Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον ακύρωσε όλα τα παραπάνω που σου δείχνω και απλά επέλεξε "Xbox 360 Controller Emulator"στην πρώτη φωτο και πάτα "enable"

και μην πειράξεις κανένα κουμπί ,θα βάλει τα κουμπια του xbox controler αυτόματα.

Μα αυτην την επιλογή παίζει με όλα τα παιχνίδια το ps3 controler.Το δοκίμασα πριν λίγο

 

 

 

ΤΟ έκανα αυτό και μου δουλεύουν όλα τελεια εκτος απο το τον δεξιο μοχλο και ετσι δεν μπορω να κανω τα skill movies. Σε εσενα δουλευει ο δεξιος μοχλος και αν ναι θα μπορουσες να με βοηθησεις να φτιαξω να δουλευει και σε εμενα

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εχω ενα προβλημα με το gamepad.

 

Εχω αυτο :

 

http://www.plaisio.g...mepad-PC-WD.htm

 

Υπαρχει ομως ενα μπερδεμα με τα κουμπια. Π.χ το start δεν κανει τιποτα, το select κανει οτι και το start, με αποτελεσμα να μη μπορω στην arena να βγαλω τις επιλογες για practice. Στην ουσια δε μπορω να κανω practice δηλαδη.

Επισης, ο 2ος αναλογικος δεν δουλευει, ειναι αναμμενο το λαμπακι analog αλλα μεσα στο παιχνιδι δε κανει τιποτα κι ετσι δε μπορω να κανω καμια skill move. Αν σβησω το analog, τοτε ο 2ος αναλογικος με το που τον κουναω, κανει σουτ κλπ.

Τελος, υπαρχει αντιστροφη των RT,RB,LT,LB. Π.χ παω στα settings και ενω επανω δειχνει οτι στην επομενη καρτελα πας με το RT, εμενα παει με το RB. Αντιστοιχα, μεσα στο παιχνιδι sprint κανει με το RB και οχι με το RT οποτε αναγκαστικα να τα αντιστρεψω απο τις ρυθμισεις.

 

Εχει κανεις παρομοιο προβλημα με καποιο gamepad?

 

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με ενα trust predator χειριστηριο.Το ελυσα εν μερει το προβλημα με το xpadder.To προβλημα με το δεξι αναλογικο συνεχιζει να υπαρχει, ομως ρυθμισα τα κουμπια και τωρα ειναι σωστα.Αν εχεις windows 7 τρεξε το προγραμμα με compatability windows xp.

 

Ερώτηση: Στην έκδοση του θείου οι παίκτες και το κοινό φαίνονται low-res και δεν μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις. Τι μπορώ να κάνω;

 

δοκιμασε απο τον control panel της καρτας γραφικων σου να ενεργοποιησεις το anisotropic filtering,Negative LOD Bias και trilinear optimization

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβως θα το κανω αυτο?

 

Αν εχεις windows 7 γραψε στην αναζητηση της εναρξης regedit και πατα enter αν εχεις XP πατα εναρξη εκτελεση και εκει γραψε regedit.

Τωρα στα αριστερα στο regedit πηγαινε : HKEY_CURRENT_USER->System->CurrentControlSet->Control->MediaProperties->PrivateProperties->Joystick->OEM

και μεσα εκει θα βρεις τα χειριστηρια σου βρες αυτο που εχεις προβλημα και στο OEMName κανε modify και βαλε : Logitech Dual Action

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια , εχω ενα προβλημα με το χειριστηριο στο φιφα.

Εχω το speedlink 2 και δεν μπορω να αλλαξω τα κουμπια μεσα απο το παιχνιδι..

Με λιγο ψαξιμο στο γοογλε ειδα οτι και αλλα ατομα εχουν παρομοιο προβλημα με το συγκεκριμενο joystick και οτι δεν ειναι συμβατο με το παιχνιδι .

Υπαρχει κανεις που εχει το speedlink 2?

Αν οχι ξερετε πως μπορω να το διορθωσω; Βασικα ειναι διορθωφσαμπλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις windows 7 γραψε στην αναζητηση της εναρξης regedit και πατα enter αν εχεις XP πατα εναρξη εκτελεση και εκει γραψε regedit.

Τωρα στα αριστερα στο regedit πηγαινε : HKEY_CURRENT_USER->System->CurrentControlSet->Control->MediaProperties->PrivateProperties->Joystick->OEM

και μεσα εκει θα βρεις τα χειριστηρια σου βρες αυτο που εχεις προβλημα και στο OEMName κανε modify και βαλε : Logitech Dual Action

 

Το εκανα...Εφτιαξε ο αναλογικος μοχλος, τα triggers πλεον ειναι σωστα, αλλα χαλασαν τα κουμπια.Φτου...

 

Ενα gamepad fix που ειχε βγει για το demo δεν κανει δουλεια? Μου εχει σπασει τα νευρα γαμω το gamepad μου μεσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να ακουστεί ηλίθια αλλά θα την κάνω..

 

Επειδή εδώ και κάποια χρόνια παίζω μόνο PRO λέω να πάρω το FIFA φέτος αλλά επειδή έχω συνηθίσει τους χειρισμούς, γίνεται στο FIFA να βάλω ακριβώς τα ίδια κουμπιά με το PRO??

 

Πιό αναλυτικά μπορώ να είναι το σουτ,πίεση,αλλαγή παίχτη,κλπ στα ίδια ακριβώς κουμπιά με το PRO??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να ακουστεί ηλίθια αλλά θα την κάνω..

 

Επειδή εδώ και κάποια χρόνια παίζω μόνο PRO λέω να πάρω το FIFA φέτος αλλά επειδή έχω συνηθίσει τους χειρισμούς, γίνεται στο FIFA να βάλω ακριβώς τα ίδια κουμπιά με το PRO??

 

Πιό αναλυτικά μπορώ να είναι το σουτ,πίεση,αλλαγή παίχτη,κλπ στα ίδια ακριβώς κουμπιά με το PRO??

 

ναι, μπορείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που μπορεί να ακουστεί ηλίθια αλλά θα την κάνω..

 

Επειδή εδώ και κάποια χρόνια παίζω μόνο PRO λέω να πάρω το FIFA φέτος αλλά επειδή έχω συνηθίσει τους χειρισμούς, γίνεται στο FIFA να βάλω ακριβώς τα ίδια κουμπιά με το PRO??

 

Πιό αναλυτικά μπορώ να είναι το σουτ,πίεση,αλλαγή παίχτη,κλπ στα ίδια ακριβώς κουμπιά με το PRO??

 

το alternate controller (1) είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα...Εφτιαξε ο αναλογικος μοχλος, τα triggers πλεον ειναι σωστα, αλλα χαλασαν τα κουμπια.Φτου...

 

Ενα gamepad fix που ειχε βγει για το demo δεν κανει δουλεια? Μου εχει σπασει τα νευρα γαμω το gamepad μου μεσα....

 

Φτιαχτα ingame τα κουμπια ρε συ αυτο ειναι ευκολο.

 

καλησπερα παιδια , εχω ενα προβλημα με το χειριστηριο στο φιφα.

Εχω το speedlink 2 και δεν μπορω να αλλαξω τα κουμπια μεσα απο το παιχνιδι..

Με λιγο ψαξιμο στο γοογλε ειδα οτι και αλλα ατομα εχουν παρομοιο προβλημα με το συγκεκριμενο joystick και οτι δεν ειναι συμβατο με το παιχνιδι .

Υπαρχει κανεις που εχει το speedlink 2?

Αν οχι ξερετε πως μπορω να το διορθωσω; Βασικα ειναι διορθωφσαμπλ;

 

Κανε το ιδιο που αναφερω απο πανω στο φιλο μεσα απο registry.

 

Λοιπον οσο αναφορα τα χειριστηρια αν πατε Documents/Fifa 12 μεσα εκει εχει 2 αρχεια το ButtonData.ini και το ButtonDataSetup.ini αν τα ανοιξετε με wordpad θα δειτε τα χειριστηρια που εχουν βαλει στο φιφα ως συμβατα επειδη ομως τα μη συμβατα τα λαμβανει με οτι θελει απο τα συμβατα μπορει πχ οπως εγινε στο προηγουμενο φιλο να το παρει ως ενα που δεν του εχει δηλωσει στα κουμπια τα triggers για το λογο του οτι δεν εχει triggers το συγκεκριμενο που "νομιζει" οτι ειναι ενω το χειριστηριο που κρατατε να εχει. Με το τροπο που ειπα να αλλαξει το ονομα στη registry λαμβανει το χειριστηριο ως 1 απλο της logitech που το αναγνωριζει και εχει triggers και ολα τα "φυσιολογικα" κουμπια. Εγω ετσι εφτιαξα το προβλημα που ειχα με το Saitek μου επισης μεσα απο εκει μπορειτε με λιγο ψαξιμο να αλλαξετε τις λειτουργιες των κουμπιων πχ εμενα στο Saitek οταν το εφτιαξα ειχε αναποδα το σταρτ και το σελεκτ ε πηγα μεσα εκει και αλλαξα τις λειτουργιες του ενος στου αλλου.

Απλα κρατατε backup στα 2 αρχεια των κουμπιων. Α και οτι αλλαζετε στο ενα αλλαζετε και στο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχτα ingame τα κουμπια ρε συ αυτο ειναι ευκολο.

 

 

 

 

Προσπαθησα ρε συ αλλα δεν τα καταφερα, οταν παταω πανω σε μια επιλογη και μετα περιμενει να την κανω replace με κατι αλλο, δεν κανει τιποτα. Οποιο κουμπι κι αν πατησω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ενας φιλος μου αγορασε το φιφα και στην αρχικη εικονα μολις φορτωνει το παιχνιδι του crashari καμια λυση???

 

Το γνωστό πρόβλημα με τα gamepad ; αν το αποσυνδέσει λογικά θα μπει. Ας το κάνει για να τσεκάρει αν φταίει ο μοχλός.

 

Προσπαθησα ρε συ αλλα δεν τα καταφερα, οταν παταω πανω σε μια επιλογη και μετα περιμενει να την κανω replace με κατι αλλο, δεν κανει τιποτα. Οποιο κουμπι κι αν πατησω..

 

Δοκίμασες να τον ρυθμίσεις ξέχωρα με κανέναν gamepad emulator ;

 

 

 

πχ XBOX360 Controller Emulator v3.0

 

http://www.tocaedit.com/IB/index.php?automodule=downloads&showfile=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...