Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2012


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Και τέλος είναι μονόδρομος, φέτος κατάφερα να ανεχθώ το φιφα για 4 ματς, άλλες σεζόν ούτε ένα :)

πωωω...πραγματικα δεν μπορω να παιξω ουτε εγω παραπανω...σε συγχαιρω... :P

οπως και να ειναι φετος το προ ειναι μακραν καλυτερο για μενα απο οποιοδηποτε αλλο...

οπως ειπες ειναι μονοδρομος...

μακαρι να βαλουν ενα μανατζερ μοουντ οπως το φιφα ωστε να μπορεισ να αλλαζεις ομαδες και να μην μενεις σε μια οπς στο μαστερ λιγκ του προ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 471
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης

Δύσκολες άμυνες, που να σκέφτονται. Κυρίως αυτό θέλω στο pro. Όλα τα άλλα δεν μπορεί παρά να αφορούν στοιχεία μιας συγκεκριμένης έκδοσης του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

λοιπον παιδια θα μιλησω λιγο για το 11 και τι θα ηθελα να αλλαξει κατα τη γνωμη μου, αν και κανα δυο πραγματακια εχουν ειπωθει ηδη.

 

  1. οταν ο αντιπαλος βγαινει offside αλλα κλεβεις την μπαλα η την πιανει το τερμα ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ο ref!!!! να γινει και καμια αντεπιθεση
  2. περισσοτερο πλεονεκτημα οταν σου χτυπανε τον παικτη και παιρνει ριμπαουντ ενας αλλος δικος σου
  3. πιο γρηγορα σφυριγματα απο τον ref γενικα στα offside
  4. το τερμα οταν τη δινει με τα χερια, δε γινεται 3 στις 4 φορες να τη δινει στον αντιπαλο...
  5. πιο γρηγορα βολε, δλδ να σηκωνεται πιο γρηγορα οταν πεφτει για να τη μαζεψει
  6. οταν κανω αμυνα και αλλαζω γρηγορα παικτη και παταω τακλιν, να μην κανει το στοπερ (που μου δινει το μηχανημα μονο του) η καποιος ακυρος αντι γι αυτον που θελω και περνα ο αντιπαλος ετσι για πλακα
  7. ο τελευταιος παντα κοκκινη να παιρνει οπως επισης και ολα τα τακλιν απο πισω πρεπει να ειναι κοκκινη
  8. οταν αλλαζω παικτη να μου δινει οχι τον πιο κοντικο (γιατι μπορει να ειναι 2 δικοι μου πισω απο τον αντιπαλο, πραγμα ανουσιο) αλλα το αμεσως επομενο που θα μαρκαρει απο μπροστα...!!! (αρκει να ειναι και σχετικα κοντα, μη το παρακανουμε)
  9. πρεπει να δινονται και πεναλτυ στον τερματοφυλακα, δλδ να κανει και αυτος, οχι μονο οι αμυντικοι
  10. να αλλαξει ο τροπος εκτελεσης πεναλτυ (αν και ξερω να εκτελω οπως και να πεφτω)
  11. οταν η μπαλα ειναι στον αερα (απο ελευθερο η βολε) να μπορουνε και ο αμυντικος και ο επιθετικος να την διεκδικησουν κι ας εχει παρει καποιος καλυτερη θεση. δε γινεται επεειδη ο τσιτσαριτο εχει καλη θεση να κανει κοντρολ με το στηθος και να πηδαει ο λουσιο στο θεο και να μη τη βρισκει

 

αυτα για τωρα, αν εχω κατι αλλο στη συνεχεια θα συμπληρωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια θα μιλησω λιγο για το 11 και τι θα ηθελα να αλλαξει κατα τη γνωμη μου, αν και κανα δυο πραγματακια εχουν ειπωθει ηδη.

 

  1. οταν ο αντιπαλος βγαινει offside αλλα κλεβεις την μπαλα η την πιανει το τερμα ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ο ref!!!! να γινει και καμια αντεπιθεση
  2. περισσοτερο πλεονεκτημα οταν σου χτυπανε τον παικτη και παιρνει ριμπαουντ ενας αλλος δικος σου
  3. πιο γρηγορα σφυριγματα απο τον ref γενικα στα offside
  4. το τερμα οταν τη δινει με τα χερια, δε γινεται 3 στις 4 φορες να τη δινει στον αντιπαλο...
  5. πιο γρηγορα βολε, δλδ να σηκωνεται πιο γρηγορα οταν πεφτει για να τη μαζεψει
  6. οταν κανω αμυνα και αλλαζω γρηγορα παικτη και παταω τακλιν, να μην κανει το στοπερ (που μου δινει το μηχανημα μονο του) η καποιος ακυρος αντι γι αυτον που θελω και περνα ο αντιπαλος ετσι για πλακα
  7. ο τελευταιος παντα κοκκινη να παιρνει οπως επισης και ολα τα τακλιν απο πισω πρεπει να ειναι κοκκινη
  8. οταν αλλαζω παικτη να μου δινει οχι τον πιο κοντικο (γιατι μπορει να ειναι 2 δικοι μου πισω απο τον αντιπαλο, πραγμα ανουσιο) αλλα το αμεσως επομενο που θα μαρκαρει απο μπροστα...!!! (αρκει να ειναι και σχετικα κοντα, μη το παρακανουμε)
  9. πρεπει να δινονται και πεναλτυ στον τερματοφυλακα, δλδ να κανει και αυτος, οχι μονο οι αμυντικοι
  10. να αλλαξει ο τροπος εκτελεσης πεναλτυ (αν και ξερω να εκτελω οπως και να πεφτω)
  11. οταν η μπαλα ειναι στον αερα (απο ελευθερο η βολε) να μπορουνε και ο αμυντικος και ο επιθετικος να την διεκδικησουν κι ας εχει παρει καποιος καλυτερη θεση. δε γινεται επεειδη ο τσιτσαριτο εχει καλη θεση να κανει κοντρολ με το στηθος και να πηδαει ο λουσιο στο θεο και να μη τη βρισκει

 

αυτα για τωρα, αν εχω κατι αλλο στη συνεχεια θα συμπληρωσω

 

+1000 στο 1 και στο 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

[*]οταν ο αντιπαλος βγαινει offside αλλα κλεβεις την μπαλα η την πιανει το τερμα ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ο ref!!!! να γινει και καμια αντεπιθεση

[*]περισσοτερο πλεονεκτημα οταν σου χτυπανε τον παικτη και παιρνει ριμπαουντ ενας αλλος δικος σου

 

Πολύ σωστά! Γενικά το πλεονέκτημα το χαλάσανε, γιατί παλιότερα δεν είχε τέτοια προβλήματα.

 

[*]το τερμα οταν τη δινει με τα χερια, δε γινεται 3 στις 4 φορες να τη δινει στον αντιπαλο...

 

Τι;! Προσπαθώ σε κάθε αγώνα, συνεχώς, να κάνω αυτό το κλέψιμο και το πετυχαίνω μια φορά στους 15 αγώνες και σχεδόν πάντα με αδύναμους αντιπάλους! Στο Become a Legend που παίζω, ο Η/Υ άντε να μου την έχει κλέψει (από πάσα του δικού μου τερματοφύλακα που χειρίζεται επίσης ο Η/Υ) 2-3 φορές σε εκατοντάδες αγώνες.

 

Τώρα άμα λες για να σου την κλέβει όταν κάνεις εσύ την πάσα, λυπάμαι, αλλά είναι δικό σου το λάθος.

 

[*]πιο γρηγορα βολε, δλδ να σηκωνεται πιο γρηγορα οταν πεφτει για να τη μαζεψει

 

Κι αυτό μια χαρά ήταν και το χαλάσανε. Ουφ πια ρε KONAMI.

 

[...]

 

Σωστά τα ενδιάμεσα

 

[*]οταν η μπαλα ειναι στον αερα (απο ελευθερο η βολε) να μπορουνε και ο αμυντικος και ο επιθετικος να την διεκδικησουν κι ας εχει παρει καποιος καλυτερη θεση. δε γινεται επεειδη ο τσιτσαριτο εχει καλη θεση να κανει κοντρολ με το στηθος και να πηδαει ο λουσιο στο θεο και να μη τη βρισκει

 

Αυτό γίνεται και στην πραγματικότητα. Γιατί να το αλλάξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γίνεται και στην πραγματικότητα. Γιατί να το αλλάξουν;

γιατι ο ενας ειναι θηριο και ο αλλος μια σταλια

 

ώρα άμα λες για να σου την κλέβει όταν κάνεις εσύ την πάσα, λυπάμαι, αλλά είναι δικό σου το λάθος.

τι να σου πω, οποτε παιζω 1vs1 και παω να την κατεβασω ειναι διεκδικησιμη εως και την κλεβει συνεχεια ο αλλος

 

 

 

12. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 1-2 ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΑΚΛΙΝ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ, ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΠΤ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΠΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σου καταστρεφει το παιχνιδι εσκεμενα ο αντιπαλας χαρη στην αδυναμια (bug) του παιχνιδιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια θα μιλησω λιγο για το 11 και τι θα ηθελα να αλλαξει κατα τη γνωμη μου, αν και κανα δυο πραγματακια εχουν ειπωθει ηδη.

 

  1. οταν ο αντιπαλος βγαινει offside αλλα κλεβεις την μπαλα η την πιανει το τερμα ΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ο ref!!!! να γινει και καμια αντεπιθεση
  2. περισσοτερο πλεονεκτημα οταν σου χτυπανε τον παικτη και παιρνει ριμπαουντ ενας αλλος δικος σου
  3. πιο γρηγορα σφυριγματα απο τον ref γενικα στα offside
  4. το τερμα οταν τη δινει με τα χερια, δε γινεται 3 στις 4 φορες να τη δινει στον αντιπαλο...
  5. πιο γρηγορα βολε, δλδ να σηκωνεται πιο γρηγορα οταν πεφτει για να τη μαζεψει
  6. οταν κανω αμυνα και αλλαζω γρηγορα παικτη και παταω τακλιν, να μην κανει το στοπερ (που μου δινει το μηχανημα μονο του) η καποιος ακυρος αντι γι αυτον που θελω και περνα ο αντιπαλος ετσι για πλακα
  7. ο τελευταιος παντα κοκκινη να παιρνει οπως επισης και ολα τα τακλιν απο πισω πρεπει να ειναι κοκκινη
  8. οταν αλλαζω παικτη να μου δινει οχι τον πιο κοντικο (γιατι μπορει να ειναι 2 δικοι μου πισω απο τον αντιπαλο, πραγμα ανουσιο) αλλα το αμεσως επομενο που θα μαρκαρει απο μπροστα...!!! (αρκει να ειναι και σχετικα κοντα, μη το παρακανουμε)
  9. πρεπει να δινονται και πεναλτυ στον τερματοφυλακα, δλδ να κανει και αυτος, οχι μονο οι αμυντικοι
  10. να αλλαξει ο τροπος εκτελεσης πεναλτυ (αν και ξερω να εκτελω οπως και να πεφτω)
  11. οταν η μπαλα ειναι στον αερα (απο ελευθερο η βολε) να μπορουνε και ο αμυντικος και ο επιθετικος να την διεκδικησουν κι ας εχει παρει καποιος καλυτερη θεση. δε γινεται επεειδη ο τσιτσαριτο εχει καλη θεση να κανει κοντρολ με το στηθος και να πηδαει ο λουσιο στο θεο και να μη τη βρισκει

 

αυτα για τωρα, αν εχω κατι αλλο στη συνεχεια θα συμπληρωσω

Φαίνεται ότι ξέρεις Pro.

 

Να συμπληρώσω, επί τέλους να μπαίνουν στη φάση και συμπαίχτες που βρίσκονται κοντά και όχι μόνο αυτός που ήθελες να δώσεις την πάσα.

Σε περίπτωση που γίνει λάθος πάσα και πάει κοντά σε άλλο συμπαίχτη σου, ακόμα και να τον πάρεις στον έλεγχο δεν θα πάει ποτέ πάνω στην μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρώσω, επί τέλους να μπαίνουν στη φάση και συμπαίχτες που βρίσκονται κοντά και όχι μόνο αυτός που ήθελες να δώσεις την πάσα.

Σε περίπτωση που γίνει λάθος πάσα και πάει κοντά σε άλλο συμπαίχτη σου, ακόμα και να τον πάρεις στον έλεγχο δεν θα πάει ποτέ πάνω στην μπάλα.

σωστος!!! γιατι χανεις χρονο η μπαλα και καληνυχτα μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να φτιάξουν το manual στην αλλαγή παίχτη ώστε όταν δίνεις πάσα να αλλάζει βελάκι μόνο του και όχι να παίζει το παιχνίδι μόνο του μέχρι να πατήσεις να αλλάξει παίχτης.

 

Αυτό που λες με το 1-2 είναι όντως σπαστικό όπως και το τάκλιν στην μπάλα που μπορεί να το σταματήσεις με το χέρι.

 

Τα ρεφλέξ του τερματοφύλακα να αυξηθούν και να μην τρώει γκολ πάνω από το κεφάλι του αν έχει λίγο φάλτσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πιστεύω πως το pro evolution soccer 2011 δεν ήταν τόσο καλό σε σχέση με το fifa 11 παρόλο που είμαι φανατικος του προ.Άμα συνεχίσει ετσι η konami νομίζω ότι έφτασε ο καιρός να αλλάξω και να παίζω fifa.Ευελπιστώ πως η konami θα αντιδράσει.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...