Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν μιας και τέλειωσα το Περι Θεού Αυταπάτη του Dawkins θέλω να πάρω κάποιο άλλο να διαβάσω....

 

Ο διευθυντής της μάνας μου μου πρότεινε να διαβάσω αυτό Τα μυστήρια του Ιησού

 

Γενικά έχετε να προτείνετε και κάποιο άλλο πάνω στο θέμα του Αθεϊσμού, του παραμυθιού του χριστιανισμού ή της εξέλιξης του ανθρώπου...... Ή για την απάτη που έχουν φτιάξει οι Εβραίοι κτλ κτλ

 

Απο Dawkins έχω δεί όλα του τα βίντεο στο youtube και έχω δει και πολλά για την εξέλιξη του ανθρώπου και για το πως ξεκίνησε η ζωή στον πλανήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά έχετε να προτείνετε και κάποιο άλλο πάνω στο θέμα του Αθεϊσμού, του παραμυθιού του χριστιανισμού ή της εξέλιξης του ανθρώπου...... Ή για την απάτη που έχουν φτιάξει οι Εβραίοι κτλ

για ποιά απάτη ρε φίλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας και τέλειωσα το Περι Θεού Αυταπάτη του Dawkins θέλω να πάρω κάποιο άλλο να διαβάσω..

 

Το βρήκα εντελώς εκλαϊκευμένο και το παράτησα στη μέση αλλά θέλω να το τελειώσω. Το βιβλίο είναι τίγκα στις τσόντες και στις μπούρδες αλλά οκ, that will do που λέμε.

Σε μια φάση λέει για κάτι μηνύματα στο ίντερνετ "να πεθάνετε άθεοι που βρίζετε τον χριστό" και άλλα τέτοια. Εχμ..να μπω στο 9gag καλύτερα να διαβάσω κανά meme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι μηνύματα που στέλνανε στον Dawkins ρε, φάση είχε. Εμένα μου άρεσε που ήταν έτσι εκλαϊκευμένο...

 

για ποιά απάτη ρε φίλε;

Τον Χριστιανισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα εντελώς εκλαϊκευμένο και το παράτησα στη μέση αλλά θέλω να το τελειώσω. Το βιβλίο είναι τίγκα στις τσόντες και στις μπούρδες αλλά οκ, that will do που λέμε.

Σε μια φάση λέει για κάτι μηνύματα στο ίντερνετ "να πεθάνετε άθεοι που βρίζετε τον χριστό" και άλλα τέτοια. Εχμ..να μπω στο 9gag καλύτερα να διαβάσω κανά meme.

 

Τι εννοείς τσόντες και μπουρδολογίες? Γιατί εμένα μια χαρά μου φάνηκε.

Επίσης όταν λες εκλαικευμένο, τι εννοείς? Υπάρχει ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ βιβλίο για την ανυπαρξία του Θεού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή για την απάτη που έχουν φτιάξει οι Εβραίοι κτλ

για ποιά απάτη ρε φίλε;

Τον Χριστιανισμό

 

Πολύ απατεώνες αυτοί οι Εβραίοι ρε παιδί μου. Τσκ-τσκ :angry: . Εφηύραν ολόκληρο χριστιανισμό για να εξαπατήσουν τους καημένους πιστούς Εβραίους αλλά και οπαδούς άλλων θρησκειών. Για ποιόν ακριβώς λόγο είπαμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί???

 

Πολυ κολλημενος θετικιστης αθεοταλιμπαν και επιστημονισμος οσο δεν παει. Δικαιολογειτα εν μερει λογω της φασης που επικρατει στην Αμερικη, αλλα μεχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε Νικ, ο άνθρωπος απευθύνεται σε φονταμενταλιστές που (για κάποιο λόγο) υπάρχουν στην Αμερική, και όχι στον μέσο δυτικό που έχει ξεπεράσει τέτοια διλήμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς τσόντες και μπουρδολογίες? Γιατί εμένα μια χαρά μου φάνηκε.

 

Μ. Υποψιάζομαι πως αναφέρεται στην εντύπωση που προκάλεσε και σε μένα, πως δεν έχει γραφτεί από συγγραφέα -ή μάλλον, πως έχει γραφτεί από επιστήμονα. Κακός χειρισμός του λόγου, σε μια προσπάθεια να γραφεί κάτι φιλικό από έναν άνθρωπο που δεν έχει συνηθίσει να γράφει φιλικά κείμενα.

 

Βέβαια εμένα μου άρεσε, είναι ωραία σούμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...