Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή σκέφτομαι να πάρω windows phone και θα δημιουργήσω καινούριο windows live id για το κινητό, θα ήθελα να μάθω αν πρέπει να κάνω ελληνικό ή αγγλικό. αυτό το καθορίζεις από την χώρα που θα δηλώσεις? τι θα κερδίσω αν έχω ελληνικό και τι αν έχω αγγλικό?

 

Εγώ έπρεπε να γυρίσω τον λογαριασμό μου σε ελληνικό για να μπορώ να κάνω αγορές με την ελληνική μου πιστωτική κάρτα. Δεν ξέρω αν τα ελληνικά app φαίνονται σε λογαριασμό αλλά σε ελληνικό app χάνετε σίγουρα η αναζήτηση μουσικής μέσω bing και η αγορά μουσική μέσω store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστώ πολύ. δηλαδή με αγγλικό δεν μπορείς να κάνεις αγορές με ελληνική κάρτα. μπορώ να το δοκιμάσω με αγγλικό και μετά να το γυρίσω σε ελληνικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ. δηλαδή με αγγλικό δεν μπορείς να κάνεις αγορές με ελληνική κάρτα. μπορώ να το δοκιμάσω με αγγλικό και μετά να το γυρίσω σε ελληνικό?

 

Ναι μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς αν κάνεις hard reset τη συσκευή και βάλεις άλλο account μετά.

Κάποτε μπορούσες να κάνεις αλλαγή μέσα απο τις ρυθμίσεις email και xbox live (και τα 2 πρέπει να αλλάξουν για να αλλάξει το marketplace), αλλά τώρα δε γίνεται.

Είμαι σχεδόν σίγουρος. Άρα τώρα δε το γλιτώνεις το hard reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ και πάλι. υπάρχει τρόπος να κάνω βίντεοκληση με ένα symbian belle (nokia 701) μέσω wifi? κάποιο προγραμα που να το υποστηρίζουν και οι δυο πλατφόρμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει application που να μπορεί να συνδέσει το lumia 800 με οποιαδήποτε άλλη συσκευή μέσω bluetooth για ανταλλαγή

αρχείων? Δοκίμασα με ένα galaxy ace, και με ένα nokia 6303 ωστόσο και στις 2 προσπάθειες εβγαλε "device not supported"...:|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να περάσω το πρόγραμμα της σχολής μου στο calendar του windows live μου

και επομένως στο lumia μου.

 

Υπάρχει κάποιος έυκολος τρόπος να το κάνω, μιας και είναι αδύνατον να κάθομαι

να γράφω για κάθε μέρα κάθε ώρα για 4 μήνες την agenda στο calendar;

 

Γίνεται να υπάρχει κάποιο reccurance ή κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος έυκολος τρόπος να το κάνω, μιας και είναι αδύνατον να κάθομαι

να γράφω για κάθε μέρα κάθε ώρα για 4 μήνες την agenda στο calendar;

 

Γίνεται να υπάρχει κάποιο reccurance ή κάτι τέτοιο;

 

Aν πας στο hotmail/windowslive σου και πας στο calendar, όταν κάνεις add event θα δεις από κάτω "Προσθήκη περισσότερων στοιχείων". Από εκεί μπορείς να επιλέξεις περιοδικότητα και ημερομηνία λήξης του event. Οπότε κάθε μάθημά σου το βάζεις με εβδομαδιαία περιοδικότητα μέχρι το τέλος του εξαμήνου. και είσαι άρχοντας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να μεταφέρω κάπως τα βιντεο στο pc? Και μη μου πειτε με skydrive/zune γιατι θα θέλει καμια βδομάδα

να τα ανεβασει....:P

 

Όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή και ανοίγεις το zune τα μεταφέρει αυτόματα και πολύ γρήγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...