Προς το περιεχόμενο

Laser Eye Surgery


akpe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εκανα προχτες prk. ακομη δε βλεπω καθαρα και ποναω.σημερα το πρω ειδικα ετσουζα απιστευτα.και αυτα τα κολλυρια καθε μια ωρα με εχουν πεθανει. ποτε θα σταματησει ο πονος;η lasik ποναει το ιδιο;

 

 

οχι.

ΤΣΟΥΖΩ ΤΣΟΥΖΩ ΤΣΟΥΖΩ

 

το πηρες αποφαση και το εκανες τελικα; μπραβο!

 

καλη αναρρωση! :-)

 

οχι η lasik δεν ποναει το ιδιο, καμια σχεση βασικα (εχω κανει εγω lasik και η μητερα μου prk και τα εχω ζησει απο πρωτο χερι).

 

αφου λοιπον εκανες prk κατσε λιγο φρονιμη και ασε το computer απο τη δευτερη μερα! ουτε εγω με lasik δεν εκατσα στο pc τη δευτερη μερα! :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

1.μεγαλη μλκ να χρησιμοποιεις pc ακομη και αν στο επιτρεπουν.

2.υπνωτικα και ηρεμιστικα...(ισως στο μελλον θα λες γιατι δεν τα χα παρει τοτε που τα χρειαζομουν και τραβηξα ολο αυτο το ζορι)

3. γιατρο για να δεις αν ειναι ολα οκ στα ματια σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πονοι θα υποχωρησουν σε μια βδομαδα το πολυ.

τα κολλυρια αναγκαστικα πρεπει να τα βαζεις για οσο καιρο σου πει ο γιατρος.

Δε ξερω αν σου εδωσε μια...πλαστικη μασκα να την φορας στον υπνο τη πρωτη βδομαδα ωστε να μην τριβεις τα ματια σου ασυναισθητα κατα τη διαρκεια του υπνου!

Να μην βγαινεις στον ηλιο κα θο λου και στο δωματιο να καθεσαι σκιερα,εννοω τραβα τα πατζουρια μεχρι τη μεση και λιγο παραπανω ωστε να μπαινει λιγο φως.

να βαζεις φυσικα δακρυα (πουλανε στα φαρμακεια) ωστε να βοηθας το ματι στην υγρασια του τις πρωτες μερες (με ειχε σωσει πραγματικα)!

Καλη και ταχεια αναρρωση ευχομαι και θα δεις που παρολο τον πονο που κραταει μια βδομαδα ή 10μερες αξιζει πααααρα πολυ η ολη διαδικασια για να ξεφορτωθεις τη μυωπια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε οσο πιο γρηγορα μπορεις οπως μπορεις στον γιατρο. Φυσικα δάκρυα βαζεις; εμενα με βοηθουσανε το φυσικα δακρυα γιατι τη πρωτη βδομαδα ενιωθα σαν να ειχα αμμο στα ματια μου ή σα να ημουν σε αμμοθυελλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω και ξαναλεω νομιζω,οτι αν πεσεις σε αυτη την πιθανοτητα θα γινει αμεσως κ οχι σταδιακα δλδδε θα τυφλωνεσαι σιγα σιγα αλλα μια και εξω. Παντως το 2007 που εκανα εγω [δυστυχως δε θυμαμαι ποια μεθοδο :( ) ηταν ελαχιστες οι πιθανοτητες...! Αν αξιζε ; ναι πιστευω οτι αξιζε ! Παρολο που την εκανα στα 17 μου ,εκπληρουσα ολες τις προυποθεσεις δλδ παχυ κερατοειδη χιτωνα(ετσι λεγεται?) και σταθερη μυωπια για 1 χρονο και κομπλε ολες οι εξετασεις απ τον ιδιο τον γιατρο που μου κανε πριν την επεμβαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα δακρυα..καταχρηση οπως ειπαν κι αλλοι. σε αμπουλες ομως, οχι μπουκαλακι..θα βαζεις οσο βαζεις και μετα πετας την αμπουλα (για να μην υπαρξη μολυνση...γι αυτο κι οχι μπουκαλακι σε αυτη τη φαση επισης). εμενα μου ειχε δωσει και urpem. εβαζα πολλες φορες φυσικα δακρυα (τα refresh plus, οχι τα απλα refresh) και μπολικες επισης φορες urpem. κι αυτα με lasik.

 

σου ειπα, η prk εχει πονο και θελει υπομονη. μπορεις να παιρνεις και κανα παυσιπονο, δεν ειναι κακο. 1 βδομαδα ειναι χαλαρα..ποιες 2-3 μερες; ποιος το ειπε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση ότι ο πονος είναι τόσο έντονος. Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο! Κανόνισε να πας στο

Γιατρο. Εγω έκανα πριν 1,5 τη prk είχα ευαισθησία η πρώτη νυχτα ήταν περιεργη αλλα δε ήταν πονος. Ήταν ενόχληση σαν να έχεις άμμο στα ματια. Σε καμία περίπτωση πονος

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω τι γραφετε. ο πονος εφυγε. ειμαι ομως σχεδον τυγλη 6 μερες μετα. σαν να μην εχω πλεον μυωπια 2.5 που ειχα αλλα 7~ δεν βλεπω ουτε τα μακρυα αλλα ουτε κ τα κοντα. ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩ? καθομαι ολη μερα σπιτι κ δεν μπορω να κανω τιποτα. τοσο πολυ αργει η οραση με την prk?

 

δεν με νλεπω να πηγαινω να ψηφισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...