Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2012


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλι τρως παρατηρησεις και ενιοτε κιτρινες μονο και μονο επειδη ασκεις πιεση σε αντιπαλο, αλλα οταν σου ερχονται 2 μαζι και σε τσακιζουν δε σφυραει τιποτα. Μπραααααβο για αλλη μια φορα.

 

Δεν έχει σημασία... πρόσθεσαν Collusions+animation οπότε είναι σκόπιμο και θεαματικό να πέφτεις συχνά!

βρήκαν παπά και θάβουν καμπόσους που λένε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 473
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδή αυτό άνετα μπορεί να συμβεί και στην πραγματικότητα; :huh: Και χειρότερα, δηλαδή, έχουν γίνει.

 

Ναι φυσικά,πάμε για 5*5 ή άντε 11*11 και βγάζω πάσα,και συ σαν αγαθός την κοιτάς,την κοιτάς,την κοιτάνε και οι δικοί μου αγαθοί συμπαίκτες,εσύ πέφτεις στον τερματοτύφλακα σου..,βγάζεις και τακουνάκι,και η μπάλα συνεχίζει..ΟΜΩΣ,ο τερμας τρέχει,τρέχει και ο συμπαίκτης μου,όμως επειδή και οι δυο είναι θετικά φορτισμένοι,απωθούνται !Σα μαγνήτες,με την ίδια πολικότητα .Ναι τώρα που το λες,γίνεται στην πραγματικότητα.

 

ειναι πολυ ευκολο να γινει η γκελα κανοντας πασα προς τα πισω , με 2-3 αντιπαλους επιθετικους να βρισκονται στη αμυνα σου. Τωρα , το οτι περασε κατω απο τον τερμα η μπαλα , νταξ , εχουμε δει και χειροτερα στο κανονικο ποδοσφαιρο!

 

έλα τώρα,ελα τώρα!! Κόψε κάτι και μην πας να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα !

 

--

Βγείτε μια φορά και πείτε,ΤΙ πράγμα παίζουμε και τί θα μας βάλουν να αγοράσουμε.Μια φορά..Γιαυτό έχει μείνει στάσιμο το παιχνίδι αυτό,γιατί κάθε χρόνο fan-παιδάκια,κάνετε τα στραβά μάτια,και νομίζετε ό,τι παίζετε γίνεται και στην πραγματικότητα..ΕΜ δεν είναι έτσι.Γιαυτό το άλλο ποδοσφαιράκι είναι πλέον αιώνες μπροστά,δεν λεω και το fifa έχει λάθη και κάτι κουλά,αλλά τα λέμε και διορθώνονται ή βελτιώνονται.

 

Ε απλώς τα πέρνω όταν δεν βλέπετε τα προφανές λάθος που έχουν κάνει .

 

Λοιπον.

 

Θελησα και εγω να κατεβασω το ντεμο του ΠΡΟ 2012 . Μπηκα λοιπον σε γνωστο σαιτ που ασχολειτε με το πατσαρισμα του αγαπημενου ποδοσφαιρακίου και αρχισα το κατεβασμα απο το ραπιντσεαρ .

 

Εγκατασταση , η οποια κρατησε μερικα δευτερολεπτα και ετοιμος για διπλο κλικ και ραν!

Το εισαγωγικο βιντεακι -θες δε θες- θα το δεις ΟΛΟ ρε παιδι μου. Κλασσικα δηλαδη οπως και στα προηγουμενα ντεμο. Πραματικα , ενα πραμα που αναπολω απο τα περασμενα ΠΡΟ , ειναι οτι δεν εχουν καλα ποδοσφαιρικα βιντεακια εισαγωγης. Εχω να δω καλο βιντεακι απο το 2007(αν θυμαμαι καλα).

Τελοςπαντων,λεπτομερειες.

 

Μενου , κλασικο των τελευταιων ετων.Φυσικα στο ντεμο δεν ειναι ενεργοποιημενα ολα , αλλα γενικα μη περιμενουμε κατι συνταρακτικο.Οχι πως με πειραζει ιδιαιτερα δηλαδη.

Αφου τα εφτιαξα ολα στο μανιουαλ , διαλεγω ομαδα.

Γουσταρα να παρω Πορτο , εφοσον δεν παω καμια αλλη ομαδα που προσφερεται με το ντεμο, αλλα επειδη ηθελα να παιξω και λιγη μπαλιτσα, διαλεγω ΜΙΛΑΝ.

Μπαινω στο μενου στρατηγικης.Τα ιδια χαλια,το μονο καλο ειναι οτι αφαιρεσαν ολα αυτα τα πολυπλοκα-μυστηρια settings και το απλουστεψαν λιγο.Αλλα και παλι ,νοσταλγησα την εποχη του 2008 και πισω.Αρνητικο στο μενου στρατηγικης ειναι επισης οτι για να δεις τα χαρακτηριστικα των παικτων πρεπει να πατησεις πολλα "κουμπακια " και να αλλαξεις πολλες οθονες , και ετσι ειναι λιγο δυσκολο να διαλεξεις τον καταλληλο παικτη - αν δεν γνωριζεις την ομαδα-.

 

Ξεκιναει το παιχνιδι.

 

Αμαν λεω , τι εγινε; Κατεβασα το ΦΙΦΑ καταλαθος; Τελοσπαντων , ας ειναι, αφου κατεβασα το νεο ΦΙΦΑ ας παιξω το ΝΕΟ ΦΙΦΑ.

Το νεο ΦΙΦΑ λοιπον ειναι οπως και τα προηγουμενα που ειχα παιξει στο παρελθον:

 

Οι παικτες δεν τρεχουν σε ποδοσφαιρικο γηπεδο αλλα κανουν καλλιτεχνικο πατιναζ!

Πασες , αααθλιες . Το χα στο μανιουλ , καποιες πηγαιναν αργα χωρις λογο, αλλες πηγαιναν οπου γουσταρανε.

Τα σουτ(κανα δυο που καταφερα να κανω ) το ενα ηταν μαλιστα βολ πλανε( χεχε σαν του ΠΡΟ 2011 οταν επερνες τη μπαλα στον αερα απο κορνερ) το αλλο αθλιο, αργο , δυνατο , ολα τα ειχε!

 

Τερμες: Εχουν κλωνοποιησει τον Κολιτσιδακη και τον εχουν βαλει τερμα σε ολες τις ομαδες!

 

Για την ιστορια, εχασα 2-1 , επαιζα ΜΙΛΑΝ(εγω) ΝΑΠΟΛΙ(ο ηλεκτρονικος) . Το γκολ που εβαλα δε μ'αρεσε, ενα σουτ που κανονικα επρεπε ο αντιπαλος τερμας να το αποκρουσει, τελικα το εφαγε.

 

Γραφικα!! Το ΠΡΟ 2011 ηταν ομορφα, εδω αυτα δεν ηταν γραφικα παιχνιδιου της εποχης.Θολα,ασχημα,Φιφατζιδικα.

Καποιες ωραιες λεπτομερειες: τα λεγομενα collisions , εχμ ναι ,οκ , καλα ειναι, ενδιαφεροντα animations, κατι καμερες που κινουνται , κατι προπονητες που κλ@νουν/ξυνονται εχουν προσθεσει ΣΥΝ(+) στο παιχνιδι.

 

Αυτο που διαβασα απο φιλους , οτι δηλαδη υπαρχει πλεον ποδοσφαιρικη ατμοσφαιρα, α, ε, α,...εμ...αδιαφορο .Τα ιδια οπως πριν.

Πεναλτυ δε ετυχε να εκτελεσω , εμπιστευομαι φιλους που λενε οτι πλεον το εχουν φτιαξει.

Τα φαουλ μια απο τα ιδια.

Κατι νεα στοιχεια , να ελεγχεις αλλον παικτη σε κορνερ/φαουλ , δε τα ειδα και δε με ενδιεφερε γιατι ειχα ξενερωσει.

 

Το ντεμο του Προφιφα 2012 ηταν χαλια, Τζιγγερ Πουλα ,κτλπ, αναμενω λοιπον το νεο ΠΡΟ 2012 , καθως και για πρωτη φορα και το νεο Φιφα .

 

Διαφορετικα , θα ξαναρχισω το ψαξιμο για option file για ΠΡΟ2008 / PS2 .

Πλακα πλακα αν ξερει κανεις που μπορω να βρω , ας μου στειλει pm.

 

Κατι μου λεει οτι θα το χρειαστω...

 

Αντε καληνυχτα...

 

Η Παναθηναικαρα 0-0 στο 40'... :(

 

 

Θα ήθελες ποοοοοοοοοοοοοοολυ φίλε μου να ήταν ή να έπαιζες fifa.Αλλά δεν... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα το demo, καλό ήταν, μικρές διαφορές σε σχέση με το προηγούμενο αν και νομίζω ότι είναι πιο εύκολο, αφου νίκησα με 3-1 στον πρώτο αγώνα είμαστε οκ B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Κατεβασα το ντεμο στον υπολογιστη χωρις προσδοκιες....ΑΛΛΑ!!!!!!

Ναι ηταν γεγονος!Με επιλεγμενη μολις την μια μπαριτσα στο ASSISTED μπορουσα να παιξω με το πληκτρολογιο!

Αλλαζα πασες,εκανα σεντρες,δημιουργουσα φασεις,σκοραρα...ω τι ευτυχια!

 

Οσοι παιζουν μπαλιτσα με το πληκτρολογιο και σιγουρα ειχαν κουνησει μαντηλι στο προ11 (και σιγουρα βρηκαν την λυτρωση τους στο φιφα11) πιστευω ηρθε η ωρα να αρχισουν να επιστρεφουν σιγα σιγα...

Εχω την αισθηση πως θα ειμαι ενας απο αυτους.Αυτο δεν σημαινει οτι γυριζω την πλατη στο φιφα.Αφου το φιφα11 μας αρεσε και μας εκανε παρεα ενα χρονο το φιφα12 σιγουρα θα ειναι κι αυτο παιχνιδαρα και θα την τιμησουμε!

 

Το παιχνιδι ειναι ενα κοκταιλ προ06+φιφα11(gameplay)+προ11(γραφικα κυριως).

 

Ενα - που παρατηρησα τωρα στο ντεμο του προ12 τωρα ειναι οταν τρεχουν οι παιχτες μοιαζουν λιγο να γλιστρανε στο χορταρι...λογικα πρεπει να το φτιαξουν στο κανονικο παιχνιδι...

Αλλο - τα μακρινα σουτ μπαινουν αρκετα ευκολα...μηπως και οι τερματοφυλακες εχουν προβλημα?

Καλα αυτον τον Ιμπρα πως τον εχουν κανει ετσι?υπερπαιχτης!Ουτε ο Μεσι δεν κανει τετοιες ντριμπλες...η μαλλον οκ αυτος κανει!:)

Οι αμυνες σιγουρα θα εχουν προβλημα με παιχτες τουμπανο τυπου Ιμπραιμοβιτς ....

Μεχρι να καταλαβω πως κλεβεις την μπαλα δλδ με το κουμπι της πασας περασε λιγη ωρα.Το level top player τι να πω... δεν ξερω μαλλον θελω προπονηση...πολυ δυσκολο το ατιμο, η ΑΙ βαζει γκολ με το ετσι θελω!

 

Θελει προπονηση το παιχνιδακι και ειδικα πως παιζεται η αμυνα!

 

Στα θετικα του ντεμο τωρα : τα γραφικα (τον Τσικαριτο της Μαντσεστερ τον εκαναν απο μνημης? χαχαχα δεν μοιαζει καθολου), η αισθηση των διαστασεων του γηπεδου,η φυσικη της μπαλας καμια σχεση με του 11, την εφτιαξαν επιτελους,τα σουτ, τα πεναλτυ επισης τα εφτιαξαν!!!Σκοραρα απο την ασπρη βουλα με τον Ρουνει και η μπαλα πηγε ακριβως εκει που ηθελα!!! η ροη του αγωνα δεν σταματαει καθε τοσο και λιγακι να σε εκνευριζει, μπορεις να περασεις τον αντιπαλο σου με προσποιηση (την κανει αυτοματα ο παιχτης νομιζω) χωρις να χρειαζεται να πατας συνδυασμους κουμπιων ωστε να κανεις αυτα τα χαζοκολπακια τα οποια ειλικρινα ποτε δεν τα συμπαθησα(μου θυμιζουν μαλιστα κακες εποχες φιφα 2000)!!!

 

Αναμενω το 2ο ντεμο.

Αυτα τα ολιγα προς το παρον!

 

* δεν ειναι θεμα τα παιχνιδακια σιγουρα θα γινουν download και τα 2 απλα λογικα θα αγοραστει για το online το ενα.Τωρα ποιο θα ειναι απο τα 2 θα δειξει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πληκτρολογιο????? χαχαχαχα παρε ενα χειριστηριο ρε φιλε ελεος δηλαδη....

Υπαρχει ηδη ανοικτο τοπικ για το παιχνιδι...

 

χαχαχαχα???? καλα καλα θα τα πουμε στο online !!! :-)

 

Παιδια το τελειο ποδοσφαιρακι δεν θα μας το προσφερουν ποτε ουτε ο ενας ουτε ο αλλος, παντα κατι θα λειπει για την επομενη φορα... τα λεφτα μας θελουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σούταρα ένα πέναλτι και εντάξει, μου ξέφυγε η δύναμη και την έστειλα στο διάολο άλλα αριστερά σημάδευα, κέντρο πήγε. Οι πάσες είναι για τον π καβάλα, είναι ένας παίχτης απο πάνω μου και η μπάλα πηγαίνει στον παραπέρα ο οποίος γυρίζει βρίζοντας να τη μαζέψει αφού ο άλλος την παράτησε. Έγινε μια, έγινε δυο, νυσάφι. Το δε τρέξιμο με τούρμπο μέσα στο ρεαλισμό. Αντί να ανοίγει τη μπάλα καθώς αναπτύσει ταχύτητα, αυτή μαζέυεται όλο και πιο κοντά στα πόδια του λες και είναι δεμένη με λάστιχο. Και καμιά φορά φαίνεται να του μένει και πίσω. Οι αντίπαλοι παίχτες, πάντως, μέσα τα τσαλιμάκια είναι όταν έχουν τη μπάλα, δύσκολα τους κόβεις, όλο κόλπα και ιδέα. ΞανάRIP pro!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο ειναι οτι το pes 2012 θυμιζει παλι ποδοσφαιρο ....

Σε αντιθεση με το pes 2011 που ηταν ψιλοαθλιο ...

 

 

Τωρα μερικα bugs ναι οντως ακομα τα εχει αλλα τι να κανουμε , δε μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας ...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην ξεχνάτε ότι είναι ακόμα beta και το demo είναι βασισμένο στον κώδικα του pes 2011 οπότε λίγα νέα πράγματα θα δείτε..

παραθέτω και ένα gameplay βίντεο από μένα..

 

http://www.youtube.com/watch?v=HxrSWMK1198

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...