Προς το περιεχόμενο

FIFA 12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγότερο απαιτητικό νομίζω είναι το Pro, αν κρίνω από το laptop τριετίας που έχω. Μπορεί όμως να φταίει και η κάρτα γραφικών ATI, που γενικά έχει θέματα με το Fifa.

 

Καλύτερο είναι το Fifa, ειδικά αν μιλάμε για online. Στο offline θα έλεγα ότι οι μισοί λένε έτσι κι οι άλλοι αλλιώς. Δεν χάνεις κάτι να τα δοκιμάσεις και τα δύο και να κρίνεις μόνος σου, υπάρχουν διαθέσιμα demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λιγότερο απαιτητικό νομίζω είναι το Pro, αν κρίνω από το laptop τριετίας που έχω. Μπορεί όμως να φταίει και η κάρτα γραφικών ATI, που γενικά έχει θέματα με το Fifa.

 

Καλύτερο είναι το Fifa, ειδικά αν μιλάμε για online. Στο offline θα έλεγα ότι οι μισοί λένε έτσι κι οι άλλοι αλλιώς. Δεν χάνεις κάτι να τα δοκιμάσεις και τα δύο και να κρίνεις μόνος σου, υπάρχουν διαθέσιμα demo.

 

 

 

 

δε το θελω για'μενα,για εναν φιλο που εχει λαπτοπ ρωτάω,με κάλυψες

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια!!!!!

Βασικά όλοι οι φίλοι μου παίζουν PES και πέρυσι που προσπάθησα να τους το δείξω δεν ήθελαν. Φέτος όμως το πήρα πιο δυναμικά το θέμα και ήδη στον ένα είχαμε αλλαγή. Μόλις του το έδειξα το Σάββατο μου λέει "Αυτό είναι ποδόσφαιρο". Έχω άλλους δύο ακόμα να πείσω βέβαια :)

 

δοκίμασε να τα βάλεις semi και manual και πείραξε και τα sliders και θα δεις τεράστια διαφορά

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα sliders γενικά υπάρχει θέμα, γιατί δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να βγάλει εύκολα άκρη αν τα σετάρει και δοκιμάζει μόνος του (ειδικά αν δεν πολυγνωρίζει και το παιχνίδι).

 

Αλλά και όσα ολοκληρωμένα set έχω δοκιμάσει από το operationsports ήταν μάλλον απογοητευτικά. Τα συγκεκριμένα γενικά μου έδωσαν την εντύπωση ότι ο καθένας βάζει πραγματικά ό,τι sliders του καπνίσει, χωρίς καμία φιλοσοφία πίσω από αυτά. Τα περισσότερα έκαναν το παιχνίδι αφύσικο αργό (δεν μπορεί το Ρεάλ-Μπαρτσελόνα να είναι πιο αργό από το Θρασύβουλος-Λειβαδιά), ενώ είχαν κι άλλα κουσούρια. Νομίζω είναι νωρίς ακόμα για sliders της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα sliders γενικά υπάρχει θέμα, γιατί δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να βγάλει εύκολα άκρη αν τα σετάρει και δοκιμάζει μόνος του (ειδικά αν δεν πολυγνωρίζει και το παιχνίδι).

 

Αλλά και όσα ολοκληρωμένα set έχω δοκιμάσει από το operationsports ήταν μάλλον απογοητευτικά. Τα συγκεκριμένα γενικά μου έδωσαν την εντύπωση ότι ο καθένας βάζει πραγματικά ό,τι sliders του καπνίσει, χωρίς καμία φιλοσοφία πίσω από αυτά. Τα περισσότερα έκαναν το παιχνίδι αφύσικο αργό (δεν μπορεί το Ρεάλ-Μπαρτσελόνα να είναι πιο αργό από το Θρασύβουλος-Λειβαδιά), ενώ είχαν κι άλλα κουσούρια. Νομίζω είναι νωρίς ακόμα για sliders της προκοπής.

 

σίγουρα θέλει δουλειά στα sliders, αλλά παίζοντας μαθαίνεις να λύνεις και να δένεις (που έλεγε και μια παλιά διαφήμιση) :-D

 

το θετικό είναι ότι μπορείς να τα πειράζεις μέσα από τους αγώνες και να βρεις τελικά αυτό που σου ταιριάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όπως το δείχνει η σελίδα περίπου.πάω να βγάλω τις φώτο τώρα

 

46524667.jpg

16292313.jpg

 

 

 

καλα εισαι και ο πρωτος. Ευχαριστω πολυ μολις παω το απογευμα στο σπιτι θα το δοκιμασω και αν τα κουμπια ειναι ετσι οπωσ τα λες βλεπω να εχουμε ξενυχτια

Λοιπον ακύρωσε όλα τα παραπάνω που σου δείχνω και απλά επέλεξε "Xbox 360 Controller Emulator"στην πρώτη φωτο και πάτα "enable"

και μην πειράξεις κανένα κουμπί ,θα βάλει τα κουμπια του xbox controler αυτόματα.

Μα αυτην την επιλογή παίζει με όλα τα παιχνίδια το ps3 controler.Το δοκίμασα πριν λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

User / CPU

Sprint Speed: 52 52 UPD 48

Acceleration: 48 48 UPD 50

Shot Error: 50 50

Pass Error: 50 50 UPD 55

Shot Speed: 50 50

Pass Speed: 61 61 UPD 63 - 61

Injury Frequency: 91 91

Injury Severity: 50 50

Goalkeeper Ability: 50 50

Positioning Marking: 99 99

Positioning Run Freq.: 60 60 UPD 69

Positioning Line Height: 35 35

Positioning Line Length: 35 35

Positioning Line Width: 30 30

Positioning Fullbacks: 50 50 UPD 45

Power Bar: 50

(για τους λάτρεις του manual βάλτε στο User: Pass Error 0)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε add και εμένα, celestialpenso!!

 

Για όσους θέλουν κάναμε ομάδα με ονομα Hellas club στο Pro Clubs, σε κανένα μήνα αρχίζει η σεζόν οπότε όσοι θέλετε μπείτε, ο stathisq είναι ο manager του club,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα προβλημα με το gamepad.

 

Εχω αυτο :

 

http://www.plaisio.g...mepad-PC-WD.htm

 

Υπαρχει ομως ενα μπερδεμα με τα κουμπια. Π.χ το start δεν κανει τιποτα, το select κανει οτι και το start, με αποτελεσμα να μη μπορω στην arena να βγαλω τις επιλογες για practice. Στην ουσια δε μπορω να κανω practice δηλαδη.

Επισης, ο 2ος αναλογικος δεν δουλευει, ειναι αναμμενο το λαμπακι analog αλλα μεσα στο παιχνιδι δε κανει τιποτα κι ετσι δε μπορω να κανω καμια skill move. Αν σβησω το analog, τοτε ο 2ος αναλογικος με το που τον κουναω, κανει σουτ κλπ.

Τελος, υπαρχει αντιστροφη των RT,RB,LT,LB. Π.χ παω στα settings και ενω επανω δειχνει οτι στην επομενη καρτελα πας με το RT, εμενα παει με το RB. Αντιστοιχα, μεσα στο παιχνιδι sprint κανει με το RB και οχι με το RT οποτε αναγκαστικα να τα αντιστρεψω απο τις ρυθμισεις.

 

Εχει κανεις παρομοιο προβλημα με καποιο gamepad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα προβλημα με το gamepad.

 

Εχω αυτο :

 

http://www.plaisio.g...mepad-PC-WD.htm

 

Υπαρχει ομως ενα μπερδεμα με τα κουμπια. Π.χ το start δεν κανει τιποτα, το select κανει οτι και το start, με αποτελεσμα να μη μπορω στην arena να βγαλω τις επιλογες για practice. Στην ουσια δε μπορω να κανω practice δηλαδη.

Επισης, ο 2ος αναλογικος δεν δουλευει, ειναι αναμμενο το λαμπακι analog αλλα μεσα στο παιχνιδι δε κανει τιποτα κι ετσι δε μπορω να κανω καμια skill move. Αν σβησω το analog, τοτε ο 2ος αναλογικος με το που τον κουναω, κανει σουτ κλπ.

Τελος, υπαρχει αντιστροφη των RT,RB,LT,LB. Π.χ παω στα settings και ενω επανω δειχνει οτι στην επομενη καρτελα πας με το RT, εμενα παει με το RB. Αντιστοιχα, μεσα στο παιχνιδι sprint κανει με το RB και οχι με το RT οποτε αναγκαστικα να τα αντιστρεψω απο τις ρυθμισεις.

 

Εχει κανεις παρομοιο προβλημα με καποιο gamepad?

 

Φιλε δεν ειχα ακριβως παρομοιο προβλημα αλλα ξερω τη λυση ισως να σε πεδεψει ομως. Για αρχη πηγαινε στο regedit και βαλε το χειριστιριο σου να το βλεπει ως Logitech Dual Action οπως καναμε στο demo αφου το κανεις δοκιμασε να μπεις στο παιχνιδι και δες αν σου λειτουργουν τα αναλογικα τα κουμπια θα τα φτιαξουμε μετα. Αν σου λειτουργουν, καλως αν οχι θελει περισσοτερο ψαξιμο. Δες και πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση: Στην έκδοση του θείου οι παίκτες και το κοινό φαίνονται low-res και δεν μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις. Τι μπορώ να κάνω;

 

Τι εννοείς όταν λες ότι δεν μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς όταν λες ότι δεν μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις?

 

Λάθος διατύπωση. Αλλάζω τις texture ρυθμίσεις μέσα απο το settings, και πάλι βλέπω αρκετά low-res πράγματα στο παιχνίδι. Σαν να παίζω FIFA 2004. Άκουσα οτι υπάρχει ένα .txt αρχείο όπου τα αλλάζεις χειροκίνητα. Τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν ειχα ακριβως παρομοιο προβλημα αλλα ξερω τη λυση ισως να σε πεδεψει ομως. Για αρχη πηγαινε στο regedit και βαλε το χειριστιριο σου να το βλεπει ως Logitech Dual Action οπως καναμε στο demo αφου το κανεις δοκιμασε να μπεις στο παιχνιδι και δες αν σου λειτουργουν τα αναλογικα τα κουμπια θα τα φτιαξουμε μετα. Αν σου λειτουργουν, καλως αν οχι θελει περισσοτερο ψαξιμο. Δες και πες.

 

Πως ακριβως θα το κανω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...