Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 8ο δεν έχει σχέση με τα 7, ειναι ανεξαρτητο!

 

τελειωσα του jo nesbo, Το κυνηγοί  κεφαλών, και ήταν αρκετά συμπαθητική (περίπετεια/δραση στυλ)!

ξεκίνησα το αστερι του διαβόλου, του ίδιου συγγραφέα, και επισης δειχνει αρκετα καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το 8ο δεν έχει σχέση με τα 7, ειναι ανεξαρτητο!

Η ίδια ιστορία είναι, με τους ίδιους πρωταγωνιστές. 

Αποτελεί πλέον μέρος της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις τςλειωσα την βιογραφια του steve jobs σε γενικες γραμμες μου αρεσε και εκανε να καταννοησω τον jobs εσας σας αρεσε πως την βρηκατε οσοι την διαβασατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μετρο 2033: Ξεκίνησα να το διαβάζω στα αγγλικά αλλά πρέπει να έχει πρόβλημα η μετάφραση. Κάπου-κάπου δεν έβγαζε νόημα και γενικά έδειχνε πολύ φτωχό γλωσσικά. Διάβασα κι άλλες κριτικές στο δίκτυο που ανέφεραν κακή μετάφραση. Η ελληνική μετάφραση αξίζει;

 

 

Ναι η ελληνικη μετάφραση είναι πολυ καλή. Μετριο προς καλο βιβλίο SF με λογοτεχνίζουσες τάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λογοτεχνίζουσες τάσεις...

 

Δεν είχαν τίποτα τέτοιο οι πρώτες 50 σελίδες του αγγλόφωνου βιβλίου. Φακ, οι δικοί μας πρέπει να έχουν κάνει φοβερή δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω το "Ο Νονός" του Mario Puzo, αλλά το βρίσκω μόνο σε έκδοση pocket.. Καμιά ιδέα;  :rolleyes:

Νομίζω εδώ είσαι

http://www.politeianet.gr/books/o-nonos-7569

21χ14 δε νομίζω να είναι pocket size

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελειωσα το περασμα, justin cronin.

καλό βιβλίο, πολύ ενδιαφέρον, με μέτριο τελείωμα, πολύ μέτριο (γιαυτο αρεσε του κινγκ,οπως γραφει στη μπροστα σελίδα,χαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και καιρό το 2ο της τριλογίας και το γλυκοκοιτάζω αλλά αν δεν αγοράσω και το 3ο, δεν το ανοίγω.

Το The Passage μου άρεσε πολύ και σαν υπόθεση και σαν στυλ. Το τελείωμα είναι όντως κάπως απότομο, αλλά δεν μπορώ να πω πως μ΄ ενόχλησε ιδιαίτερα (τόσα βιβλία του King έχω διαβάσει :-D)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και καιρό το 2ο της τριλογίας και το γλυκοκοιτάζω αλλά αν δεν αγοράσω και το 3ο, δεν το ανοίγω.

Το The Passage μου άρεσε πολύ και σαν υπόθεση και σαν στυλ. Το τελείωμα είναι όντως κάπως απότομο, αλλά δεν μπορώ να πω πως μ΄ ενόχλησε ιδιαίτερα (τόσα βιβλία του King έχω διαβάσει :-D)

Για το πρώτο: Πολυ καλή αρχή, μετά μια μεγάλη κοιλιά και μετά επάνοδος. Προς το τέλος κάπως μέτριο.

Ποιό είναι το δεύτερο; έχει κυκλοφορήσει Ελληνικά; και ποιό το τρίτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...