Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν διάβασα ακόμη αυτό του Barker αλλά διάβασα το πρώτο βιβλίο του Μαύρου Πύργου του Stephen King. Μου άρεσε αρκετά και σίγουρα θα διαβάσω και τα παρακάτω. Όχι σερί αλλά ανάμεσα σε άλλα. Είχε ενδιαφέρον σαν ιστορία και γενικώς μου αρέσει πολύ που ο Stephen King βάζει έναν φανταστικό κόσμο μέσα στον πραγματικό με έναν τρόπο που φαίνεται φυσιολογικό. Όταν διαβάσω τη συνέχεια της ιστορία του Πιστολέρο θα σας πω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις καπάκι τους άλλους 2 τόμους.

Καπάκι ε? Τώρα διαβάζω ήδη ένα, αλλά αύριο-μεθαύριο που θα το τελειώσω θα διαβάσω Μαύρο Πύργο 2 σίγουρα και αν συνεχίσει να μου αρέσει τόσο, θα συνεχίσω και στο 3 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα το κορακι του king , γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και μου κρατησε το ενδιαφερον μεχρι τελους

αν και ενιωσα πως το τελος του ηταν λιγοτερο δυνατο σε σχεση με ολοκληρο το βιβλιο  

Lucifer ειδα σε ενα πιο παλιο ποστ σου που προτεινες το  The Yattering And Jack αυτο υπάρχει και στα ελληνικα ? εψαξα και το βρηκα στα αγγλικα μονο και απο εξωτερικο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Panos.Powers: Η ιστορία που ψάχνεις, συμπεριλαμβάνεται ως "Το Φλυαρούδι και ο Τζακ" στον πρώτο τόμο της εξαλογίας "Τα βιβλία του αίματος" του Clive Barker (εκδόσεις ΤΡΙΤΩΝ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπάκι ε? Τώρα διαβάζω ήδη ένα, αλλά αύριο-μεθαύριο που θα το τελειώσω θα διαβάσω Μαύρο Πύργο 2 σίγουρα και αν συνεχίσει να μου αρέσει τόσο, θα συνεχίσω και στο 3 :)

Το 1ο βιβλίο να το θεωρήσεις σαν πρόλογο. Μαζί με το 2ο και 3ο μέρος διαβάζονται πολύ εύκολα και στην ουσία σ' αυτά χτίζεται η σχέση μεταξύ της ομάδας. Το 4ο βιβλίο είναι αρκετά διαφορετικό και περιγράφει (μεταξύ άλλων) την νεαρή ηλικία του Ρόλαντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο βιβλίο να το θεωρήσεις σαν πρόλογο. Μαζί με το 2ο και 3ο μέρος διαβάζονται πολύ εύκολα και στην ουσία σ' αυτά χτίζεται η σχέση μεταξύ της ομάδας. Το 4ο βιβλίο είναι αρκετά διαφορετικό και περιγράφει (μεταξύ άλλων) την νεαρή ηλικία του Ρόλαντ.

Okie dokie! Αφού τελειώσω αυτά που διαβάσω ξεκινάω Μαύρο Πύργο 2,3. :)

 

Του Clive Barker θα διαβάσω τα Books of Blood, οπότε θα την πετύχω την ιστορία. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Panos.Powers: Η ιστορία που ψάχνεις, συμπεριλαμβάνεται ως "Το Φλυαρούδι και ο Τζακ" στον πρώτο τόμο της εξαλογίας "Τα βιβλία του αίματος" του Clive Barker (εκδόσεις ΤΡΙΤΩΝ).

σ'ευχαριστω wizzy 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Πανος

Σχεδον ολα τα βιβλια του Κινγκ εχουν την ταση να εχουν τραγικα ανισο τελος με το υπολοιπο βιβλιο

Λες και οταν τελειωνει βαριεται και γραφει ο,τι παπαρια του ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διάβασα και αγόρασα όλα και μπορώ να πω πως ήταν τέρμα κουραστικό με τέρμα μούφα τέλος.Το πρώτο βιβλίο ,ναι , είναι ωραίο , τα υπόλοιπα απλά πέρασαν .

 

Chris Hitchens: God is not Great

 

Δε χρειάζεται να είσαι άθεος για να το διαβάσεις. Οι πληροφορίες και μόνο και η διαφορετική οπτική γωνία για την αναγκαιότητα των θρησκειών , καθώς και το κακό που έχουν φέρει στον κόσμο , αξίζουν τον κόπο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπάκι ε? Τώρα διαβάζω ήδη ένα, αλλά αύριο-μεθαύριο που θα το τελειώσω θα διαβάσω Μαύρο Πύργο 2 σίγουρα και αν συνεχίσει να μου αρέσει τόσο, θα συνεχίσω και στο 3 :)

 

μην τολμήσεις να πιασεις αλλο βιβλίο στα χέρια σου,μεχρι να τελειωσεις και τα 7 :) !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...