Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H εταιρία ΞMPERION (UK) προμοτάρει τηλέφωνο υπό ανάπτυξη (σε συνεργασία με τη MS) dual boot με Windows 10Arm και Android. Μάλλον δεν είναι concept, αλλά έχει κατασκευαστεί πρωτότυπο. Όπως έχει αναφερθεί παραπάνω, τα Windows 10X, προς το παρόν είναι μόνο για Intel επεξεργαστές. Αυτό τονίζει η εταιρία. Στο μέλλον όπως αναφέρει είναι στα σχέδιά της και μια έκδοση με Windows 10X (θα ήταν προτιμότερο, μιας και πρόκειται για mobile OS). Ίδωμεν.

emperion-nebulus-4.jpg

 

emperion-nebulus-1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή το τελευταίο άρθρο του AAWP

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23782_Its_obvious_but_Dont_use_WDRT_.php

ας ξαναρωτήσω κι εδώ μήπως γνωρίζει κάποιος.

Έχω φορτώσει σε WP8.1 σωρό από εφαρμογές πριν κλείσει το Store. Έχω πλήρες img backup, που μπορώ να φλασάρω μόνο την ίδια συσκευή. Για να φλασάρω άλλη συσκευή με ίδιο μοντέλο και RM χρειάζομαι ffu.

Υπάρχει τρόπος να μετατρέψω το img σε ffu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
12 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Tα emergency broadcast messages πως ενεργοποιουνται; Δεν ελαβα κανενα στο windows mobile 8.1

Δεν ελαβα ουτε εγω στα 10αρια.

καλλιτερα! :D 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπηρεσία Επικοινωνιών Εκτάκτου Ανάγκης 112

Αν δεν έχετε έξυπνο κινητό (smartphone), μπορείτε να εγγραφείτε παρακάτω ή καλώντας το 112, προκειμένου να λαμβάνετε ειδοποιήσεις με σύντομα μηνύματα ...

https://112.gr/el-gr/

https://www.protothema.gr/greece/article/983792/koronoios-112-poioi-kai-giati-den-elavan-to-minuma-deite-pos-tha-eggrafeite-vima-vima-stin-platforma/

Επεξ/σία από cameranek
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν τα wp ειδοποιησεις εκτακτης αναγκης? Δεν θελω να γινω κακος, αλλα ποιος ο λογος να το ποσταρεις εδω οταν εχουμε τοσα θεματα για τον κορονοϊο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, jim_p είπε

Δεν εχουν τα wp ειδοποιησεις εκτακτης αναγκης? Δεν θελω να γινω κακος, αλλα ποιος ο λογος να το ποσταρεις εδω οταν εχουμε τοσα θεματα για τον κορονοϊο?

Όχι, Στα wp δεν έρχονται ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης. Αυτός είναι ο λόγος.  Η ανάρτηση είναι εντός θέματος. Ενημέρωσα μάλιστα και κάποιον που ρώταγε τι πρέπει να κάνει για να του έρχονται ειδοποιήσεις στο 950. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jim_p είπε

Δεν εχουν τα wp ειδοποιησεις εκτακτης αναγκης? Δεν θελω να γινω κακος, αλλα ποιος ο λογος να το ποσταρεις εδω οταν εχουμε τοσα θεματα για τον κορονοϊο?

Δεν καταλαβαινω αλλα γιατι ειμαστε offtopic? Εχω wp lumia 640 XL και δεν παιρνω emergency alerts. Θα προτιμουσα μια λυση καλυτερη απο αυτη του cameranek, που ειναι για μη smartphone τηλεφωνα.αν δεν βρεθει τελικα θα κανω αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Λοιπον εχουμε  κινητο lumia 532 με windows 10   της μικρης μου κορης που το εχει 5 χρονια και την βολευει και δεν το αλλαζει .

Σημερα το ανοιξε και πηγε να βγαλει φωτο αλλα η καμερα δεν εδειχνε στην οθονη το θεμα  (δηλαδη μαυριλα)  και  ελεγε να γινει επανεκκινηση του κινητου  .

Γινεται επανεκκινηση και  υπαρχει το φοντο της επιφανειας εργασιας αλλα κανενα εικονιδιο  , εκτός εκτος της μπαρας αναζητησης  για τις εφαρμογες  (που βεβαια αν αναζητησεις δεν στις βγαζει )

Επισης  οι ρυθμισεις δουλευουν κανονικα   .

Μας χαθηκαν λοιπον τα εικονιδια των εφαρμογων  , καμμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, otso είπε

Λοιπον εχουμε  κινητο lumia 532 με windows 10   της μικρης μου κορης που το εχει 5 χρονια και την βολευει και δεν το αλλαζει .

Σημερα το ανοιξε και πηγε να βγαλει φωτο αλλα η καμερα δεν εδειχνε στην οθονη το θεμα  (δηλαδη μαυριλα)  και  ελεγε να γινει επανεκκινηση του κινητου  .

Γινεται επανεκκινηση και  υπαρχει το φοντο της επιφανειας εργασιας αλλα κανενα εικονιδιο  , εκτός εκτος της μπαρας αναζητησης  για τις εφαρμογες  (που βεβαια αν αναζητησεις δεν στις βγαζει )

Επισης  οι ρυθμισεις δουλευουν κανονικα   .

Μας χαθηκαν λοιπον τα εικονιδια των εφαρμογων  , καμμια ιδεα;

Σύνδεσε το κινητό στο pc να πάρεις backup και μετά κάνε reset το κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...