδι μπηκε κανονικα .εβαλα ξανα το χειρηστηριο και απο τοτε δεν κρασαρει καθολου.

 

στο demo υπήρχε ένα fix που το διόρθωνε αυτό

νομίζω ήταν ΑΥΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το τεχνικό σουτ, ειδικά όταν βγαίνεις τετ-α-τετ από πλάγια θέση. Επίσης φρόντισε ο παίκτης σου να παίρνει τέτοια θέση έτσι ώστε όταν σουτάρει να μην πάει φαίνεται ότι θα πάει κατευθιαν πάνω στον αντίπαλο goalkeeper. Αργότερα όταν εξοικειωθείς περισσότερο , μπορείς να δοκιμάσεις τη λόμπα αλλά ακόμα και να περάσεις τον τερματοφύλακα.

 

Μη νομίζεις ότι δεν χάνω τετ-α-τετ , πάνω στη φούρια τα παραπάνω εύκολα λέγονται αλλά δυσκολότερα γινονται :-D

A ευχαριστώ πολύ.Με ποια κουμπιά το κάνεις το τεχνικό σουτ και τη λόμπα?Η αν υπάρχει κανα λινκ με τα κουμπια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα μπήκε το creation centre η super league...

σε αυτό το site http://www.ea.com/soccer/creation-centre

κάνετε login με τα στοιχεία του origin μετά στην αναζήτηση γράφτε super league και πατήστε εκεί που λέει bookmark,μετά μέσα από το παιχνίδι με το που πάτε στο creation centre θα σας το έχει έτοιμο για κατέβασμα..(απ' ότι λεεί θα μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε κανονικά στο career mode και στα friendly σε online)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...