Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως δεν το λεω επειδη ειναι της nintendo και δεν νομιζω ο vole maulder να ειχε σκοπο να θιξει καποιον.

 

Αλλα περα απο την γνωμη που εχει καποιος για το παιχνιδι αυτο,ειναι γεγονος οτι οι αλλαγες που κανανε ηταν απαραδεκτες.Θεωρω αδιανοητο καποιος νεος στο συμπαν του metal gear να ξεκινησει με αυτο το πραγμα.Αντε ενας παλιος για την εμπειρια και μονο.Αλλα το προβλημα ειναι οτι ενας που το ειχε παιξει παλαιοτερα θα ξερασει στην πρωτη cutscene!

 

Ειναι αστειο να τονιζουμε οτι εχει καλυτερα γραφικα(ειδικα τωρα που εχουν περασει 100 χρονια) οταν τα παιχνιδια της Νιντεντο παντα δεν εστιαζαν εκει αλλα σε αλλα πραγματα.Σκεφτειτε να γινοταν ενα remake του super mario bros 3 και ο μαριο να πετσοκοβε ξερω γω.Ε δεν ταιριαζει πως να το κανουμε δηλαδη?

 

Α και για να μην ξεχνιομαστε(εμετος)

 

1247731508415097j.gif

Επεξ/σία από stavros88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κάνετε άλματα όμως ορισμένοι... Να πω τώρα ότι όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται ή πάλι θα θιχτείτε; :P

 

Το παιχνίδι είναι εντελώς εκτός κλίματος και πνεύματος του κανονικού MGS και το προτείνετε ορισμένοι σε άνθρωπο που δεν έχει παίξει το MGS ως καλό. Επειδή έχει καλύτερα γραφικά; Επειδή τι; Αυτό λέμε, ότι το παιχνίδι δεν είναι κατάλληλο για να γνωρίσει κανείς μέσα από αυτό την αρχή της σειράς, είναι ένα αστείο remake ενός παιχνιδιού σταθμού με τρομερή ατμόσφαιρα, γράψιμο και χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για καποιον που δεν εχει παιξει ποτε το original mgs μπορει το twin snakes να του φανει και αριστουργημα.Αλλα αν το εχεις παιξει  ειναι μια αηδια και μιση.

 

 

 

 
Όπως είπα και πριν το έπαιξα αφού είχα παίξει το πρώτο στο PS και μου φάνηκε μια χαρά.
Δεν γίνεται όλοι όσοι τους αρέσει να μην είχαν παίξει το πρώτο. Σίγουρα θα υπήρχαν και αυτοί αλλά τουλάχιστον οι reviewers που του έβαλαν και τους καλού βαθμούς δύσκολα να άνηκαν στην κατηγορία αυτοί. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς κάνετε άλματα όμως ορισμένοι... Να πω τώρα ότι όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται ή πάλι θα θιχτείτε; :P

 

Το παιχνίδι είναι εντελώς εκτός κλίματος και πνεύματος του κανονικού MGS και το προτείνετε ορισμένοι σε άνθρωπο που δεν έχει παίξει το MGS ως καλό. Επειδή έχει καλύτερα γραφικά; Επειδή τι; Αυτό λέμε, ότι το παιχνίδι δεν είναι κατάλληλο για να γνωρίσει κανείς μέσα από αυτό την αρχή της σειράς, είναι ένα αστείο remake ενός παιχνιδιού σταθμού με τρομερή ατμόσφαιρα, γράψιμο και χαρακτήρες.

Ειχα σκοπο να γραψω τι εχει παιχτει με αυτο το παιχνιδι αλλα φοβαμαι θα με χαρακτηρισουν αντι-νιντεντο ξερω γω παρολο που δεν ειχα ποτε ουτε gamecube ουτε ps2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Το παιχνίδι είναι εντελώς εκτός κλίματος και πνεύματος του κανονικού MGS και το προτείνετε ορισμένοι σε άνθρωπο που δεν έχει παίξει το MGS ως καλό.

 

Ξέρω τι είναι τα mgs όπως και εχω ακούσει για το mgs του gc. Γι' αυτό και θέλω να το παίξω. Εχω και το το mg στο nes όπου πότε δν κατάφερα να τερματίσω γτ ήμουν πιτσιρίκι :P

 

Πραγματικά αξίζει το παιχνιδάκι. Απλά είναι τόσο παλιά η σειρά π δύσκολο να την αρχίσει κάποιος τρ. Είναι game που πρέπει να μπεις στο κλίμα του. Αμα μπεις μετά απολαμβάνεις τα mind games που σ κάνει ο ατιμος ο κοτζιμας με τη τζαπανολογικη του. ( εντός κ εκτός παιχνιδιού, στα promo)

Επίσης δν ξέρω για την έκδοση του gc τι αλλαγές έχουν κάνει αλλά αμα έχουν αλλάξει cutcene κλπ δν το πολύτιμα το αρχικό.

 

Μιας και σε λίγο καιρό θα εχω wii u και με την εισαγωγή της kojima productions στον κόσμο του 3ds, λέτε να έχουμε καμία ευχάριστη έκπληξη με κανα mgs στο wii u? :)

Μετά το gz και phantom pain φυσικά. Ερε και εκμεταλευτεί ο kojima τους μηχανισμούς του wii u τι έχουμε να δούμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειχα σκοπο να γραψω τι εχει παιχτει με αυτο το παιχνιδι αλλα φοβαμαι θα με χαρακτηρισουν αντι-νιντεντο ξερω γω παρολο που δεν ειχα ποτε ουτε gamecube ουτε ps2

 

Τι έχει παιχτεί;

 

Εντελώς εγκυκλοπαιδικά ρωτάω, δεν έχω παίξει κανένα MGS πέραν του πέραν του πρώτου στο PS1 (έχω σκοπό να παίξω και τα υπόλοιπα στο PS3 μου) και δεν μπορώ να εκφράσω άποψη, αλλά με ενδιαφέρει να μάθω τι είχε συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα σκοπο να γραψω τι εχει παιχτει με αυτο το παιχνιδι αλλα φοβαμαι θα με χαρακτηρισουν αντι-νιντεντο ξερω γω παρολο που δεν ειχα ποτε ουτε gamecube ουτε ps2

Αρα εκφερεις γνωμη για ενα παιχνιδι που δεν εχεις παιξει??Μαλιστα :) Εγω πιο πριν μιλησα γιατι ετυχε να το προλαβω το παιχνιδι.Ουτε ειπα οτι ειναι το καλυτερο MGS απο ολα,ουτε οτι αξιζει για τα γραφικα του. Απλα απο την στιγμη που αναφερθηκε το MGS στο Wii και ο ενδιαφερομενος δεν εχει ps3 να παιξει την συλλογη,που ειναι το παραλογο να του προτεινα το MGS TS αν επερνε το Wii?? Και εγω ξερω οτι σε αρκετους το MGS4 δεν τους αρεσε καθολου,ασχετως αν βγηκε παιχνιδι της χρονιας και πηρε τοσα βραβεια και υψηλες βαθμολογιες,εγω παλι το ευχαριστήθηκα παρα πολυ το παιχνιδι. Το να μην σου αρεσει το δεχομαι σαν γνωμη,το να πας να το επιβαλεις και στον αλλο παλι οχι :).(και αναφερομαι βεβαια σε παιχνιδι,οχι γενικα για τις κονσολες :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα εκφερεις γνωμη για ενα παιχνιδι που δεν εχεις παιξει??Μαλιστα :) Εγω πιο πριν μιλησα γιατι ετυχε να το προλαβω το παιχνιδι.Ουτε ειπα οτι ειναι το καλυτερο MGS απο ολα,ουτε οτι αξιζει για τα γραφικα του. Απλα απο την στιγμη που αναφερθηκε το MGS στο Wii και ο ενδιαφερομενος δεν εχει ps3 να παιξει την συλλογη,που ειναι το παραλογο να του προτεινα το MGS TS αν επερνε το Wii?? Και εγω ξερω οτι σε αρκετους το MGS4 δεν τους αρεσε καθολου,ασχετως αν βγηκε παιχνιδι της χρονιας και πηρε τοσα βραβεια και υψηλες βαθμολογιες,εγω παλι το ευχαριστήθηκα παρα πολυ το παιχνιδι. Το να μην σου αρεσει το δεχομαι σαν γνωμη,το να πας να το επιβαλεις και στον αλλο παλι οχι :).(και αναφερομαι βεβαια σε παιχνιδι,οχι γενικα για τις κονσολες :D)

fulgore το παιχνιδι ειναι το ιδιο.Δεν αλλαζει κατι στο πως εξελισσεται  η ιστορια ή στους διαλογους(εκτος απο κατι λιγα νομιζω).Δεν μπορω να επαναλαμβανομαι για τις αλλαγες που εχουν γινει αλλα δεν χρειαζεται να το παιξεις για να τις σχολιασεις.Δηλαδη σου φαινεται λογικο ο snake να κανει backflip(τι στο καλο κανει στο gif)?

 

Δεν σου ειπα οτι ειναι παραλογο να το προτεινεις και δεν επιβαλω κατι.Το original mgs το παιζει ανετα σε παναρχαιο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε που τα παιξαμε τα MGS η "μνημη" λεει οτι το Original MGS ειναι καλυτερο του Twin Snakes. In retrospect (και επειτα απο σχετικα προσφατο παιξιμο και των 2) μπορω να πω με σιγουρια οτι το Twin Snakes σαν -παιχνιδι- ειναι σαφεστατα καλυτερο απο το original MGS. Εννοειται οτι εχει τα προβληματα που υπαρχουν σε οποιοδηποτε παιχνιδι τετοιας κλιμακας που φτιαχτηκε γρηγορα (αν θυμαμαι καλα το εφτιαξαν σε λιγοτερο απο 1 χρονο) αλλα το τελικο αποτελεσμα ειναι σαφεστατα κατα πολυ καλυτερο σε επιπεδο παιχνιδιου. 

 

Η παρουσιαση ομως εχει αλλαξει και ετσι το παιχνιδι εχει αλλαξει ροτα στο πως εμφανιζεται ο snake και προσωπικα το θεωρω οτι εγινε για καλο λογο. Δηλαδη ποσο πολυ να πιστεψουμε οτι οι genome super soldiers επασχαν απο αλτσχαιμερ, μειωπια, μαλακινση, κουφαμαρα ας πουμε αν δεν ειμασταν μεσα σε παιχνιδι? Μας εδωσε επισης μια πραγματικη οπτικη των ικανοτητων του snake οσο over the top και αν το παρουσιαζαν γιατι εκανε ακομα ποιο πιστευτο το γεγονος οτι τα εβαζε με μηχανικα τερατα τελευταιας και απαγορευμενης τεχνολογιας. 

 

Οποτε ναι, σε -gaming- πλαισιο θεωρω το Twin Snakes σαφεστατα ανωτερο παιχνιδι. Μονο το MGS3 ειχε μια καλυτερη συνοχη και ποιο πιστευτο παρουσιαστικο καθως βρισκοταν στο 1960 που οι τεχνολογιες ηταν περιορισμενες και οι στρατιωτες ακομα ηλιοχτυπημενοι κανονικοι ανθρωποι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το twin snakes λες και αν εισαι fan του metal gear καλα θα κανεις να μην ακουμπησεις καν αυτο το πραγμα.

 

Λοιπον για καποιον που δεν εχει παιξει ποτε το original mgs μπορει το twin snakes να του φανει και αριστουργημα.Αλλα αν το εχεις παιξει  ειναι μια αηδια και μιση.

 

Εχουν αλλαξει εντελως τις cutscenes με αποτελεσμα ο snake να μοιαζει σαν πεντε νιντζα μαζι.

Εχουν αλλαξει εντελως το voice acting με πολυ χειροτερα αποτελεσματα.

Βαλανε first person σε ενα παιχνιδι που δεν εχει σχεδιαστει με αυτην τη λογικη και ετσι boss fights οπως του ocelot χαλασανε.

Ο ιδιος ο Κοτζιμα δεν το ανεφερει ποτε και φυσικα δεν εχει μπει σε καμια mgs collection.

 

Ολα αυτα στο τελος μας δινουν ενα παιχνιδι που δεν εχει καμια σχεση με το κανονικο mgs.Δεν εχει "ψυχη" αυτο το παχνιδι πως να το κανουμε.

Τωρα αν το οτι εχει καλυτερα γραφικα σας φτανει τι να πω?

 

Και επειδη μια εικονα=χιλες λεξεις το παρακατω gif για ποσες λεξεις πιανει?

 

1247731508415097j.gif

Βλεπω παντως και χαρακτηριζεις το παιχνιδι ως σαπιο και αηδια και να μεινει ο αλλος μακρυα απο αυτο,αλλα παρακατω παραδεχεσαι οτι δεν το εχεις παιξει.Αρα κοινως οτι εχεις δει σε διαφορα video/reviews. Αν το ειχες παιξει οταν ειχε πρωτοβγει σιγουρα θα ελεγες αλλα πραγματα τωρα :)

fulgore το παιχνιδι ειναι το ιδιο.Δεν αλλαζει κατι στο πως εξελισσεται  η ιστορια ή στους διαλογους(εκτος απο κατι λιγα νομιζω).Δεν μπορω να επαναλαμβανομαι για τις αλλαγες που εχουν γινει αλλα δεν χρειαζεται να το παιξεις για να τις σχολιασεις.Δηλαδη σου φαινεται λογικο ο snake να κανει backflip(τι στο καλο κανει στο gif)?

 

Δεν σου ειπα οτι ειναι παραλογο να το προτεινεις και δεν επιβαλω κατι.Το original mgs το παιζει ανετα σε παναρχαιο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΟΚ για μια τελευταια φορα.Πηγαιντε στο 1.16.45(νομιζω θα σας παει απευθειας το λινκ).Τι ειναι αυτο τωρα?Κλοτσια στο metal gear rex???Δηλαδη για να αντιμετωπισει μηχανικα τερατα πρεπει να γινει ο neo απο το matrix?ο naked snake στο 3 ηταν superman?Ελεος.Δεν βλεπεται οτι το καταντησαν  παρωδια?

 

ikaruga ειναι αδικο να συγκρινεις τους μηχανισμους των δυο παιχνιδιων οταν το twin snakes εχει γινει με την engine του sons of liberty και σε πολυ καλυτερη κονσολα.

 

Αντιθετα σε αυτα που μπορουμε να συγκρινουμε τα παιχνιδια το original ειναι ετη φωτος μπροστα.

 

 

Βλεπω παντως και χαρακτηριζεις το παιχνιδι ως σαπιο και αηδια και να μεινει ο αλλος μακρυα απο αυτο,αλλα παρακατω παραδεχεσαι οτι δεν το εχεις παιξει.Αρα κοινως οτι εχεις δει σε διαφορα video/reviews. Αν το ειχες παιξει οταν ειχε πρωτοβγει σιγουρα θα ελεγες αλλα πραγματα τωρα :)


 

ρε συ fulgore τα ιδια θα λεμε?Δεν κραζω το παιχνιδι για το gameplay του(παρολο που η εισαγωγη καποιων πραγματων ειναι ακυρη αφου δεν εχει σχεδιαστει το παιχνιδι για αυτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...