Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

salida άμα έχεις πειραγμένη ρομ μου φαίνεται δεν γίνεται.Και εγώ το είχα και έκανε τα ίδια ακριβώς.

 

 

Κανονική ROM official έχω, απλά είναι unlocked !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ένα θέμα με το τελευταίο update το 8107 αν θυμάμαι καλά αυτό που φτιάχνει το keyboard που εξαφανίζεται.

Ενώ κατεβαίνει κανονικά το update και τραβάει backup το κινητό κλείνει με το error 80180048.

 

Έχω HTC Trophy

os version 7.10.7740.16

firmware ver 2250.21.51001.168

hardware ver 0003

radio soft 5.69.09.05a_22.50.50.21U

 

καμιά ιδέα ? έκανα unistall και ξανά install το Zune και τα windows phone tools αρκετές φορές !!!

 

Τελικά έκανα το update με την χρήση του WP7 Update Cab Sender, και φαίνονται όλα να δουλεύουν σωστά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θέμα με το τελευταίο update το 8107 αν θυμάμαι καλά αυτό που φτιάχνει το keyboard που εξαφανίζεται.

Ενώ κατεβαίνει κανονικά το update και τραβάει backup το κινητό κλείνει με το error 80180048.

 

Έχω HTC Trophy

os version 7.10.7740.16

firmware ver 2250.21.51001.168

hardware ver 0003

radio soft 5.69.09.05a_22.50.50.21U

 

καμιά ιδέα ? έκανα unistall και ξανά install το Zune και τα windows phone tools αρκετές φορές !!!

 

Το έκανα μόλις τώρα σε φρεσκοστημένο lumia 800, χωρίς σπάσιμο, και το πήρε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστο το γεγονος οτι με τα wp8 θα λυθουν 3 απο τους βασικους περιορισμους που ειχαν τα wp7:

support for multicore processors

screen resolutions

removable microSD card storage.

Αυτο που δε καταλαβα,αν θα δεχθουν ολα τα wp7 smartphone,την αναβαθμηση για τα wp8?!

Και ποτε να τα περιμενουμε?Φημες λενε προς το τελος του 2012!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος ότι μετά το τελευταίο update (8107) έχει πέσει τρελά η διάρκεια της μπαταρίας;

Στο Ε900 μειώθηκε πάνω από 8-9 ώρες με την ίδια χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το παρακολουθω το θεμα μανιωδως και σκεφτομαι να τσιμπησω ενα τηλφωνακι νοκια lumia 710-800?τι προτεινετε?

 

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-Lumia-710-Black-002Z8G3.htm

 

 

η

 

http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-lumia-800/specifications

 

προβλεπεται και αναβαθμιση για windows phone 8 εχει ακουστει τιποτα καινουργιο?

Επεξ/σία από trelos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανένας άλλος ότι μετά το τελευταίο update (8107) έχει πέσει τρελά η διάρκεια της μπαταρίας;

Στο Ε900 μειώθηκε πάνω από 8-9 ώρες με την ίδια χρήση.

 

 

Μάλλον έχω την ίδια εντύπωση τώρα που το λες.

 

 

Και εγώ στο Τrophy μου το ίδιο παρατήρησα.Ειδικά άμα ανοίξω το 3g για πολύ ώρα πάει κατευθείαν στο battery saver.

 

 

Εγω δεν παρατηρησα κατι διαφορετικο

 

Επί του θέματος της μπαταρίας και εγώ στο Lumia μου φαίνεται ότι κρατάει πολύ λίγο. Βέβαια δεν ξέρω πόσο (θα) κρατούσε πριν το update και αν είναι ή όχι το γνωστό θέμα του lumia με την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα HD7 κ έχω άριστες εντυπώσεις κ από το κινητό κ από το λειτουργικό.Τον τελευταίο καιρό έχω διαπιστώσει ότι το κινητό μου δεν κάνει updates από το Marketplace, ενώ έχω πάρα πολλές εφαρμογές δεν αναβαθμίζει καμία από αυτές ούτε από τα παιχνίδια. Στο κινητό δεν έχω κάνει κανένα hack ούτε έχω προσπαθήσει να κάνω το παραμικρό....Η έκδοση λογιμσικού του είναι OS version: 7.10.8107.79...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με lumia 800 δεν εχω θεμα με την μπαταρια. μιας και το πηρα προσφατα ασχολουμαι συνεχεια με αυτο αλλα και παλι τη μερα τη βγαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...