Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας και απο εμενα..

κατι φιλοι μου εχουν παει στην τουρκια και μου φεραν εναν καπνο σε συσκευασια 1Kg

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/variousvarious/216743-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BB%CE%B5-super-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%B1/

αν καποιος ενδιαφερετε ας μου στειλει ενα πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

γεια σας και απο εμενα..

κατι φιλοι μου εχουν παει στην τουρκια και μου φεραν εναν καπνο σε συσκευασια 1Kg

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/variousvarious/216743-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BB%CE%B5-super-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%B1/

αν καποιος ενδιαφερετε ας μου στειλει ενα πμ

 

Ο καπνός είναι AL Fakher  γεύση cappuccino. Παράγεται στα Αραβικά Εμιράτα το λέει και πάνω Made in U.A.E. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας και απο εμενα..

κατι φιλοι μου εχουν παει στην τουρκια και μου φεραν εναν καπνο σε συσκευασια 1Kg

http://www.insomnia.gr/classifieds/various/variousvarious/216743-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BB%CE%B5-super-%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%84%CE%B9%CF%84%CE%B1/

αν καποιος ενδιαφερετε ας μου στειλει ενα πμ

Θα ήθελα να δοκιμάσω αυτή τη γεύση, αλλά ένα κιλό είναι μεγάλη ποσότητα και δεν καταναλώνεται εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ θερμά όλλον αυτο τον όμορφο κόσμο.Αρχικά να πω 2 πράγματα για μενα.Είμαι 20 χρονών και είμαι στον κόσμο του ναργιλέ 2-3 χρονια τώρα δίχως όμως καμιά τρελή ενημέροση.Τελικά κατέλιξα να θέλω τον ναργιλέ ως χόμπι γιατί απολαμβάνω το κάπνισμα του και έτσι είπα να αρχίζω να μαζεύω λεφτά για να τον αναβαθμήσω λιγάκι.Εχω εναν αιγυπτιακό αν δεν κάνω λάθος καθώς είναι φερμένος απο τα ταξίδια του πατέρα μου(θα αναιβάσω φώτο κάποια στιγμή).Εχω διαβάσει όλο το μπλογκ απο την πρώτη σελίδα μέχρι και την τελευταία μια πρως μια.Εν καιρό θα αρχίσω να πέρνω μέρος σε μαζικές αγορές και τα σχετικά.Πρως το παρόν όμως έκανα μια εισαγωγή εμού για να δώ αν είναι ακόμα ¨ζωντανό¨ το μπλογκ και αν ναι για να έχετε περίπου μια ιδέα των απαιτίσεών μου απο τον ναργιλέ μου και το ίδος στίριξης που αποζητώ απο το μπλογκ.Ενωείται πως θεωρώ τα άτομα του μπλογκ μια ωραία παρέα που αγαπάμε τον καλό ναργιλέ ;)


A και θα παρακαλούσα μέλοι όπως santana kai rbmx να με κάνουν ενα add στο φβ αν θέλουν καθώς ξάχνω και μια ¨ποίο γρήγορη¨ επαφή-συνομηλία καθώς ψάχνω παντού για κάποιο συγκεκριμένα πράγματα για αγορά και καθώς κοικλοφορούν και απομιμήσεις και δεν είναι καιροί για πεταμένα λεφτά.το φβ είναι το εξής: Giannis Kouzoupis 
Μελαχρινός με κουστούμι στην φώτο προφίλ.ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Γιάννη και καλώς ήρθες.

 

Το blog έχει μια στασιμότητα πολύ καιρό τώρα, θα αναλυθεί ο λόγος σε ένα από τα 2 νέα θέματα που ετοιμάζω. Παρόλα αυτά όσα πρέπει να ξέρει κάποιος πιστεύω πως είναι εκεί μέσα... Να σου πω πως το γράφω μόνος μου, συνεπώς οπουδήποτε αλλού έχεις δει κείμενο από το blog είτε σε κάποιο ελληνικό site είτε σε γκρουπ στο facebook είναι c(l)opy-paste και όχι εγώ με την παρέα μου :P

 

Οτιδήποτε θες μπορείς να γράψεις σε αυτό το θέμα ή να μου στείλεις ένα pm. Σίγουρα κάποιος θα ξέρει, κάποιος θα βοηθήσει. Επίσης είναι καλύτερο να γράφονται εδώ μέσα οι ερωτήσεις ώστε να τις βλέπουν όλοι.

Τέλος ξέρω ότι είναι πολλές οι σελίδες του topik αλλά άμα τους ρίξεις μια ματιά θα κατατοπιστείς αρκετά ειδικά από άποψη μαγαζιά-προϊόντα-τελωνείο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανέφερα στο μήνυμα αλλα μάλον δεν του έδωσες βάση :P  Έχω διαβάσει όλες μα όλες της σελίδες απο τιν 1 μέχρι εδώ.με αλλα λόγια δεν θα σε πρίζω με τα συχνά θέματα που πρίζουν κάθε τόσο και κάνεις αναφορές σε σελίδες....έχω ήδη κρατήσει αρχίο σε ενα μπλοκακι οτι τιπς ή σελίδες αγορών εχετε αναφέρει...πλεον εμενα με νοιάζουν οι ομαδικές αγορές απο το εξοτερικό σε καρβουνα και καπνους(όταν με το καλο βρω λεφτά για αυτους δηλαδη :-)  ) να αγοράσω κανα allien mini phunnel αλλα αυθεντικό και όχι κεραμικό που βρίσκω στην ελλάδα γαμώ και γενικα αναλώσιμα είδη ναργιλέ...πληροφοριακά το hookahpro τα εχω δει σχεδόν ολλα τα βιντεο οότε αντιλαμβάνεσε οτι ξέρω τι ζητάω


πρως το παρόν θέλω να αγοράσω 1) washable hose,2) allien mini phunnel,3) καρβουνάκια coconara,4) μια παγοκυψέλη Mystique ice hose ή έστω μια καλή απομήμιση αυτού...και η ερώτιση μου για τώρα είναι,έχω δει τα 1),4) στο μαγαζί στην αιόλου στην ομόνια όπως και phunnel αλλά μάλλον είναι κεραμικά,και αναρωτιόμουν,αξίζει να πάω να τα πάρω απο αυτό το μαγαζί ή δεν αξίζει τον κόπο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να αναφέρω και ένα τιπ για τα καρβουνάκια γιατί έχω δει οτι πολλούς τους απασχολεί το ότι δεν ανάβουν καλά και τα σχετικά...δοκιμάστε αφού βάλετε τα κάρβουνα στο γκαζάκι να παρετε ενα αλουμινόχαρτο και να τιλίξεται περιμετρικά το γκαζάκι λιγίζοντας απο κατω το αλουμινόχαρτο για σταθερότιτα αλλά και για να πέρνει οξυγόνο το γκαζάκι.ύστερα τυλίξτε λίγο ποιο πολύ το αλουμινόχαρτο κοντα στα καρβουνάκια αφήνοντας χόρο και για την φωτιά να πηγένει γύρο απο τα καρβουνάκια και αφήνοντας μια τρύπα ανοιχτή στο πάνω μέρος και να βγαίνει το co2 και ότι άλλο βγαίνει απο την καύση...θα μπορούσατε να το έχετε στο μυαλό σας σαν ενα στενό κάλιμα αέρος για τον ναργίλε ή για όσους ανάβουν τα κάρβουνα της ψυσταριάς και τα τυλίγουν σε αλουμινόχαρτο για να αρπάξουν...ε η ίδια μέθοδος είναι...το μόνο αρνιτικό είναι οτι πρέπει να είσαι προσεκτικός μην καείς όταν θα βγάζεις ή κόβεις το αλλουμινόχαρτο για να πάρεις τα κάρβουνα...δοκιμάστετο...πιστεύω οτι θα μήνεται ικανοποιημένοι...7΄ περιποθ στο γκαζάκι με αυτόν τον τροπο και κανα 2΄-3΄απο την αλλη πλευρα και είσται έτοιμοι(τα νούμερα φυσικά διαφέρουν απο εποχή σε εποχή αλλά και απο την υγρασία που έχει η περιοχή σας εκείνη την στιγμή...οπότε αν τύχει να μην σας ανάψουν καλά κάποια στιγμή και ξέρεται ότι κάνατε ακριβώς τα ίδια πράγματα όπως πάντα μπορεί να φτέει ο παράγοντας υγρασία...και για αυτόν τον λόγο όταν καπνίζεται σε χώρο που έχει αρκετή υγρασία καλό θα ήταν στην αρχή ή κάθε φωρά που βλέπετε οτι πέφτει η απόδωσή τους να βάζετε το καπελάκι του στον ναργιλέ σας για να ξανά αρπάζουν ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ, στο είπα επειδή γράφεις πως διάβασες όλες τις σελίδες του blog και όχι του forum...

 

Για το μαγαζί που λες δεν γνωρίζω, μπορείς όμως να δεις αν είναι ελαφριά/βαριά και τι υφή έχουν και να καταλάβεις τι παίζει.

Πάντως επειδή είχα κεραμικό phunnel για μένα δεν αξίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γνωρίζω πως δεν αξίζουν τα κεραμικά bowls.πφφφφ.αν κάνετε καμία παραγκελία σε κάρβουνα είμαι μέσα.Επίσεις αν κανείς παραγκίλει οτιδήποτε απο εξωτερικό να με ενημερώσει παρακαλώ καθώς αν εχω την οικονομική δυνατότη θα ήθελα στην παρεγκελία του να προσθέσω ένα ή δύο πύλινα mini phunnel.Όσο για το μαγαζί θα περάσω εγώ κάποια στιγμή μια βόλτα για να πάρω ενα δύο πραγματάκια που θέλω και θα κρατήσω και ενήμερο το φόρουμ για το τι παίζει με το μαγαζί τι έχει και τι αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μώλις μήλισα με το μαγαζί στην Αιόλου.Τα bowls του είναι πορσελάνινα και απο καρβουνάκια δεν έχει τίποτα σε coconara-brico ή τα bamboo αλλά,αυτά είναι τα μόνα μειωνεκτίματα που βρήκα.Κατα τα άλλα έχει μια τεράστια πικιλία σε hoses,ναργιλέδες και απο καπνούς έχει όλλες τις μάρκες που μπορείς να βρείς ελλάδα,al fakher, nakhla, shisharoma, al waha.Επήσεις έχουν και την mystique ice hose (απομήμιση νε μεν αλλά πολύ καλή καθώς έχει παγοκύστες με gel και όχι με νερό) στα 8 ΕΥΡΟ.Για μένα αξίζει όλοι να πάτε να ρίξετε μια ματιά στο μαγαζάκι αυτό όσοι δεν έχετε πάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μώλις μήλισα με το μαγαζί στην Αιόλου.Τα bowls του είναι πορσελάνινα και απο καρβουνάκια δεν έχει τίποτα σε coconara-brico ή τα bamboo αλλά,αυτά είναι τα μόνα μειωνεκτίματα που βρήκα.Κατα τα άλλα έχει μια τεράστια πικιλία σε hoses,ναργιλέδες και απο καπνούς έχει όλλες τις μάρκες που μπορείς να βρείς ελλάδα,al fakher, nakhla, shisharoma, al waha.Επήσεις έχουν και την mystique ice hose (απομήμιση νε μεν αλλά πολύ καλή καθώς έχει παγοκύστες με gel και όχι με νερό) στα 8 ΕΥΡΟ.Για μένα αξίζει όλοι να πάτε να ρίξετε μια ματιά στο μαγαζάκι αυτό όσοι δεν έχετε πάει

Δεν εχει ομως panorama που την θεωρω τοπ2, μετα την γνησια AF. Για τα καρβουνακια πουλαει μια ηλεκτρικη συσκευη για να τα αναβεις. Coconara θα βρεις μονο στις πυραμιδες(1) στην καλλιθεα.(Επισης η al fakher που πουλαει,οπως και ολοι πλεον, ειναι πειραγμενη η απλα ξεθυμασμενη. μην αγορασεις για κανενα λογο).Αμα θες ωραιο καπνο, σου προτεινω μονο nakhla mizo.Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokta,συζήτισα μαζί του σχετικά με τα κάρβουνα και μου είπε πως περιμένουν να τους έρθουν

 

Έχει φέρει cocopremiu 3kg συσκευασία! με 6 ευρώ τα 3kg. http://shisha7.de/shisha-kohle/naturkohle/40/cocopremiu-3kg-kokoskohle και περιμένει να φέρει tom coco 3kg & cocobrico 1kg (5 ευρώ περίπου). Ακόμα περιμένει να έρθουν hoses σιλικόνης με γυάλινη λαβή. 

 

 

Δεν εχει ομως panorama που την θεωρω τοπ2, μετα την γνησια AF. Για τα καρβουνακια πουλαει μια ηλεκτρικη συσκευη για να τα αναβεις. Coconara θα βρεις μονο στις πυραμιδες(1) στην καλλιθεα.(Επισης η al fakher που πουλαει,οπως και ολοι πλεον, ειναι πειραγμενη η απλα ξεθυμασμενη. μην αγορασεις για κανενα λογο).Αμα θες ωραιο καπνο, σου προτεινω μονο nakhla mizo.Αυτα.

 

Ποιά coconara έχει flat ή κύβους 22x22x22 cm ?! και σε τι τιμή τα πουλάει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rbmx σίγουρα δεν περιμένει και coconara?γιατί τον ρώτησα ειδικά για αυτά και μου είπε οτι τα περιμένει να του έρθουν απο ευδομάδα

 

Δεν ξέρω δεν μου πε για coconara, θα δούμε!  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...