Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, marios28 είπε

Παίζει τώρα η Πειραιώς;  Δεν έχω πειραιώς, αλλά το είχα διαβάσει το ζήτημα. Αν θυμάμαι καλά έκανε reload κατά τη σύνδεση και δεν συνδεόταν με τον edge. Νομίζω ότι o monument ολοκλήρωνε επιτυχώς τη διαδικασία σύνδεσης.

Ακριβώς αυτό έκανε! Ναι η Πειραιώς τώρα παίζει μια χαρά! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Η τιμή είναι υψηλή όντως. Παίζει πολύ custom hw. Είδα review για το εσωτερικό της συσκευής και είναι ότι πιο λεπτό υπάρχει. Ίσα που χωράει η USB c. 

Έχεις δίκιο. Υπήρχαν ελπίδες/φήμες ότι θα κρατιόταν γύρω στα 1000 δολάρια αρχική, οπότε τα 1400 χτύπησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, marios28 είπε

Έχεις δίκιο. Υπήρχαν ελπίδες/φήμες ότι θα κρατιόταν γύρω στα 1000 δολάρια αρχική, οπότε τα 1400 χτύπησαν.

Πιστεύω ότι ειδικά black friday θα to δουμε προσφορά κοντά σε αυτή την τιμή των 1000. Εγώ πάντως θα περιμένω την 2η έκδοση που θα έχει ωριμάσει και θα το έχουν βελτιώσει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Δοκίμασα το monument αλλά το skroutz δεν παίζει πάλι. Παίζει όμως το Netflix. Κάτι είναι και αυτό.

Όχι, από το παρατηρώ γίνονται render όλα τα αποτελέσματα το ένα πάνω στο άλλο. Κάποια ασυμβατότητα στο CSS/HTML. Που σημαίνει ότι ο edge ο δικός σου έχει διαφορετική έκδοση rendering engine.

Η τιμή είναι υψηλή όντως. Παίζει πολύ custom hw. Είδα review για το εσωτερικό της συσκευής και είναι ότι πιο λεπτό υπάρχει. Ίσα που χωράει η USB c. 

Αμα σου παίζει το Netflix είσαι άρχοντας! Εμένα παίζει στο win 8.1 830 και δεν παίζει στα 930 και 950 μου με win10. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, jadawin είπε

Αμα σου παίζει το Netflix είσαι άρχοντας! Εμένα παίζει στο win 8.1 830 και δεν παίζει στα 930 και 950 μου με win10. 

Ούτε εμένα μου παίζει με το app ή μέσα από τον edge . Μέσα από το Monument όμως παίζει. Δοκίμασέ το.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jadawin είπε

Αμα σου παίζει το Netflix είσαι άρχοντας! Εμένα παίζει στο win 8.1 830 και δεν παίζει στα 930 και 950 μου με win10. 

Εννοείς παίζει με την εφαρμογή appx/bundle ή από περιηγητή; Για τα 8.1 εννοώ

Στις 19/8/2020 στις 6:14 ΠΜ, flogerakos είπε

Εγώ δουλεύω το 930 από το 2013 μέχρι και σήμερα. Δεν παίζει ο skroutz όπως ανέφεραν τα παιδιά παραπάνω.

Έχεις δίκιο. Στην αναζήτηση εμφανίζει μόνο το κορυφαίο αποτέλεσμα. Δοκίμασα όλους του User Agents του Monument και του PAWA, αλλά δεν διορθώνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Mivas (myphone) είπε

Εννοείς παίζει με την εφαρμογή appx/bundle ή από περιηγητή; Για τα 8.1 εννοώ

Έχεις δίκιο. Στην αναζήτηση εμφανίζει μόνο το κορυφαίο αποτέλεσμα. Δοκίμασα όλους του User Agents του Monument και του PAWA, αλλά δεν διορθώνεται...

παίζει κανονικά απο την εφαρμογή που ειχα απο πριν κλεισει το store

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jadawin είπε

παίζει κανονικά απο την εφαρμογή που ειχα απο πριν κλεισει το store

Είναι αυτή η έκδοση 4.15.0.62, νεότερη ή παλαιότερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/8/2020 στις 10:13 ΠΜ, jadawin είπε

Αμα σου παίζει το Netflix είσαι άρχοντας! Εμένα παίζει στο win 8.1 830 και δεν παίζει στα 930 και 950 μου με win10. 

Στο 950 δοκίμασε τον Monument browser όπως σου λέει ο Retromaniac. Αν δεν παίζει, άλλαξε σε desktop (settings->navigation mode->desktop)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα μια σαχλαμαρα και εσπασα το τζαμακι του Νοκια Lumia 640 XL. Η αφη λειτουργει κανονικα κανω τα παντα απλα ειναι ασχημο στην οψη.

https://ibb.co/0qJ5xvx

ξετετε πως το φτιαχνω ή να παω καπου να το φτιαξουν οικονομικα;

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

Εκανα μια σαχλαμαρα και εσπασα το τζαμακι του Νοκια Lumia. Η αφη λειτουργει κανονικα κανω τα παντα απλα ειναι ασχημο στην οψη.

https://ibb.co/0qJ5xvx

ξετετε πως το φτιαχνω ή να παω καπου να το φτιαξουν οικονομικα;

Για να το φτιάξεις εσύ αγοράζοντας οθόνη από ebay είναι πολύ δύσκολο. Εγώ το κάνω χρόνια ερασιτεχνικά και δυσκολεύομαι αρκετά. Οι πιθανότητες να χαλάσεις περισσότερα λεφτά επειδή έκανες λάθος στην αλλαγή, είναι μεγάλη. Καλύτερα να πας σε μαγαζί αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά που θα δώσεις (60-90 ευρώ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

ειναι μονο το τζαμακι οχι ο Digitizer. Η αφη ειναι οκ.

Είναι τόσο δύσκολη διαδικασία που την κάνεις αν θες να κρατήσεις την original οθόνη. Δεν νομίζω να σου βγει λιγότερο γιατί θέλει πολύ κόπο για να γίνει. Μπορείς να ρωτήσεις πάντως και αν βρεις καλή τιμή γράψτο και εδώ μέσα να το έχουμε υπόψιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...