Προς το περιεχόμενο

Laser Eye Surgery


akpe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να τις εκατοστήσεις. Τράβα σε έναν γιατρό ρε κοπέλα μου. Το ότι ο γιατρός "είναι από τους καλύτερους της πόλης" δεν σημαίνει πως "δεν μπορεί να έγινε μαλακία". Καλύτερα να πας τώρα και να ξέρεις πως όλα είναι ΟΚ παρά να πας μετά και να σου πει ο γιατρός "αν ερχόσουν νωρίτερα θα έβλεπες ακόμη". Πήγαινε και στον ίδιο αλλά και σε κάποιον άλλο. Πως γίνεται να το αντιμετωπίζεις τόσο ανεύθυνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παω καθε 2 μερες και μου ειπε ειναι φυσιολογικο. αλλοι βλεπουν σε 3 μερες, αλλοι σε 10. δυστυχως εγω ειμαι απο αυτους που αργει. πως εβγαλες το συμπερασμα οτι κατι πηγε στραβα? τους φακους αυριο θα τους βγαλω. μηπως τοτε δω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι σου είπε ο γιατρός.Δεν πολυγνωριζω για το θέμα αλλα αν στις αμέσως επόμενες μέρες δεν δεις βελτίωση ζητα μια άλλη άποψη.Μην αγχώνεσαι.Αν και κάτι πήγε ψιλοστραβα υπάρχει πάντα μια λύση.Από περιέργεια ποσα πληρώσατε για την επέμβαση? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως εβγαλες το συμπερασμα οτι κατι πηγε στραβα?

Εάν δεν πήγε κάτι στραβά και σου είπε ο γιατρός "μπορεί να πάρει λίγο παραπάνω" δεν βρίσκω κάποιον λόγο να ποστάρεις συνέχεια "δεν βλέπω". Θα δει κανένας στο μέλλον αυτό το θέμα και θα νομίσει πως κυκλοφορείς με μπαστούνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η Lasik δεν είναι τόσο επίπονη. Υποθέτως πως δεν πληρούσε της προυποθέσεις της και έκανε την PRK απλά από περιέργεια ρωτάω τι δεν πληρούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Palvinara που πηγες και ποσο σου βγηκε?

Εχω 2000χ στην ακρη,θα φτασουν?

ΚΑι μην τα γραφετε ετσι..."8η μερα και δε βλεπω"...ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΟΜΑΙ!!! :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά κυρίως δύο μέθοδοι υπάρχουν; η lasik και η prk?

 

και εγώ σκέφτομαι να κάνω την 2η επειδή μου ακούγεται πιο ασφαλές, ειδικά με το οτι ο αμφιβληστροειδής δεν κολλάει ποτέ ξανά πάνω στο μάτι, σε ένα ατύχημα δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω για μεταμόσχευση αμφιβληστροειδούς... παρόλο τον πόνο και την παραπάνω ταλαιπωρία που έχει η 2η μέθοδος. Αλήθεια αυτός ο φακός που λέτε τι φακός είναι; Εγώ είχα πρόβλημα με φακούς επαφής γιατί δεν καθόντουσαν καλά πάνω στο μάτι μου (ναι έχω μικρότερη καμπυλότητα, δοκίμασα 7 μάρκες αλλά τίποτα δεν ήταν καλό...), ολοι γλίστραγαν, άλλοι πολύ άλλοι λίγο και μερικοί από αυτούς στέγνωναν πολύ εύκολα πάνω στο μάτι μου που από φυσικό του δεν έχει πολλά δάκρυα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o γιατρος ειναι ο αμεσα υπευθυνος να προτεινει την καταλληλη μεθοδο αναλογα την περιπτωση σου. Θα σου κανει καποιες προκαταρκτικές εξετάσεις στα ματια, θα σε ρωτησει εαν υπαρχει ιατρικο ιστορικο κλπ κλπ . Η καλυτερη λυση σε αυτο το θεμα ειναι να τα συζητησετε με το γιατρο σας! Επισης να συμβουλευτειτε 2-3 γιατρους ωστε να εχετε δυο παραπάνω αποψεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά κυρίως δύο μέθοδοι υπάρχουν; η lasik και η prk?

 

και εγώ σκέφτομαι να κάνω την 2η επειδή μου ακούγεται πιο ασφαλές, ειδικά με το οτι ο αμφιβληστροειδής δεν κολλάει ποτέ ξανά πάνω στο μάτι, σε ένα ατύχημα δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω για μεταμόσχευση αμφιβληστροειδούς... παρόλο τον πόνο και την παραπάνω ταλαιπωρία που έχει η 2η μέθοδος. Αλήθεια αυτός ο φακός που λέτε τι φακός είναι; Εγώ είχα πρόβλημα με φακούς επαφής γιατί δεν καθόντουσαν καλά πάνω στο μάτι μου (ναι έχω μικρότερη καμπυλότητα, δοκίμασα 7 μάρκες αλλά τίποτα δεν ήταν καλό...), ολοι γλίστραγαν, άλλοι πολύ άλλοι λίγο και μερικοί από αυτούς στέγνωναν πολύ εύκολα πάνω στο μάτι μου που από φυσικό του δεν έχει πολλά δάκρυα...

 

Kαμία σχέση ο φακός που θα σου βάλεις με τους κοινούς φακούς, αυτός μπαίνει μέσα στο μάτι για κάποιες μέρες.

Το κόστος συνήθως είναι 2200€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις οταν βγαλω τον φακο θα βλεπω χειροτερα? πες μου οτι κανεις πλακα. δεν τον εχω βγαλει ακομη. αυριο μαλλον θα τον βγαλω κι ηλπιζα αυριο να βλεπω καλυτερα γιατι εχω μια υποχρεωση να κανω και θα ειναι λιγο δυσκολο να την κανω αν βλεπω χειροτερα απο τωρα. μα ποσο χειροτερα απ οτωρα?

 

Όχι μόνιμα αλλα

Μόνο φια 1-1' date='5 μέρες θα βλέπεις λίγο πιο θωλα μετα θα συνηθίσει το μάτι σου και θα είσαι μια Χαρα θα γίνεσαι όλο και καλύτερα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Γιατί η Lasik δεν είναι τόσο επίπονη. Υποθέτως πως δεν πληρούσε της προυποθέσεις της και έκανε την PRK απλά από περιέργεια ρωτάω τι δεν πληρούσε.

 

Στην prk όμως έχω το μάτι μου ολόκληρο. Στη λασικ το κομμάτι που

Φινεται η τομή δε επουλψνεται ποτε. Πέραν αυτου το prk ειδικα για

Τις νέες κοπέλες δε τους αφαιρεί την δυνατότητα να κάνουν φυσιολογικό τοκετο. Άλλος λόγος

Που έκανε prk μπορει να

Είναι είτε ότι είχε πολλούς βαθμούς όπως εγω είτε ότι είχε λεπτο κερατοειδη

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω δεν βλεπω εννοω βλεπω απιστευτα θολα. σημερα εβγαλα τους φακους και μ ειπε φυσιολογικα σε 2-2 μερες θα βλεπω καλα. ο πονος που ενιωσα οφειλεται σε λαθος χρησφ δακρυων η μολυνση, σιγουρα παντως εφταιγα εγω. οποιος ενδιαφερεται για τιμες και που το εκανα ας μ στειλε μηνυμα να του πω.

εκανα την πρκ επειδη ειχα λεπτο κερατοειδη κ την θεωρησα και ασφαλεστερη σαν μεθοδο εοειδη δεν σου κοβουν κομματι η κατι τετοιο. αλλα 10 μερες που δεν βλεπω ειναι too much.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...