Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε φίλε Νικ, ο άνθρωπος απευθύνεται σε φονταμενταλιστές που (για κάποιο λόγο) υπάρχουν στην Αμερική, και όχι στον μέσο δυτικό που έχει ξεπεράσει τέτοια διλήμματα

 

Ναι τοτε το καταλαβαινω, στην ουσια το μπολντ ειναι το ποιντ μου. Στην προσπαθεια του να αντιμετωπισει φονταμεταλιστης γινεται και αυτος απλα του αντιθετου πολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι εννοείς τσόντες και μπουρδολογίες? Γιατί εμένα μια χαρά μου φάνηκε.

Επίσης όταν λες εκλαικευμένο, τι εννοείς? Υπάρχει ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ βιβλίο για την ανυπαρξία του Θεού?

 

Δεν μιλάει μόνο για τον θεό.

Προσωπικά, θεωρώ πως είναι ένα βιβλίο-αχταρμάς πληροφοριών για το μέσο Αμερικανό έφηβο και 50άρη στο Τέξας που πιστεύει στην ιπτάμενη φάλαινα. Ξέρεις πως είναι εκεί. Ε οκ, για να ξυπνήσεις καλό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...)για το μέσο Αμερικανό έφηβο και 50άρη στο Τέξας που πιστεύει στην ιπτάμενη φάλαινα.

flying-whales.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sellers έχεις διαβάσει κανα άλλο του Dawkins?

 

Ναι. Εχω διαβάσει και τον τυφλό ωρολογοποιό, και το εγωιστικο γονίδιο που το άφησα (χωρίς λόγο) στην μέση.

 

Ε οκ, για να ξυπνήσεις καλό είναι.

 

Ντάξει σύμφωνοι. (χωρίς ειρωνία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες τελείωσα "Το Λάθος" του Αντώνη Σαμαράκη. Πάρα πολύ καλό βιβλίο, το προτείνω ανεπιφύλακτα. Ωραία ατμόσφαιρα, σκοτεινή θα έλεγα, καλά δουλεμένοι χαρακτήρες. Αστυνομικό μυθιστόρημα, που έχει παράλληλα και πολιτικό-κοινωνικό χαρακτήρα.

 

ΥΓ Πολύ καλή κίνηση από το Κυριακάτικο Βήμα η σειρά με τους Έλληνες πεζογράφους του 20ου αιώνα. Μόλις ξεκίνησα και το σημερινό ένθετο, "Η Πλωτή Πόλη" της Μάρω Δούκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βιβλια ποκερ εχετε να προτεινετε κανενα?Για ιντερνετικο βεβαια,εχω διαβασει το σουπερ σιστεμ του Ντοιλ,θελω κατι πιο επιθετικο και φρεσκο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βιλχελμ Ραιχ - Η Λιμπιντο

 

Εκδοσεις Ελευθερος Τυπος , Βαλτετσιου, Εξαρχεια

 

Παρα πολυ ενδιαφερον, ο Ραιχ ειναι πολυ ευστοχος και αρκετα οξυδερκης με επαρκεις τεκμηριωσεις των θεωριων του και της μεθοδολογιας του.

 

Το βιβλιο αυτο καταπιανεται κυριως με ιδεοψυχαναγκαστικες νευρωσεις (και οχι μονο) και τον ρολο της λιμπιντο τοσο στον σχηματισμο τους οσο και στην αντιμετωπιση τους... Πολυ συνοπτικα αυτα.

 

6 ευρω μονο κοστιζει το βιβλιαρακι και αξιζει, για καποιον που εχει εστω και αμυδρο ενδιαφερον με τα ψυχοετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ό,τι πληρώνεις παίρνεις

 

Καλα, θα πω στον βιβλιοπωλη, αν σκασει ο σνουκα δωστου το 20 ευρω να γουσταρει

=P

 

Btw, στη θεσαλλονικη στη ναβαρινου ειχα βρει νιτσε και ντοστογιεφεσκι με 4-5 ευρω μαξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενγκελς και καβαφη και τις παναγιας τα ματια έχουν στη Ναυαρίνου με 3-4 ευρώ απλως χανουν λίγο σε ποιότητα εκδοσης και μεταφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές οι εκδόσεις έχουν άθλιες μεταφράσεις, να φανταστείς συνήθως δεν είναι καν από το πρωτότυπο πχ Ντοστογέφσκη από τα αγγλικά.

Γι αυτό σου λέω, ό,τι πληρώνεις παίρνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές οι εκδόσεις έχουν άθλιες μεταφράσεις, να φανταστείς συνήθως δεν είναι καν από το πρωτότυπο πχ Ντοστογέφσκη από τα αγγλικά.

Γι αυτό σου λέω, ό,τι πληρώνεις παίρνεις...

 

Οχι παντα ρε.

Το συγκεκριμενο βιβλιαρακι ειναι γυρω στις 70 σελιδες κιολας, γιαυτο. Παντως εγω το συστηνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...