Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Revelations


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 291
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 νομιζω η 11(πραγματικα δεν θυμαμαι :Ρ)

Κι εμένα μου φαίνεται 9 είναι. Αλλά ούτως ή άλλως τα τελευταία είναι τόσο σύντομα, που μετά το έβδομο νομίζω ότι η αρίθμηση δεν έχει μεγάλη σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θα χωρισω την γνωμη μου σε Assassins creed και Revelations και θα ξεκινησω απο το τελευταιο

 

Το revelations ηταν πολυ μικρο σε διαρκεια σε διαρκεια σε σχεση με τα αλλα 3. τα sequences ηταν μικρα.

εγω ειχα προβλημα με την τραπεζα, δεν με πληρωνε, περναγε μια υφεση φαινεται. ετσι δεν ειχα αρκετα χρηματα και ακομα και τωρα που το εχω τερματισει δεν εχω την τελευταια στολη και δεν εχω ανακαινισει καν τα μισα κτιρια. για landmarks ουτε συζητηση. και λεφτα να ειχα ομως δεν θα τα ανακαινιζα ολα πριν τερματισω το παιχνιδι γιατι απλα δεν προλαβαινα. σου δινει πολυ υλικο αλλα η κυρια ιστορια ειναι μικρη. τα ελληνικα ηταν φοβερα. εδω τα μεταξωτα χαλια, ω χριστε μου, τι μου λες, και ποσα αλλα ακουσα. αλλα οτι θα ζουσα για να δω καποιον να λεει τον ezio βλακα, δεν το περιμενα. εκει με τις αμαξες που γινοταν μαχη κλπ κλπ ολη η φαση μου θυμιζε james bond, με tom cruise στο mission impossible και τον steven seagal. το αλεξιπτωτο μεσα στην πολη ηταν ελεηνο

σε σχεση με τα προηγουμενα ηταν πολυ χαλαρο. μαζευες ασπρες τουλιπες, εκανες κανα tail και ειχε λιγες μαχες. γερασε κιολας ο ezio οποτε δυστυχως ηταν αναμενομενο να χαλαρωσει λιγο. στα tombs ακομα ομως κρεμοταν απο μια σχισμη ενω απο κατω γινοταν χαμος. αυτο για αλλη μια φορα με χαλασε. δεν γινετε 50 χρονων ανθρωπος να κρεμιεται ετσι. ελεος. ουτε οταν 25 δεν γινετε κανονικα αυτο αλλα τεσπα. σε γραφικα δεν γινετε να ειναι καλυτερο δυστυχως γιατι εχει φτασει σε πολυ ψηλο επιπεδο. τελος πιστευω οτι ηταν χειροτερο απο τα υπολοιπα σε αυτα που ανεφερα αλλα για να κυλισει η ιστορια επρεπε να ειναι χειροτερο

 

Και παμε τωρα στο Assassins Creed με ενα μεγαλο MEGA SPOILER

 

για το desmond journey δεν εχω αποψη γιατι κρασαρει αλλα θα το φτιαξω που θα παει. παλι καλα που δεν ειχε glyths, παλι καλα. με εκνευριζανε πολυ στα προηγουμενα αλλα να ναι καλα το youtube. τα flashbacks με τα artifacts ηταν τελεια. *που να φανταζομουν οταν επαιξα πρωτη φορα το assassins creed 1 οτι ο altair θα ειναι ο πιο σημαντικος χαρακτηρας για ολη την ιστορια. εζησε πολλα χρονια, 92, μια χαρα κοτσονατος ηταν. μαθαμε και παραπανω πραγματα για την ζωη του ολα τελεια. το τελος τωρα... WTF? δακρυσα εκει που ο ezio βγαλει τα blades και αρχισε εναν μονολογο. τελικα ηταν γραφτο να συναντηθει ο ezio με τον altair εστω και απο αυτες τις συνθηκες. εκει που ηρθαν οι θεοι και εξηγουσαν, καταλαβα λιγα αλλα σημαντικα. η καταστροφη νομιζω οτι ηρθε επειδη ευθυγραμιστηκαν οι πλανητες. τυχαιο που φετος το 2012 θα γινει παλι ευθυγραμιση πλανητων; ειδατε ολοι μετα οτι καταστραφηκε ο κοσμος και εζησαν μονο 10κ ανθρωποι και λιγοι θεοι. ετσι φτιαχτηκαν τα apples of eden. μετεδωσαν την γνωση τους οι παλιοι συγχρονοι στους νεους παλιους μεσα απο τα apples. μπορειτε να μου θυμησετε ο ezio που ειχε βρει το 1ο apple of eden? για την συνεχεια τι να πω; δεν νομιζω οτι θα υπαρχει αλλο που να συνεχιζετε απο αυτο το σημειο αλλα δεν ειναι και απιθανο επειδη εχει αφησει καποια ερωτηματακια αναπαντητα. Το Assassins creed με λιγα λογια τα εσπαγε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Ήταν όντως το μικρότερο AC αλλά προσωπικά δεν με πείραξε ιδιαίτερα, γιατί όπως είπα σε προηγούμενο post το βρήκα αρκετά "σφιχτό". Δηλαδή δεν σε έβγαζε απ' το Animus, δεν είχε μεγάλα cutscenes, δεν είχε πολλά ξεκάρφωτα side missions, ενώ η πόλη ήταν μάλλον μικρή (λογικό αφού πλέον δεν υπάρχουν άλογα για τις μετακινήσεις αλλά ούτε και άδειες εκτάσεις). Θα το προτιμούσα λίγο μεγαλύτερο αλλά σε γενικές γραμμές δεν χαλάστηκα κιόλας.
  • Δεν είχα προβλήματα με την τράπεζα, αλλά ακόμα κι έτσι το Revelations απαιτεί πάααααρα πολλά λεφτά για τα landmarks. Μόνο η Αγία Σοφιά έχει 60 χιλιάρικα. Όταν τέλειωσα το παιχνίδι είχα προλάβει να αγοράσω όλα τα μαγαζιά και μου έλειπαν μόνο 3-4 landmarks. Υπόψιν έκανα και αρκετό money grinding. Στο τέλος έβγαζα κάπου 45 χιλιάδες/20 λεπτά, χώρια τις μεγάλες αμοιβές απ' τις αποστολές των assassins μου. Φυσικά αν υπάρχει bug με την τράπεζα που δεν πληρώνει, τότε φαντάζομαι πως το παιχνίδι γίνεται πολύ της υπομονής. Τα λεφτά όμως δεν κατάλαβα τι σχέση έχουν με τη "στολή". Αν εννοούμε την καλή πανοπλία του Ezio (αυτή που βρίσκει στην Αγία Σοφιά), την είχα πάρει ήδη από το 50-60% του παιχνιδιού.
  • Οι σκηνές με τις άμαξες στην αρχή (αλλά και αργότερα που κρέμεσαι με το αλεξίπτωτο απ' την άμαξα), μού φάνηκαν κι εμένα ελεεινές και άσχετες με το πνεύμα του παιχνιδιού. Επίσης πολλά σημεία που είχαν σκαρφάλωμα σε υπόγεια σπήλαια κλπ μού θύμισαν πολύ τις υπερβολές του Uncharted. Θα προτιμούσα να έλειπαν αυτά τα πράγματα από το AC. Ο δε 50άρης Ezio κοντεύει να ξεπεράσει ακόμα και το Sam Fisher μ' αυτά που κάνει...
  • Τέλος τα γραφικά είχαν βελτιωμένες υφές (πχ. δείτε τη γούνα στους ώμους του Ezio) αλλά και καλύτερο φωτισμό. Δεν ήταν ΠΟΛΥ καλύτερα από του Brotherhood, αλλά ήταν οπωσδήποτε αναβαθμισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εκτός από αυτά που λέτε, ένα πράγμα που δεν μου άρεσε:

 

Ότι πράγματι πέθανε η Lucy, ενώ στο Brotherhood το άφηνε λίγο ανοιχτό το ενδεχόμενο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με αυτο που λετε περι χρηματων.Επιβεβαιωνω οτι ειναι προβλημα του παιχνιδιου τελικα.Ισως η ubi πρεπει να το κοιταξει λιγο σοβαρα να βγαλει κανα fix γιατι χτες επαιζα 1 ωρα περιπου και λεφτα δεν πηρα ποτε απ την τραπεζα

να το παω 100%θελω

ελπιζω να το διορθωσουν μεχρι να φτασω 50 level στο multiplayer!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά παίζω πολύ τα side quests, φανταστείτε έχω ξεκλειδώσει όλα τα μαγαζιά, έχω αγοράσει όλα τα landmarks, έχω τελειώσει όλες τις side missions, όσες μου έχει βγάλει δηλαδή, έχω όλους τους assassins μου στο τελευταίο επίπεδο και προστάτες των den μου, έχω πάρει και την στολή αυτού του Πάκα, έχω αγοράσει ότι υπάρχει στα μαγαζιά, από όπλα μέχρι βιβλία και έχω και περίπου 700.000 να κάθονται μην μπορώντας να αγοράσω κάτι άλλο. Φανταστείτε ότι είμαι μόλις στο δεύτερο κλειδή ακόμα!

Πρόβλημα με την τράπεζα δεν έχω συναντήσει. Τέλος να πώ ότι δεν έχω βάλει κανένα patch ακόμα. Τελικά μάθαμε αν το 2o είναι αυτόνομο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει διορθωθεί ούτε με τα 2 patches που έβγαλε?

 

εμενα οχι και η αληθεια ειναι οτι το ειχα παρατηρησει και 2-3 φορες στην αρχη με το να μην μου δινει χρηματα η τραπεζα..

περασα και το 2 official για να μπω να παιξω multiplayer αλλα τιποτα.

 

 

 

ΛΟΙΠΟΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ απο το support της ubi

The Bank's in Assassin's Creed Revelations will not automatically give you the money to spend. You will get a notification on your screen every 20 minutes advising you how much has been put in the bank's vault. To get access to this money you must travel to one of the Bank's on your map and choose the option to withdraw the money.

 

If you find the money is not accumulating as much as you thought, its possible the 20 minute timer has been intterupted. If any of the below occur during this time the timer will reset:

- Linear Game Sequences e.g. campaign missions.

- The Cappadocia section of the game.

- Den Defence.

- Altair's missions.

- Any mission is aborted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα οχι και η αληθεια ειναι οτι το ειχα παρατηρησει και 2-3 φορες στην αρχη με το να μην μου δινει χρηματα η τραπεζα..

περασα και το 2 official για να μπω να παιξω multiplayer αλλα τιποτα.

 

 

 

ΛΟΙΠΟΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ απο το support της ubi

The Bank's in Assassin's Creed Revelations will not automatically give you the money to spend. You will get a notification on your screen every 20 minutes advising you how much has been put in the bank's vault. To get access to this money you must travel to one of the Bank's on your map and choose the option to withdraw the money.

 

If you find the money is not accumulating as much as you thought, its possible the 20 minute timer has been intterupted. If any of the below occur during this time the timer will reset:

- Linear Game Sequences e.g. campaign missions.

- The Cappadocia section of the game.

- Den Defence.

- Altair's missions.

- Any mission is aborted.

 

μετα απο το patch ομως αυτο καταργηθηκε και τα λεφτα εμπαιναν καθε 20 λεπτα ανεξαρτητα απο το τι κανεις

εγω δεν ψηνομαι να τα αγορασω ολα γιατι το εχω ηδη τερματισει και δεν ειναι και αγορασμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το τσεκαρω,θα κατσω στην πολη να κανω βολτες κλπ γιατι μονο να ξανακανω memories εχω πλεον δεν παει παραπανω :Ρ

85% και πρεπει και να βρω και ολες τις μνημες που ειναι στην πολη.

 

αρχισανε τα glitches τωρα;;; Δεν φοραει κουκουλα..

post-184642-0-84853900-1327929556_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...